X Close

Archives

Sunday June 6, 2010

King's birthday honours list 2010

SERI SETIA MAHKOTA MALAYSIA (S.S.M.) SWASTA/ PERSATUAN/ SUKARELA/ SUKAN

1. Allahyarham Tun Azizan Zainul Abidin, Bekas Presiden Perbadanan Putrajaya.

PANGLIMA MANGKU NEGARA (P.M.N.) PERKHIDMATAN AWAM

1. YBhg. Tan Sri Ismail bin Adam, Ketua Pengarah Perkhidmatan Awam, Jabatan Perkhidmatan Awam.

PANGLIMA MANGKU NEGARA (P.M.N.) WARGANEGARA ASING (KEHORMAT)

2. YBhg. Tan Sri Yohei Sasakawa, Pengerusi, The Nippon Foundation.

PANGLIMA MANGKU NEGARA (P.M.N.) PERKHIDMATAN ANGKATAN TENTERA MALAYSIA

3. YBhg. Jen. Tan Sri Azizan bin Ariffin TUDM, Panglima Angkatan Tentera Malaysia, Angkatan Tentera Malaysia.

PANGLIMA MANGKU NEGARA (P.M.N.) PERTUBUHAN POLITIK

4. YB Tan Sri Joseph Pairin Kitingan, Presiden Parti Bersatu Sabah (PBS) Negeri Sabah.

PANGLIMA SETIA MAHKOTA (P.S.M.) PERKHIDMATAN AWAM

1. YA Tan Sri James Foong Cheng Yuen, Hakim Mahkamah Persekutuan Malaysia.

2. YA Tan Sri Haji Mohd Ghazali bin Mohd Yusoff, Hakim Mahkamah Persekutuan Malaysia.

3. YBhg. Tan Sri Dr. Zulkefli bin A. Hassan, Ketua Setiausaha, Kementerian Pengajian Tinggi.

4. YA Tan Sri Zulkefli bin Ahmad Makinudin, Hakim Mahkamah Persekutuan Malaysia.

PANGLIMA SETIA MAHKOTA (P.S.M.) PIHAK BERKUASA TEMPATAN/ BADAN BERKANUN

5. YBhg. Tan Sri Abdul Shukor bin Abdullah, Pro-Canselor, Universiti Pendidikan Sultan Idris (UPSI)

6. YBhg. Prof. Tan Sri ‘ Dr. Abdul Shukor bin Hj. Husin, Pengarah Institut Pengurusan & Penyelidikan Fatwa Sedunia (INFAD), Universiti Sains Islam Malaysia (USIM)

7. YBhg. Tan Sri Andrew Sheng Len Tao, Penasihat Majlis Penasihat Ekonomi Malaysia.

8. YBhg. Tan Sri Hasmah binti Abdullah, Ketua Pegawai Eksekutif/ Ketua Pengarah, Lembaga Hasil Dalam Negeri.

9. YBhg. Prof. Tan Sri Dr. Nik Mustapha bin R. Abdullah, Naib Canselor, Universiti Putra Malaysia.

PANGLIMA SETIA MAHKOTA (P.S.M.) SWASTA/ PERSATUAN/ SUKARELA/ SUKAN

10. YBhg. Tan Sri Cecil Wilbert Mohanaraj Abraham, Penimbangtara/ Peguambela, Zul Rafique Associates.

11. YBhg. Tan Sri Dr. Jegathesan Manikavasagam, Timbalan Presiden, Majlis Olimpik.

12. YBhg. Tan Sri Koo Yuen Kim, Property Developer, Perfect Eagle Development Sdn. Bhd.

13. YBhg. Tan Sri Kuang Eng Kong @ Kuan Yong Kuan, Pengerusi Group of ABEX Companies.

14. YBhg. Tan Sri Lau Yu Chak @ Lau Cho Kun, Pemegang Amanah Yayasan Lau Gek Poh.

15. YBhg. Tan Sri Lee Oi Hian, Presiden Kehormat Gabungan Dewan Perniagaan dan Perindustrian China Malaysia (ACCCIM).

16. YBhg. Tan Sri Andrew Liew Sui Fatt, Pengarah Urusan, Andamy Properties, Plantations, Resources Sdn. Bhd.

17. YBhg. Tan Sri Lim Kim Hong, Pengerusi Eksekutif, Kumpulan Sumurwang.

18. YBhg. Tan Sri Ling Chiong Ho, Pengerusi, Kumpulan Shin Yang Sdn. Bhd.

19. YBhg. Tan Sri Dr. Haji Mohd Noor bin Haji Ismail, Penasihat Korporat, Tradewinds (M) Berhad.

20. YBhg. Tan Sri Robaayah binti Zambahari, Pengarah Perubatan, Institut Jantung Negara.

21. YBhg. Tan Sri Tang Yeam Soon, Pengarah Urusan, The Store Corporation Berhad.

22. YBhg. Tan Sri Yaw Teck Seng @ Hiew Teck Seng, Presiden, Samling Strategic Corporation Sdn. Bhd.

23. YBhg. Tan Sri Tan Khoon Hai, Pengarah Urusan, Pensonic Corporation Sdn. Bhd.

PANGLIMA SETIA MAHKOTA (P.S.M.) WARGANEGARA ASING (KEHORMAT)

24. YBhg. Jeneral Polisi Tan Sri Drs. Bambang Hendarso Danuri, M.M, Ketua Polis Republik Indonesia.

PANGLIMA SETIA MAHKOTA (P.S.M.) (TENTERA)

25. YBhg. Jen. (B) Tan Sri Mohd Yunus bin Mohd Tasi TUDM, Pesara Panglima Tentera Udara Diraja Malaysia.

26. YBhg. Jen. Tan Sri Rodzali bin Daud TUDM, Panglima Tentera Udara Diraja Malaysia.

PANGLIMA SETIA MAHKOTA (P.S.M.) (POLITIK)

27. YBhg. Tan Sri Abdul Aziz bin Shamsuddin, Ahli Majlis Tertinggi UMNO Pusat.

28. YBhg. Tan Sri Haji Abdul Rashid bin Haji Abdul Rahman, Bekas Menteri Besar Pahang.

29. YB Tan Sri Haji Adenan bin Haji Satem, Bekas Menteri Sumber Asli dan Alam Sekitar. 30. YB Tan Sri Dr. Fong Chan Onn, Bekas Menteri Pendidikan Malaysia /Bekas Menteri Sumber Manusia.

31. YBhg. Prof. Tan Sri Dr. Marimuthu a/l Thangaveloo, Pengerusi M.I.C.

32. YB Tan Sri Mohammad Tajol Rosli bin Ghazali, Ahli Majlis Tertinggi UMNO.

33. YBhg. Tan Sri Tan Cheng Swee, Penasihat M.C.A. Pusat.

PANGLIMA JASA NEGARA (P.J.N.) (PERKHIDMATAN AWAM)

1. YBhg. Datuk Abd Jabar bin Che Nai, Ketua Setiausaha, Kementerian Kemajuan Luar Bandar dan Wilayah.

2. YBhg. Datuk Azizah binti Haji Arshad, Timbalan Ketua Audit Negara, Jabatan Audit Negara.

3. YBhg. Datuk Dr. Ghazali bin T.V. Ahmad Kutty, Ketua Perunding Nefrologi, Hospital Kuala Lumpur.

4. YA Datuk Haji Hussin bin Ahamad, Hakim Rayuan Syarie (Kontrak), Jabatan Kehakiman Syariah Malaysia (JKSM)

5. YBhg. Datuk Dr. Jeyaindran a/l Tan Sri Dr. Sinnadurai, Pakar Perunding Perubatan, Jabatan Perubatan dan Kesihatan, Hospital Kuala Lumpur.

