ADVERTISEMENT

The Sultan of Selangor's Birthday Honours List


  • Nation
  • Saturday, 13 Dec 2003

Saturday December 13, 2003

The Sultan of Selangor's Birthday Honours List

The Sultan of Selangor's Birthday Honours List 

Darjah Kerabat Kelas II: 

Raja Dr Nazrin Shah Sultan Azlan Muhibbudin Shah. 

Darjah Kebesaran Seri Paduka Mahkota Selangor ((SPMS) (Darjah Kelas Pertama) carrying the title Datuk Seri: 

Tan Sri Datuk Seri Ahmad Fairuz Sheikh Abdul Halim, Jeneral Tan Sri Datuk Seri Mohd Zahidi Zainuddin. 

Darjah Kebesaran Datuk Setia – Sultan Sharaffudin Idris Shah (SSIS) (Darjah Kelas Pertama) carrying the title Datuk Setia: 

Datuk Seri Syed Anwar Tuanku Syed Putra Jamalullail, 

Tan Sri Datuk Panglima Abdul Gani Patail. 

Darjah Kebesaran – Datuk Paduka Mahkota Selangor (DMPS) (Darjah Kelas Kedua) carrying the title Datuk: 

Datuk Seri Chan Kong Choy, Tan Sri Lee Lam Thye, Datuk Zainuddin Maidin, Senator M. Ratnam, Dr Wong Sai Hou, Datin Nazariah Mohd Khalid, Datuk Wazir Muaz, Yusoff Harun, Datuk Wan Ahmad Wan Omar; 

Laksamana Madya Datuk Illyas Din, Datuk Nordin Ismail, Prof Dr Mohd Jamil Maah, Prof Dr Kamel Ariffin Mohd Atan, Datuk Ahmad Farid Ridzuan, Datuk Mohd Shazalli Ramly, Prof Dr Abdullah Al-Hadi Muhamed, Atshushi Shimomura, Prof Dr Mohd Wahid Samsudin. 

Darjah Kebesaran Datuk – Sultan Sharafuddin Idris Shah (DSIS) (Darjah Kelas Kedua) carrying the title Datuk: 

Raja Redzwa Raja Tun Uda, Dr Lim Thuang Seng, Datuk Mahamad Fathil Mahmood, Datuk Ahmad Johari Tun Abdul Razak, Abdul Hakim Borhan, Mohd Jabar Ahmad Kembali, SAC II Mohamad Adan, Prof Dr Abdul Aziz Ibrahim, Prof Madya Dr Tengku Jamaluddin Tengku Mahmud Shah; 

Mohd Adanan Isman, Abdul Majid Omar, Zaitoon Datuk Othman, Dr Jacob Thomas, Henry Barlow, Hoong Soon Kean, Raja Ahmad Niza Raja Ismail, Mohd Amin Pipet. 

Darjah Kebesaran – Setia Mahkota Selangor (SMS) (Darjah Kelas Ketiga): 

Badariah Hassan, Senator M. Krishnan, Orang Besar Istana Syed Budriz Putra Jamalullail Syed Amir Abidin Putra Jamalullail, Raja Reza Raja Zaid Shah, Ramli Mahmud, Zulkepli Ahmad, Kapt Ahmad Kamarulzaman Ahmad Badaruddin, Kapt Ahmad Puzi Abdul Kahar, Kapt R. Subramaniam; 

Mohd Daud Tarihep, Mah Lok Abdullah, Datin Khairiyah Abu Hassan, Jahidin Ahmad, Takril Tasuki, Mohamad Noh Samik, Che Mamat Abdullah, Safiee Mohd Yusoff, Chong Choong Nam; 

Dr M. Thirumal, Ng Lian Been, Kamalul Aripin Musa, Zainuddin Abdul Rahman, Shawal Mat, Nora Azmin Radzuan, Salaman Perse Ahmad, Norazli Noh, Abdul Aziz Abdul Jalil, Mohd Azmir Jaafar, Mohd Ali Jamil, Mohd Mahyidin Mohd Mustakim. 