6. YBhg. Datuk Latifah binti Datuk Abu Mansor, Timbalan Ketua Setiausaha Perbendaharaan (Dasar), Kementerian Kewangan.

7. YBhg. Datuk Mohd Radzi bin Abdul Rahman, Timbalan Ketua Setiausaha, Kementerian Luar Negeri.

8. YA Datuk Mohd Yusof bin Hj Zainal Abiden, Peguam Cara Negara II, Jabatan Peguam Negara.

9. YBhg. Datuk Puteh Rukiah binti Abd Majid, Timbalan Ketua Setiausaha, Perbendaharaan (Sistem & Kawalan), Kementerian Kewangan.

PANGLIMA JASA NEGARA (P.J.N.) PIHAK BERKUASA TEMPATAN/ BADAN BERKANUN

10. YBhg. Datuk Mohammad Izat bin Hasan, Ketua Pengarah RISDA.

11. YBhg. Datuk Najib bin Hj. Abdullah, Pengarah Urusan, Malaysian Industrial Development Finance Berhad.

PANGLIMA JASA NEGARA (P.J.N.) SWASTA/ PERSATUAN/ SUKARELA/ SUKAN

12. YABhg. Toh Puan Datuk Hajah Dr. Aishah Ong, Pemegang Amanah, Yayasan Penyakit Alzheimer’s.

13. YBhg. Datuk Che Md Nawawi bin Ismail, Peguam bela & Peguam Cara Rakan Kongsi di Tetuan Shahidan Fazli Nawawi & Partners.

14. YBhg. Brig. Jen. (B) Datuk Goh Ah Bah, Penaung Cawangan Sibu, Persatuan Bekas Tentera Malaysia (PBTM).

15. YBhg. Datuk Hardew Kaur a/p Hazar Singh, Bekas Ketua Pengarang Kumpulan, The News Straits Times.

16. YBhg. Datuk Jamil bin Sulong, Pengarah Filem/ Penulis Skrip Persatuan Seniman Malaysia.

17. YBhg. Datuk Mohamed Azman bin Yahya, Ketua Eksekutif Kumpulan, Symphony House Berhad.

18. YBhg. Datuk Nadraja a/l Ratnam, Pengerusi, Sri Maha Mariamman Temple Dhevasthanam.

19. YBhg. Datuk Dr. Parmjit Singh a/l Meva Singh, Presiden, Persatuan Kolej-Kolej dan Universiti-Universiti Swasta Malaysia

20. YBhg. Datuk Wan Ahmad Fauzi bin Hashim @ Wan Husain, Pengerusi Eksekutif, INNO Serangkai Sdn. Bhd.

21. YBhg. Datuk Teo Geck Heng, Pengarah Eksekutif, TNL Engineering Sdn. Bhd.

PANGLIMA JASA NEGARA (P.J.N.) (WARGANEGARA ASING) (KEHORMAT)

22. YBhg. Komisaris Jenderal Polisi Datuk Drs. Gories Mere, Ketua Polis, Kepala Badan Narkotik Nasional, (Warganegara Indonesia).

23. YBhg. Prof. Datuk Rifaat Ahmed Abdel Karim, Setiausaha Agung, Islamic Financial Services Board (IFSB), Bank Negara Malaysia (Warganegara Sudan).

24. YBhg. Prof. Datuk Russell Walker Strong, Bekas Pakar Perunding Bedah Kehormat, Kementerian Kesihatan Malaysia (Warganegara Australia).

PANGLIMA JASA NEGARA (P.J.N.) (TENTERA)

25. YBhg. Laks. Madya Datuk Ahmad Kamarulzaman bin Haji Ahmad Badaruddin TLDM, Panglima Armada, Tentera Laut Diraja Malaysia.

26. YBhg. Lt. Jen. Datuk Allatif bin Mohd Noor, Panglima Angkatan Bersama, Angkatan Tentera Malaysia, Angkatan Tentera Malaysia.

PANGLIMA JASA NEGARA (P.J.N.) (POLITIK)

27. YB Datuk Aaron Ago Dagang, Ahli Majlis Tertinggi Parti Rakyat Sarawak (PRS). 28. YB Datuk Haji Ab Aziz bin Kaprawi, Ahli Dewan Undangan Negeri Kawasan Parit Raja, Johor.

29. YBhg. Datuk Ab. Rauf Bin Yusoh, Setiausaha Kerja UMNO Pusat.

30. YBhg. Datuk Ahmad Jazlan bin Yaakub, Ketua UMNO Bahagian Machang.

31. YB Datuk Alexander Nanta Linggi, Naib Pengerusi BNBBC Negeri Sarawak.

32. YBhg. Datuk Chua Kim Chuan, AJK M.C.A. Pusat.

33. YBhg. Datuk Gnanasambantham a/l Doraisamy, Bendahari Agung Parti Progresif Penduduk Malaysia (PPP).

34. YBhg. Datuk Henrynus Amin, Setiausaha Agung, Parti Bersatu Sabah (PBS) Negeri Sabah.

35. YBhg. Datuk Lee Ah Fat, Ahli Jawatankuasa GERAKAN Pusat.

36. YBhg. Datuk Lily Yong Lee Lee, Naib Presiden Parti Rakyat Bersatu Sarawak (S.U.P.P.).

37. YB Datuk Mohd Nasir bin Ibrahim @ Ibrahim Fikri, Ketua UMNO Bahagian Kuala Nerus.

38. YB Datuk Ng See Tiong, Pengerusi M.C.A. Bahagian Mersing.

39. YBhg. Datuk Rajakupal a/l Sinathamby, M.I.C. 40. YBhg. Datuk Sheah Zwat Tsang @ Vincent Shia, Penasihat Parti Bersatu Rakyat Sabah (P.B.R.S.).

41. YB Datuk Swin bin Jema’ah @ Aidan Wing, Ahli Majlis Tertinggi Parti Pesaka Bumiputra Bersatu (PBB).

42. YB Datuk Teo Chee Kang, Setiausaha Agung, Parti Liberal Demokratik (LDP).

PANGLIMA SETIA DI RAJA (P.S.D.) (PERKHIDMATAN AWAM)

1. YBhg. Datuk Dr. Ahmad Shukri bin Dato’ Md Salleh @ Embat, Senior Consultant Physician and Gastroentrologist, Perubatan dan Kesihatan, Hospital Putrajaya.

2. YBhg. Datuk Dr. Mohd. Asri bin Abd. Ghapar, Konsultan Ortopedik, Artoskopi dan Kecederaan Sukan, Prince Court Medical Centre.

3. YBhg. Datuk Shaharuddin bin Md. Som, Duta Besar Malaysia ke Jepun.

4. YBhg. Datuk Wan Hamidah binti Wan Ibrahim, Setiausaha Bahagian, Bahagian Istiadat dan Urusetia Persidangan Antarabangsa.

5. YBhg. Datuk Haji Wan Zahidi bin Wan Teh, Mufti Wilayah Persekutuan, Jabatan Perdana Menteri.

PANGLIMA SETIA DI RAJA (P.S.D.) PIHAK BERKUASA TEMPATAN/ BADAN BERKANUN

6. YBhg. Datuk Dr. Tan Si Hai @ Tan Si Yen, Profesor Perubatan Bahagian Nefrologi, Prince Court Medical Centre Sdn Bhd.

7. YBhg. Datuk Dr. Ryan Ponnudurai, Ketua Perkhidmatan Perubatan, Prince Court Medical Centre Sdn. Bhd.

JOHAN MANGKU NEGARA (J.M.N.) (PERKHIDMATAN AWAM)

1. YBhg. Dato’ Abd Halim bin Ain, Ketua Pengarah Tanah dan Galian.

2. YBhg. Dato’ Abdul Razak bin Ismail, Pengarah Tanah dan Galian Negeri Terengganu.

3. Encik Abdul Wahab bin Mohamed, Timbalan Ketua Bahagian, Jabatan Peguam Negara.

4. Encik Adenan bin Ab Rahman, Timbalan Ketua Pengarah II, Bahagian Penyelidikan, Jabatan Perdana Menteri.

5. Encik Hasan bin Ismail, Pengarah Seksyen Pertanian, Unit Perancang Ekonomi, Jabatan Perdana Menteri.

6. YBhg. Tuan Haji Ismail bin Haji Yusoff, Timbalan Ketua Perangkawan (Sosial/Demografi, Jabatan Perangkaan Malaysai

7. Puan Mahzum binti Ariffin, Timbalan Ketua Pengarah, Bahagian Hal Ehwal Undang-Undang.

8. YBhg. Dato’ Mohd Tajudin bin Don, Pengarah Bahagian, Jabatan Perkhidmatan Awam Malaysia.

9. Encik Muniandy a/l Kannyappan, Ketua Bahagian Penyelidikan, Jabatan Peguam Negara.

10. YBhg. Dr. Zainal Ariffin bin Azizi, Ketua Jabatan Perubatan dan Kesihatan, Hospital Kuala Lumpur.

JOHAN MANGKU NEGARA (J.M.N.) PIHAK BERKUASA TEMPATAN/ BADAN BERKANUN

11. Encik Bakarudin bin Ishak, Penolong Gabenor, Malaysia Elektronic Clearing Corporation, Sdn. Bhd. (MYCLEAR), Bank Negara Malaysia.

12. Encik Shahmin Ta bin Abdullah, Timbalan Ketua Pengarah, Lembaga Hasil Dalam Negeri. 13. Encik Suhaimi bin Zainuddin, Timbalan Pengarah Besar (Pengurusan & Kewangan), Lembaga Persekutuan Tanah Persekutuan (FELDA)

JOHAN MANGKU NEGARA (J.M.N.) SWASTA/ PERSATUAN/ SUKARELA/ SUKAN

14. Encik Mahashim bin Bajuri, Timbalan Presiden Kanan, SME Bank. 15. YBhg. Puan Sri Wendy Ong @ Chong Siew Mei, Penaung Puspanita Cawangan Kementerian Perumahan dan Kerajaan Tempatan.

JOHAN MANGKU NEGARA (J.M.N.) (TENTERA)

16. YBhg. Mejar Jen. Dato’ Ismail bin Ibrahim TUDM, AKS Perancangan Pertahanan, Kementerian Pertahahan.

JOHAN MANGKU NEGARA (J.M.N.) (POLIS)

17. YBhg. DCP Dato’ Robiah binti Abdul Ghani, Ketua Polis Negeri Pahang.

JOHAN MANGKU NEGARA (J.M.N.) (POLITIK)

18. YBhg. Dato’ Ahmad Tajuddin bin Sulaiman, Ketua UMNO Bahagian Paya Besar.

19. YB Balang Rining, Ahli Majlis Tertinggi Parti Progresif Demokratik Sarawak (SPDP).

20. Encik Chong Ah Yu, Setiausaha Perhubungan GERAKAN Negeri Pahang.

21. Encik Lim Pay Hen, AJK M.C.A. Negeri Johor.

22. Encik Sii Toh Ping, Penasihat Cawangan Parti Rakyat Bersatu Sarawak (S.U.P.P.).

23. Encik Tan Chong Seng, Pengerusi M.C.A. Bahagian Kuala Selangor.

24. YBhg. Dato’ Ti Lian Ker, AJK M.C.A. Pusat Kuantan, Pahang.

JOHAN SETIA MAHKOTA (J.S.M.) (PERKHIDMATAN AWAM)

1. Encik Ab. Halim bin Zakariah, Pengarah Seksyen, Unit Perancang Ekonomi, Jabatan Perdana Menteri.

2. YBhg. Dr. Abd. Rahim bin Mohamad, Pengarah Bahagian, Kementerian Kesihatan Malaysia.

3. YBhg. Datuk Abidin Madingkir, Setiausaha Tetap, Kementerian Kerajaan Tempatan dan Perumahan, Sabah.

4. Encik Ahmad Ridzuan bin Ibrahim, Timbalan Ketua Pengarah (Dasar), Jabatan Kimia Malaysia.

5. Encik Ahmad Zubir bin Abd Ghani, Setiausaha Bahagian (Khidmat Pengurusan).

6. YA Puan Al-Baishah binti Abd. Manan, Hakim Mahkamah Seksyen Negeri Melaka.

7. Puan Aliza binti Sulaiman, Timbalan Ketua Bahagian, Jabatan Peguam Negara.

8. YBhg. Prof. Madya Dr. Amran bin Rasli, Dekan Fakulti Pengurusan dan Pembangunan, Universiti Teknologi Malaysia.

9. YBhg. Prof. Dr. Ariffin bin Samsuri, Dekan Fakulti Kejuruteraan Kimia & Kejuruteraan Sumber Asli, Universiti Teknologi Malaysia.

10. Encik Ayatillah bin Ahmad, Timbalan Pengarah, Bahagian Penyelidikan, Jabatan Perdana Menteri.

11. YA Azhahari Kamal bin Ramli, Pendaftar Mahkamah Tinggi Sabah dan Sarawak.

12. YBhg. Dato’ Basaruddin bin Sadali, Pengarah Bahagian, Jabatan Perkhidmatan Awam.

13. Encik Borhan bin Dolah, Timbalan Ketua Setiausaha (Pengurusan), Kementerian Belia dan Sukan.

14. YBhg. Dr. Chua Hong Teck, Pengarah Seksyen, Unit Perancang Ekonomi, Jabatan Perdana Menteri.

15. Encik Givananadam a/l Kalinan, Timbalan Pengarah Belanjawan (Dasar), Kementerian Kewangan Malaysia.

16. Puan Hasnah binti Ismal, Pengarah Amalan dan Perkembangan Farmasi, Perubatan dan Kesihatan.

17. Encik Hassan bin Jantan, Ketua Pengarah PERHEBAT, Kementerian Pertahanan. 18. YBhg. Tuan Haji Jalil bin Marzuki, Timbalan Pengarah Kanan, Jabatan Perkhidmatan Awam.