Darjah Kebesaran Setia – Sultan Sharafuddin Idris Shah (SIS) (Darjah Kelas Ketiga): 

Ahmad Yusof, Komander TLDM Ahmad Ramli Kardi, Cecilia Kenny-Canning, Amin Jaya Mohd Din, Mohd Khusrin Munawi, Datin Minah Jailani, Raihani Sulaiman, Nor’aini Samat, Kamarul Bahrim Datuk Abdul Raof, Ismail Sulaiman, SP Rusni Hashim, Dr M.S. Kalyani, ACP Shukor Hassan, Mazlynoor Abdul Latiff, Loo Phan Kooi; 

Leow Siew Khim, Karamjit Singh, Allen Oh, Chia Chian Koon, Chong Weng Hua, Dr A. Poraviappan, Mohd Din Hosnin, Mejar (B) Mhd Shariff Rahman, Ahmad Mokhtar Suib, Hanifah Ismail, Kornain Abas, Nor Azman Mohd Nor, Norizan Sharif. 

 

Darjah Kebesaran – Ahli Mahkota Selangor (AMS): 

Mukhyuddin Ibrahim, Ismail Abu Hassan, DSP Ismail Latif, DSP Abdul Rahim Abdullah, Ismail Mohd Wali, ASP Asmarani Ghazali, Mejar Mohd Johan Juan Abdullah, Roslan Darus, Mohd Misri Idris, Mohamad Roslan Sakiman, Dr Abu Bakar Abdul Majid, Khatijah Sulaiman, Elina Abdul Aziz, Roslan Ahmad, Abdul Razak Ahmad; 

Sawaludin Mohd Nor, Abdul Ghafar Dolah, Mohlis Jaafar, Dr Nor Aini Mohd Noor, Hazini Md Ross, Norbaiyah Baharudin, Zaiton Abdul Ghani, Abdul Khalil Hassan, Hassim Idin, S. Ramanaidu, Abas Dalip, Mohd Nor Hisham Mohd Nordin, Samsuri Daud, Sobri Ahmad, Inder Singh, Lee Wee Kiat, Ng Seng Chai, Othman Hamzah; 

Ghazali Amin, Mustapin Mohd Aris, Zulkiflee Hairu, Normala Mohd Radzi, Halimaton Saadiah Bohan, Radin Rasidah Munir, Rohmoh Omar, S. Punnianathan.  

 

Darjah Kebesaran Ahli – Sultan Sharafuddin Idris Shah (AIS): 

DSP Shamsudin Mat, Dr (Mej) Rashid Ibrahim, ASP Raja Rozmi Raja Rashid, Datin Rubiah Katan, Yusof Othman, Norzila Sidek, Abdul Razak Jaafar, Norimah Abu Bakar, Othman Abdul Kadir, Hussin Ahmad, Kevlin Ong Chiang Beng, Nur Ismail Mohammed, Dollah Salleh, Azman Yusof, Sholehuddin Kayat, Aluwi Parman, Rokmaa Mat; 

Kamariah Ahmad, Lulu Goh Joo Sim, G.Vimalah Thavi, Abdul Ishak, Abu Hassan Ashari Abas, Yong Kim Thai, Hoo Saw Ho, Chan Kam Ngaw, Norainin Othman, Mohd Khairudin Md Jamil, Abu Bakar Mohd Tahir, Ahmad Bujang, Sulaiman Mohd Dom, B. Maniam, Md Yusop Abdul Majid. 

 

Bintang Perkhidmatan Cemerlang (BPC) 2003: 

Dr Prudence Goh Eam Cheng, Abdul Hakim Abdullah Mokhri, Fouziah A. Majid, Arzmi Mohd Atan, Kusnandar Marzoki, Lt-Kol Jamaluddin Mohammad, Mohamed Idris Haron, Kasmain Mohd Basra, Mohd Said Midon, Neo Hong Sin @ Neo Hong Siew, Siti Samiah Idris, Sulaiman Kamari. 

   

ADVERTISEMENT