19. YBhg. Dr. Kamariah binti Noruddin, Timbalan Pengarah Bahagian, Unit Perancang Ekonomi, Jabatan Perdana Menteri.

20. Puan Lau Tze Ngiik, Pengarah Audit, Jabatan Audit Negara.

21. Cik Loo Took Gee, Timbalan Ketua Setiausaha (Tenaga), Kementerian Tenaga, Teknologi Hijau dan Air.

22. YBhg. Prof. Dr. Mahmood bin Nazar Mohamed, Timbalan Ketua Pengarah (Operasi), Agensi Anti Dadah Kebangsaan.

23. Encik Mahmud bin Haji Abdullah, Penasihat Undang-Undang, Kementerian Dalam Negeri.

24. Cik Mariam Kholidah binti Zulkifli, Setiausaha Bahagian, Bahagian Audit Dalam, Jabatan Perdana Menteri .

25. Encik Mohamad Jayus bin Bunasir, Pengarah, Politeknik Ungku Omar.

26. YBhg. Dr. Mohd Khairi bin Yakub, Pengarah Kesihatan Negeri Johor.

27. Encik Mohtar bin Mohd Abd Rahman, Setiausaha Bahagian, Bahagian Pengurusan Sumber Manusia,Jabatan Perdana Menteri.

28. YBhg. Prof. Dr. Nor Aieni binti Haji Mokhtar, Setiausaha Bahagian, Bahagian Direktorat Oseanografi Kebangsaan.

29. Puan Nor Azian binti Dato’ Hj. Yahya, Timbalan Kanan Setiausaha, Kementerian Kewangan.

30. Puan Norani binti Ibrahim, Pengarah Seksyen, Unit Perancang Ekonomi, Jabatan Perdana Menteri.

31. Puan Norsham binti Haji Abdul Rahin, Pengarah Bahagian Pengurusan, Jabatan Peguam Negara.

32. Puan Nursiah binti Arshad, Timbalan Ketua Setiausaha, Kementerian Kemajuan Luar Bandar dan Wilayah .

33. YBhg. Dato’ Dr. Ramli bin Hasan, Timbalan Ketua Setiausaha (Pembangunan), Kementerian Pengajian Tinggi.

34. Encik Ramli bin Naam, Duta Besar Malaysia ke Rome, Italy, Kedutaan Besar Malaysia. 35. Encik Razali bin Che Mat, Pengarah Seksyen, Unit Perancang Ekonomi, Jabatan Perdana Menteri.

36. YBhg. Dato’ Rohana binti Ramli, Setiausaha Bahagian Kanan, Kementerian Luar Negeri.

37. YBhg. Datin Rozaina binti Zainuddin, Timbalan Setiausaha Bahagian, Kementerian Kewangan.

38. Encik Safiee bin Mohd. Yusoff, Pengarah Bahagian, Jabatan Akauntan Negara.

39. YBhg. Dr. Sarinder Kumari a/p Oam Parkash, Pengarah Bahagian, Unit Pengurusan Prestasi dan Pelaksanaan, Jabatan Perdana Menteri.

40. YBhg. Amb. Selwyn Vijayarajan Das, Pesuruhjaya Tinggi Suruhanjaya Tinggi Ottawa.

41. YBhg. Dr. Sundaran Annamalai, Timbalan Setiausaha Bahagian, Kementerian Kewangan.

42. YBhg. Tuan Haji Ubaidillah bin Haji Abdul Latip, Setiausaha Tetap, Kementerian Kemudahan Awam Sarawak.

43. YM Ungku Arfah binti Ungku Md Tahir, Pengarah Audit Negeri Selangor.

44. Encik Wan Abdullah bin Wan Mamat, Pengarah Bahagian, Bahagian Penyelidikan, Jabatan Perdana Menteri.

45. Encik Wong Chiang Kiat, Timbalan Ketua Bahagian, Jabatan Peguam Negara.

46. YBhg. Amb. Yean Yoke Heng, Duta Besar Malaysia ke Cuba, Kedutaan Besar Malaysia Havana.

47. Encik Yusof bin Hj. Sarangit, Pegawai Kewangan (Persekutuan) Negeri Sabah, Perbendaharaan Malaysia.

48. YBhg. Amb. Zainal Abidin bin Ahmad, Duta Besar Malaysia ke Vientiane, Kedutaan Besar Malaysia Vientiane, Laos PDR.

49. YBhg. Amb. Zainal Abidin bin Bakar, Duta Besar ke Prague, Kedutaan Besar Malaysia Prague, Republik Czech.

JOHAN SETIA MAHKOTA (J.S.M.) PIHAK BERKUASA TEMPATAN/ BADAN BERKANUN

50. Encik Abidin bin Abd. Rahman, Timbalan Pengarah Besar (Pembangunan Komuniti), Lembaga Persekutuan Tanah Persekutuan (FELDA).

51. Encik Adzhar bin Sulaiman, Pengarah Jabatan Siasatan, Lembaga Hasil Dalam Negeri.

52. Encik Ahmad Hizzad bin Baharuddin, Pengarah, Jabatan Perbankan Islam dan Takaful, Bank Negara Malaysia.

53. Encik Masood bin Salleh, Pengurus Besar, Koperasi Kemajuan Perikanan dan Nelayan Negeri Sabah.

54. YBhg. Tuan Haji Mohamad Atei bin Abang Meda’an, Datuk Bandar, Kuching, Sarawak.

55. YBhg. Dato’ Mohamed Najib bin Ahmad Dawa, Rektor, Akademi Seni Budaya dan Warisan Kebangsaan (ASWARA).

56. YBhg. Tuan Haji Mohd Arshad bin Ismail, Pengurus Besar, Ibu Pejabat KESEDAR.

57. Puan Norzila binti Abdul Aziz, Penolong Gabenor, Jabatan Operasi Pelaburan dan Pasaran Kewangan, Bank Negara Malaysia.

58. YBhg. Datuk Haji Salleh bin Yusup, Ketua Pengarah, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur, Kementerian Wilayah Persekutuan dan Kesejahteraan Bandar. .

59. YBhg. Prof. Dr. Tai Shzee Yew, Timbalan Naib Canselor, Universiti Putra Malaysia.

60. YBhg. Dr. Wong Lai Sum, Timbalan Ketua Pegawai Eksekutif, Perbadanan Pembangunan Perdagangan Luar Malaysia (MATRADE).

61. Encik Yunos bin Abd. Ghani, Ketua Eksekutif, Timbalan Ketua Eksekutif, Perbankan Konsumer & Pembangunan Perniagaan, Bank Simpanan Nasional.

62. YBhg. Prof. Dr. Zakaria bin Kasa, Timbalan Naib Canselor, Universiti Pendidikan Sultan Idris (UPSI).

JOHAN SETIA MAHKOTA (J.S.M.) TENTERA

63. YBhg. Brig. Jen. Dato’ Abd Samad bin Haji Yaakob, Panglima 21 Grup Gerak Khas, Kem Iskandar, Tanjung Sekakap, Mersing, Johor.

64. Brig. Jen. Abdul Halim bin Haji Jalal, Panglima 12 Briged, Kem Wardieburn, Angkatan Tentera Malaysia.

65. YBhg. Brig. Jen. Dato’ Abu Musa bin Haji A. Rahman, Panglima 7 Briged, Kem Mahkota, Kluang, Johor.

66. Brig. Jen. Abu Muslim bin Ismail, Panglima 6 Briged, Kem Lapangan Terbang, Sungai Petani, Kedah.

67. YBhg. Brig. Jen. Dato’ Haji Ahmad Anuar bin Ahmad TUDM, Timbalan AKS Perkhidmatan Anggota, Angkatan Tentera Malaysia.

68. YBhg. Laks. Pertama Dato’ Anuwar bin Mad Said TLDM, AKS Sumber Manusia, Markas Tentera Laut, Kementerian Pertahanan.

69. YBhg. Laks. Pertama Dato’ Anuwi bin Hassan TLDM, Panglima Wilayah Laut 2, Pangkalan TLDM Kota Kinabalu, Sabah.

70. YBhg. Brig. Jen . Dato’ Azizan bin Md Delin, LKP (L1) -Indonesia, Angkatan Tentera Malaysia.

71. Brig. Jen. Azmy bin Haji Yahya, Panglima Briged Sempadan, Markas Briged Sempadan, Kem Oran, Kangar, Perlis.

72. YBhg. Brig. Jen. Dato’ Che Yahya bin Idris TUDM, AKS Perancangan dan Pembangunan, Markas Tentera Udara.

73. Brig. Jen. Ismet Nayan bin Ismail, Panglima 10 Briged Para, Kem Terendak, Melaka.

74. YBhg. Brig. Jen. Datuk Masrani bin Paiman, Panglima 5 Briged, Markas 5 Briged, Kem Lok Kawi, Kota Kinabalu, Sabah.

75. Brig. Jen. Md Tajri bin Alwi, Penasihat Pertahanan -United Kingdom, Angkatan Tentera Malaysia.

76. YBhg. Brig. Jen. Dr. Haji Muhamad bin Abu Bakar, Pakar ENT, Hospital Angkatan Tentera Tuanku Mizan.

77. YBhg. Brig. Jen Dato’ Haji Noordin bin Haji Mohd Yusoff, Ketua Pegawai Semboyan, Jabatan Arah Semboyan, Markas Tentera Darat.

78. YBhg. Laks. Pertama Dato’ Tan Eng Seng TLDM, Komandan Maktab Pertahanan Angkatan Tentera Malaysia.

79. Brig. Jen. Zaharin bin Din, Ketua Pengarah Perumahan dan Pembinaan, Bahagian Logistik Pertahanan, Jabatan Arah Pembangunan dan Perumahan, Markas Angkatan Tentera Malaysia.

JOHAN SETIA MAHKOTA (J.S.M.) POLIS

80. YBhg. SAC II Dato’ Abd. Manan bin Mhd. Hassan, Timbalan Ketua Polis Negeri Sembilan.

81. SAC II Awaludin bin Jadid, Ketua Cawangan Khas Negeri Sarawak. 82. P/SAC II Hamzah bin Md. Jamil, Timbalan Ketua Polis Negeri Terengganu.

83. YBhg. SAC II Dato’ Mohd. Zulyadaen bin Hj. Ismail, Timbalan Ketua Urus Setia KPN (Tatatertib), Ibu Pejabat PDRM, Bukit Aman.

84. YBhg. SAC II Dato’ Paramasivam a/l Arunasalam, Komander Briged Sabah Pasukan Gerakan Am.

85. YBhg. P/SAC I Dato’ Rusli bin Ahmad, Ketua Urus Setia KPN, Ibu Pejabat PDRM, Bukit Aman, Kuala Lumpur.

JOHAN SETIA MAHKOTA (J.S.M.) POLITIK

86. YBhg. Datin C. Josephine Anne, Ketua Pergerakan Wanita PPP Negeri Selangor. 87. Encik Chong Kiew Fong, Ahli Biasa GERAKAN , Kulai, Johor. 88. Encik Chua Kheng Hwa, Bendahari M.C.A. Negeri Melaka. 89. Encik Firoz Hussein bin Ahmad Jamaluddin, Peguam UMNO, Putrajaya. 90. Encik Foo Ming Chee, Bekas Ketua Pemuda M.C.A. Negeri Negeri Sembilan. 16 91. Encik Ku Fut Po, AJK Parti Rakyat Bersatu Sarawak (S.U.P.P.) Kuching, Sarawak. 92. Cik Lim Guah Eng, Ketua Pergerakan Wanita LDP Papar, Sabah. 93. Encik Rakam Sijim, Naib Presiden Parti Bersatu Sabah (PBS) Kota Kinabalu, Sabah. 94. Puan Ruth Marcus @ Priscilla, Ahli Parti Bersatu Rakyat Sabah (P.B.R.S) Penampang, Sabah. 95. Encik Wong Thien Fook, Timbalan Bendahari Agung United Pasokmomogun Kadazandusun Murut Organisation (UPKO) Pusat, Kota Kinabalu, Sabah. 96. Encik Yeo Ing King @ Yeo Eng Kim, Pengerusi M.C.A. Bahagian Petaling Jaya.

JOHAN SETIA DI RAJA (J.S.D.) SWASTA/ PERSATUAN/ SUKARELA/ SUKAN

1. Encik Koh Tat Kim, Pengarah Urusan Kuala Terengganu Specialist Hospital Sdn. Bhd. 2. YM Tengku Din bin Tengku Mohd, Pengerusi dan Pengarah Cahaya Ikhtiar Sdn. Bhd. 239 ACP Ramli bin Din, Timbalan Komander Briged Utara PGA 240 ACP Sanusi bin Sidek, Penolong Pengarah D7A 241 P/Supt. Arjunaiti bin Abdullah, Ketua Cawangan Pembantu 242 Supt. Mohd. Sabri bin Muhamad @ Ahmad, Ketua Polis Daerah Jempol 243 Supt. Mohd. Hedzir bin Hussin, Superintenden 244 Supt. Chew Tham Soon, Supt. Naziran 245 ACP Sasikala Devi a/p Subramaniam, Penolong Pengarah Perundangan / Pendakwaan 246 Puan Khatijah binti Abd. Rahman, Pegawai Hal Ehwal Islam 247 P/Supt. Mazli bin Mazlan, Juruiring Bekas Perdana Menteri

KESATRIA MANGKU NEGARA (K.M.N.) PERTUBUHAN POLITIK

248 Encik Abu Bakar bin Daud, Setiausaha Kerja, UMNO Bahagian Kepala Batas 249 YBhg. Tuan Haji Jasmani bin Kasmani, Setiausaha, UMNO Bahagian Sri Gading 250 Encik Mohammad @ Mokhtar bin Talib, Pengerusi Tetap, UMNO Cawangan Parit Sulong 251 YBhg. Tuan Haji Sulieman bin Bidin, AJK, UMNO Bahagian Ledang 252 YBhg. Tuan Haji Alias bin Haji Mohamad, AJK, UMNO Bahagian Labuan 253 YBhg. Tuan Haji Abdullah @ Wahab bin Saaid, AJK, UMNO Bahagian Kuala Nerus 254 YBhg. Tuan Haji Samsudin bin Man, Pengerusi Tetap, UMNO Bahagian Bagan Serai 255 Encik Sabtu bin Kairan @ Skiran, Pengerusi Tetap, UMNO Bahagian Pagoh 256 Encik Arifin bin Othman, Bendahari, UMNO Bahagian Kubang Kerian 257 YBhg. Tuan Haji Othman bin Senara, 258 YBhg. Tuan Haji Mat Nawawi bin Mat Jusoh, Ketua Penerangan, UMNO Bahagian Tumpat 259 YB Datuk Haji Ahamad bin Pakeh Alam, Ketua, UMNO Cawangan Sungai Siput 260 Encik Masduki bin Jarkasi, AJK, UMNO Bahagian Labis 261 Encik Ismail bin Awang, AJK, UMNO Bahagian Pasir Puteh 262 Encik Bahari bin Ahmad, AJK, UMNO Bahagian Lenggong 263 YBhg. Tuan Haji Wan Mohd Mustafa bin Mohd Nor, AJK, UMNO Bahagian Dungun 264 Encik Zulkifli bin Ab Hamid, 265 Encik Muntaha bin Kailan, Naib Ketua, UMNO Bahagian Muar 266 YBhg. Tuan Haji Jaafar bin Ariffin, Timbalan Ketua, UMNO Bahagian Wangsa Maju 267 YBhg. Tuan Haji Arshad bin Desa, Ketua Penerangan, UMNO Bahagian Tanjong 268 Encik Abd Rahman bin Shahdan, Ketua Penerangan, UMNO Bahagian Sembrong 269 Encik Sadi bin Hj. Nasah, AJK, UMNO Bahagian Beaufort 270 Encik Bakri bin Hassan, AJK, UMNO Bahagian Sik 271 Encik Pak Wan Chik bin Md Hassan, Bendahari, UMNO Bahagian Taiping 272 YBhg. Puan Hajah Rokiah binti Jantan, Naib Ketua, UMNO Bahagian Bukit Katil 273 Encik Abdul Kadir bin Mohamad, Setiausaha, UMNO Bahagian Alor Star 274 Encik Md Ghazali bin Mohd Amin, Naib Ketua, UMNO Bahagian Kapar 275 Encik Salleh Hudin bin Kamarudin, Pengerusi Tetap, UMNO Bahagian Teluk Intan 276 Encik Mohamad bin Alwee, Bendahari, UMNO Bahagian Sekijang 277 Puan Siti Jouyah binti Md Yunin, Ketua Wanita, UMNO Cawangan Putatan 278 Encik Hamdan bin Dikong, Setiausaha, UMNO Bahagian Sandakan 279 Encik Abdul Hashim bin Abdul Samat, Bendahari, UMNO Bahagian Puchong 280 Encik Mohamad Norman bin Rusdi, Setiausaha, UMNO Bahagian Alor Gajah 281 Encik Abdullah bin Mat Yasim, Ketua, UMNO Bahagian Rantau Panjang 282 Encik Mohd Salleh bin Mat Disa, Timbalan Ketua, UMNO Bahagian Parit Buntar 283 YB Abdul Muis bin Picho, Timbalan Ketua, UMNO Bahagian Kalabakan 284 Encik Jumat bin Hj. Idris, Ketua, UMNO Bahagian Sepanggar 285 Encik Abd Halim bin Mohd, Bendahari, UMNO Bahagian Telok Kemang 286 YBhg. Tuan Haji Jasni bin Rahmat, Timbalan Ketua, UMNO Bahagian Keningau 287 Encik Shaharudin bin Hj. Zainal Abidin, Pemangku Ketua, UMNO Bahagian Bandar Tun Razak 288 Encik Mahadi bin Abdul Shukor, Timbalan Ketua, UMNO Bahagian Cheras 289 Puan Junabi binti Mohamad, Ketua Wanita, UMNO Bahagian Bagan 290 Encik Che Rosli bin Hassan, Timbalan Ketua, UMNO Bahagian Pengkalan Chepa 291 YB Bolkiah bin Ismail, Ketua, UMNO Bahagian Kudat 292 Encik Irmohizam bin Ibrahim, Timbalan Ketua Penerangan, UMNO Bahagian Kuala Selangor 293 Encik Tan Piah Sung, Setiausaha, M.C.A. Bahagian Kota Tinggi 294 Encik See Sey Song, Pengerusi, MCA Cawangan Masai 295 Encik Sim Cheng Khuan, Timbalan Pengerusi, M.C.A. Cawangan Bukit Cina 296 Encik Chuah Boon Kiang, Timbalan Pengerusi, M.C.A. Bahagian Kuala Kangsar 297 Encik Tay Kim Leong, Naib Pengerusi, M.C.A. Bahagian Muar 298 Encik Yong Yaw Cheng, Pengerusi, M.C.A. Bahagian Tenom 299 Puan Yew Bee Hooi, Naib Pengerusi Wanita, M.C.A. Bahagian Kapar 300 Encik Heow Chee Ching, Naib Pengerusi, M.C.A. Bahagian Seremban 301 Encik Lee Sip Kim, MCA Negeri Sabah 302 Encik Goh Say Joo, Setiausaha, M.C.A. Bahagian Jerantut 303 Encik Kong Sun Chin, Timbalan Pengerusi, M.C.A. Bahagian Teluk Intan 304 Puan Leong Siew Kam, AJK Wanita, M.C.A. Pusat 305 Encik Lai Soo Kow, Ketua Penyelaras Pejabat Setiausaha, MCA Negeri Perak 306 Encik Tan Lee Huat, Ketua, MCA Bahagian Batu Kawan 307 Encik Loh Chew June, Timbalan Setiausaha Agung Pemuda, MCA Pusat 308 Encik Suppiah a/l Kannusamy, M.I.C. 309 Encik Sabapathy a/l Ramasamy, M.I.C. 310 Encik Maran a/l Mutaya, M.I.C. 311 Encik Jayakumaran a/l Govindasamy, 312 Encik Achaiah Kumar Rao a/l Subramaniam, M.I.C. 313 Encik P.Kamalanathan a/l P.Panchanathan, M.I.C. 314 Encik Chee Hai Fong, Bendahari Perhubungan, GERAKAN Negeri Johor 315 Encik Tan Chen Liong @ Tan Kheng Leong, Ahli Biasa, GERAKAN 316 Encik Lau Chin Chua, Setiausaha Perhubungan, GERAKAN Negeri Kelantan 317 Encik Sim Kui Hock, Setiausaha, SUPP Cawangan Pending 318 Encik Phang Dah Nan, Setiausaha Kerja, SUPP Pusat 319 Encik Damianus Bianus Aludah @ George, PBRS 320 Puan Siti Marjanah binti Abas, Ahli Biasa Parti Pesaka Bumiputra Bersatu 321 YB Datin Hajjah Fatimah binti Abdullah, Ahli Majlis Tertinggi PBB Peringkat Pusat 322 YB Robert Lawson Chuat, Penolong Setiausaha Agung, Parti Pesaka Bumiputra Bersatu (PBB) 323 Encik Buang bin Haji Bolhassan, Setiausaha Bahagian, Parti Pesaka Bumiputra Bersatu (PBB) Bahagian Asajaya 324 YB Hajah Nancy binti Haji Shukri, Timbalan Setiausaha Agung PBB 325 Encik Mohd. Radzali bin Md. Afandi, Setiausaha Perhubungan, PPP Negeri Melaka 326 Encik Desmond Morgan John a/l Louis, Setiausah Perhubungan, PPP Negeri Perak 327 Encik Biou Suyan, Ahli Majlis Tertinggi, United Pasokmomogun Kadazandusun Murut Organisation (UPKO) Pusat 328 YBhg. Datin Dr. Jaina binti Sintian, 329 Kapitan Tang Nguong Sit, Pengerusi SPDP, Parti Progresif Demokratik Sarawak (SPDP) Bahagian Repok 330 YBhg. Dr. Roland Dom Mattu, Naib Presiden SPDP, Parti Progresif Demokratik Sarawak (SPDP) Negeri Sarawak 331 Encik Ng Loi Tect, Ahli Majlis Tertinggi, Parti Bersatu Sabah (PBS) 332 Encik Ugak anak Kumbong, Timb. Ketua Pemuda PRS, Parti Rakyat Sarawak (PRS) Pusat

KESATRIA SETIA DI RAJA (K.S.D.) PERKHIDMATAN AWAM

1 Puan Fariza Azura binti Mohd Husain, Setiausaha Sulit kepada SPB Raja Permaisuri Agong, Istana Negara. 2 Encik Muhammad Khairi bin Abdul Rahman, Pegawai Perhubungan Akhbar, Istana Negara. 3 YBhg. Dr. Arshad bin Puji, Pakar Perubatan Sukan, Kementerian Kesihatan Malaysia. 4 Encik Ahmad Zawawi bin Zakaria, Pengarah Cawangan Kejurulatihan, Majlis Sukan Negara (MSN) . 5 Encik Mohammad Hanafiah bin Ahmat, Pengurus Orkestra Kuala Lumpur, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur.

KESATRIA SETIA DI RAJA (K.S.D.) SWASTA/ PERSATUAN/ SUKARELA/ SUKAN

6 Encik Ahmad Fauzi bin Basri, Pengurus Akaun Sektor Awam, Bahagian Jualan Celcom Axiata Bhd (Pengurus Akaun Sektor Awam).

KESATRIA SETIA DI RAJA (K.S.D.) PERKHIDMATAN ANGKATAN TENTERA MALAYSIA 7 Lt. Kol. Hashim bin Ali, Sel Istiadat, Kementerian Pertahanan. 8 Mejar Mastura binti Mohd Saad, Istana Negara. 9 Lt. Kol.Abdul Rahman bin A. Wahab, Pegawai Staf 1 Tadbir, Wisma Pertahanan.

SENARAI PENERIMA BINTANG AHLI MANGKU NEGARA (AMN) TAHUN 2010 PERKHIDMATAN AWAM

1 Encik Mohd Arof bin Azhar, Penolong Pegawai Sistem Maklumat, Pusat Konvensyen Antarabangsa Putrajaya 2 Encik Ab. Rahim bin Zakaria, Pengarah Bahagian Zakat, Jabatan Wakaf, Zakat dan Haji 3 Puan Norizah binti Abdul Ghani, Penolong Pegawai Tadbir, Jabatan Audit Negara 4 Encik Zainuddin bin Jali, Pegawai Keselamatan Kerajaan, Pejabat Ketua Pegawai Keselamatan Kerajaan Malaysia 5 YBhg. Puan Hajah Normah binti Mohd Nor, Ketua Audit Dalam, Unit Audit Dalam, Kementerian Pertanian dan Industri Asas Tani 6 Puan Rohana binti Wan Ahmad, Timbalan Pengarah Pilihan Raya, Pejabat Pilihan Raya Negeri Kelantan 7 Encik Bakhtiar Afindi bin Mat Dorein, Juruaudit, Bahagian Audit Dalam, Jabatan Perdana Menteri 8 Encik Hassan bin Wahid, Pengarah, Jabatan Kehakiman Syariah Malaysia 9 Encik Muhammad Salim Sundar bin Abdullah, Penolong Setiausaha, Bahagian Perisikan, Suruhanjaya Pencegahan Rasuah Malaysia 10 Puan Zailani binti Ab Karim, Penolong Pegawai Tadbir, Pentadbiran Am Bahagian Khidmat Pengurusan, Jabatan Perdana Menteri 11 Encik Shaharuddin bin Othman,Timbalan Penyelidikan, Jabatan Perdana Menteri Pengarah, Bahagian 12 Puan Chandra Devi a/p Letchumanan, Pegawai Undang-Undang, Bahagian Guaman, Jabatan Peguam Negara 13 Encik Sok One a/l Esen, Penolong Pesuruhjaya, Ketua Cawangan Perisikan Khas, Ibu Pejabat SPRM 14 YBhg. Ir.Johari bin Ahmad, Ketua Penolong Keselamatan Negara, Jabatan Perdana Menteri Setiausaha, Majlis 15 Encik Wan Yusoff bin Wan Ibrahim, Penolong Suruhanjaya Pencegahan Rasuah, Negeri Melaka Kanan Pesuruhjaya, 16 Encik Sazali bin Salbi, Ketua Penolong Kanan Pesuruhjaya, Ibu Pejabat SPRM 17 Puan Swaibatul Aslamiah binti Hj Husain, Timbalan Setiausaha Bahagian, Bahagian Audit Dalam, Jabatan Perdana Menteri 18 Encik Ghazali bin Zainuddin, Ketua Penyelidikan, Jabatan Perdana Menteri Penolong Pengarah, Bahagian 19 Encik Kamaruszaman bin Hj Abu Hassan, Ketua Penolong Pengarah, Agensi Penguatkuasaan Maritim Malaysia,Jabatan Perdana Menteri 20 Encik Robert Teh Geok Chuan, Komander Maritim, Pusat Latihan APMM, Jabatan Perdana Menteri 21 Encik Khairuddin bin Teknologi Maklumat Yahaya, Pegawai Teknologi Maklumat, Bahagian 22 Encik Daman Huri bin Nor, Ketua Penolong Setiausaha, Bahagian Kabinet, Perlembagaan dan Perhubungan Antara Kerajaan 23 Puan Mardiah binti Ahmad Kasim, Pegawai Undang-Undang, Biro Bantuan Guaman 24 Encik Ibrahim bin Deris, Syariah W.P Labuan Hakim Mahkamah Tinggi Syariah, Mahkamah 25 Encik Roslan bin Abu Bakar, Pengarah Audit Negeri, Jabatan Audit Negara 26 Encik Pakas Rao Timbalan Menteri a/l Applanaidoo, Setiausaha Sulit Kanan, Pejabat YB 27 Encik Mohd Yani bin Daud,Setiausaha Pertama, Kedutaan Besar Malaysia, Brussels 28 Encik Mohd Amran bin Mat Zain,Hakim Mahkamah Syariah Wilayah Persekutuan Mahkamah Tinggi Syariah, 29 Encik Khairul Anwar bin Zakaria,Pegawai Pegawai Keselamatan, Kerajaan Malaysia Keselamatan, Pejabat Ketua 30 31 Encik Jafri bin Abdul Jalil, Ketua Penolong Pengarah, Penyelidikan, Jabatan Perdana Menteri PW1Jeffri bin Mansor, Pemadu Rasmi SPB YDP Agong Bahagian 32 Puan Nurulhuda Nur’aini binti Mohamad Nor, Timbalan Pendakwa Raya, Bahagian Perbicaraan dan Rayuan, Jabatan Peguam Negara 33 Encik Thinakaran a/l S Jaganathan, Penolong Kanan Pengarah Kastam, Jabatan Kastam Diraja Malaysia 34 Encik Abdul Shukor bin Md. Salleh,Timbalan Pengarah, Jabatan Kastam Diraja Malaysia 35 Encik Sulong bin Awang, Penolong Kastam Diraja Malaysia Kanan Pengarah Kastam, Jabatan 36 Encik Mohd. Zawawi bin Ablah, Ketua Penolong Setiausaha, Bahagian Pengurusan Pinjaman, Pasaran Kewangan dan Aktuari 37 Encik Salleh bin A Majid,Penolong Kanan Pengarah Kastam, Kastam Diraja Malaysia, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur Jabatan 38 Encik Wan Mansor bin Wan Hitam, PenolongPengarah Kanan, Kementerian Kewangan, Bahagian Pengurusan Belanjawan 39 Puan Kholiah binti Ismail, Ketua Seksyen Kewangan, Perbendaharaan Malaysia, Bahagian Dasar Saraan, Wang Awam dan Khidmat Pengurusan 40 Puan Wan Siti Eshah binti Wan Ahmad, Ketua Penolong Setiausaha, e-Perolehan, Perbendaharaan Malaysia Unit 41 Encik Abdullah Suhaimin bin Md Yunus, Bahagian Pelaburan, MKD & Penswastaan Ketua Penolong Setiausaha, 42 Encik Mohd Khairudin bin Abd. Halim, Pengarah Sektor Loji dan Jentera, Jabatan Penilaian dan Perkhidmatan Harta 43 Encik Thuraisingam a/l Sellathurai, Setiausaha Pertama, Kedutaan Besar Malaysia Berlin 44 Encik Khairulanuar bin Mahmood, Ketua Penolong Setiausaha, Cawangan Pengurusan Perolehan Harta 45 Puan Atikah binti Yusof, Ketua Penolong Pengurusan Maklumat, Kementerian Kerja Raya Setiausaha, Bahagian 46 47 Encik Noor Azman bin Ramlee, Jurutera Daerah, Pejabat Jurutera Daerah, Jabatan Kerja Raya Hulu Langat Puan Noripah binti Md. Shah, Ketua Sektor Jaminan Kualiti, Jabatan Pelajaran Perak 48 Encik Ahmad bin Mat Abas, Pegawai Kaunseling Daerah, Pejabat Pelajaran Kinta Utara 49 Puan Puziah binti Adan, Pengetua, Sek.Men. Keb. Sri Kurau 50 Encik Yogarajan a/l Tanjong Malim M. Packrisamy, Pengetua, Sek.Men.Keb. Methodist, 51 Encik Zakaria bin Awang Chik,Pegawai Pelajaran Daerah, Pejabat Pelajaran Daerah Tumpat 52 Encik Abd. Kadir bin Pelajaran Daerah Jeli Sulaiman,Pegawai Pelajaran Daerah, Pejabat 53 Encik Ibarahim bin Zainal, Pengelola Cemerlang, Unit Perhubungan dan Pendaftaran, Jabatan Pelajaran Perak 54 YBhg. Puan Hajah Amilia binti Musa, Pengetua Cemerlang, Sek.Men.Keb. Seri Tualang, Temerloh 55 Encik Mohd. Jamaai bin Ahmad, Guru Besar Cemerlang, Sek.Keb. Raja Perempuan Muzwin, Bukit Chandan 56 Encik Hod bin Yahaya,Pengetua Kanan, Sek.Men.Keb. Sultan Abdul Aziz, Teluk Intan 57 Puan Khalijah binti Mohammad, Ketua Sektor, Bahagian Perancangan Dan Penyelidikan Dasar Pendidikan 58 YBhg. Dr.Soon Seng Thah, Ketua Penyelidikan, Dasar Pendidikan Sektor, Bahagian Perancangan dan 59 Puan Norizan binti Ismail,Guru Besar Cemerlang, Sek.Keb. Datin Khadijah, Kuala Kangsar 60 Encik Che Daud bin Harun, Ketua Unit Pendidikan Khas, Unit Pendidikan Khas, Jabatan Pelajaran Kelantan 61 Encik Hashim @ Fauzi bin Mat Rani, Taman Melati, Setapak Guru Cemerlang, Sek.Men.Keb. 62 63 Encik M. Paramesparan a/l P. Muniandi, Pensyarah Akademik, Matrikulasi Johor YBhg. Tuan Haji Mohd. Mahadi bin Mydin, Pensyarah Kanan, Polimas Kolej 64 Puan Tan Lie Sie, Timbalan Pengarah, Kementerian Kesihatan Malaysia Bahagian Perkhidmatan Farmasi, 65 Puan Chuah Sot Hoon, Kesihatan Negeri Selangor Ketua Penolong Pengarah Kanan, Jabatan 66 Puan Rohani binti Ahmad, Institut Penyelidikan Perubatan Pegawai Penyelidik, Unit Entomologi, 67 Encik Chin Chee Yong, Pegawai Penerbangan Awam Malaysia Kawalan Trafik Udara, Jabatan 68 Encik Yahya bin Che Wil, Pengarah, Jabatan Ketua Pengarah Tanah dan Galian, Persekutuan Negeri Pulau Pinang 69 Encik Abdul Aziz bin Hj Jantan, Timbalan Jabatan Ukur dan Pemetaan Malaysia Pengarah Ukur Topografi, 70 Encik Md. Noor bin Chik, Pengarah, Jabatan Kebajikan Masyarakat Negeri Kelantan 71 Encik Tan Swee Yeong, Pengarah Bahagian Pembangunan Perancangan, Kementerian Sains, Teknologi dan Inovasi dan 72 Puan Wan Nor Azinah Zaniby Perbadanan Stadium Merdeka binti Wan Hashim, Pengurus Besar, 73 Encik Mat Jali bin Abd Rahman, Pegawai Tadbir, Kementerian Kemajuan Luar Bandar dan Wilayah, Bahagian Infrastruktur 74 Encik Md. Ali bin Aziz, Kementerian Dalam Negeri Timbalan Pengarah Teknologi Maklumat, 75 YBhg. Tuan Haji Alias bin Mamat, Ketua Penolong Setiausaha, Bahagian Kawalan Filem 76 YBhg. Tuan Haji Norhafifi bin Haji Ismail, Pengarah, Bahagian Perancangan Dasar dan Penyelarasan, Jabatan Pertahanan Awam 77 Encik Foo Tew Nam, Pengarah, Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepengunaan 78 Encik Abd. Rashid bin Ahmad,Timbalan Pengarah, Bahagian Komunikasi Visual dan Senireka, Jabatan Penerangan 79 Puan Burniah binti Jamari, Pengarah, Manusia, Jabatan Penerangan Bahagian Pengurusan Sumber 80 Encik Saifulkhairi bin Ahmad, Pegawai Kebudayaan Kanan B32, Jabatan Kebudayaan dan Kesenian Negara 81 YBhg. Tuan Haji Abdul Hamed Pertanian Negeri Selangor bin Bakir, Pegawai Pertanian, Jabatan 82 Encik Mohd Abidin @ Amran bin Mohd Ariffin, Ketua Penolong Pengarah, Ketua Pengarah Pertanian 83 Encik Sahabudin bin Ariffin, Pengetua, SMK Dato’ Wan Mohd Saman 84 Encik Elmi bin Yusoff, Setiausaha Pejabat KDYMM Sultan Kedah Sulit KDYMM Sultan Negeri Kedah, 85 Encik Muhamad bin Md. Yusof, Komandan, Pusat Pemulihan Penagihan Narkotik 86 Encik Abdullah bin Hanapi, Pegawai Pembangunan Masyarakat, Jabatan Kebajikan Masyarakat, Negeri Pulau Pinang 87 YBhg. Datuk Hamzah bin Haji Mohd Zakaria,Pengarah, Protokol, Sabah Bhgn. Istiadat & 88 Encik Murshid Kerajaan bin Apong, Timbalan Pencetak Kerajaan, Jabatan Cetak 89 Encik Penyuki bin Matta, Timbalan Setiausaha Tetap, Kementerian Belia dan Sukan Sabah

PIHAK BERKUASA TEMPATAN/ BADAN BERKANUN 90

Encik Markam bin Loso, Pengurus (Pegawai Rancangan Tanah), Pejabat Felda Umas 1 91 Cik Chang Hoe Heng, Penolong Pengarah, Lembaga Hasil Dalam Negeri Malaysia 92 Encik Mohd Shahid bin Ashaari, Pegawai Eksekutif Sistem Maklumat, Lembaga Hasil Dalam Negeri Malaysia 93 Encik Azmi bin Awang, Pengurus Besar, Kumpulan Wang Simpanan Pekerja 94 Puan Samsimah binti Hashim, Pengurus Kanan, Lembaga Kemajuan Perindustrian Malaysia , (MIDA) 95 Puan Sharifah Normah binti Syed Omar, Pengurus Kanan, Perbadanan Produktiviti Malaysia 96 Puan Zuraida binti Shaharudin, Pengarah, Bahagian Sumber Manusia, dan Khidmat Pengurusan, Lembaga Lebuhraya Malaysia 97 Puan Asiah binti Daud,Pengurus Hak Cipta, Dewan Bahasa dan Pustaka 98 Puan Devashanti a/p Poopaladurai, Pegawai Farmasi, Pusat Perubatan Universiti Malaya 99 Puan Maria binti Sidi, Pegawai Teknologi Maklumat, Pusat Perubatan Universiti Malaya 100 Encik Hashim bin Anuar, Ketua Penolong Pengarah Kanan, PTJ Sumber Kewangan, Pusat Perubatan Universiti Malaya 101 Puan Nani binti Menon, Guru Pra Sekolah, Jabatan Pembangunan Manusia dan Pengajian Keluarga 102 Encik Mohamad Fathil bin Md Tahir, Pegawai Insentif, Lembaga Pertubuhan Peladang 103 Puan Putri Rozita binti Abdul Rahman, Pengurus Audit Dalaman, Lembaga Tabung Angkatan Tentera 104 Encik Mansor bin J.A. Fenner @ Aziz, Pengurus Kanan, Lembaga Promosi Kesihatan Malaysia 105 Encik Mohd Noor bin Mahat, Pegawai Penyelidik Kanan, Institut Penyelidikan Perhutanan Malaysia (FRIM) 106 Encik Abdul Latif bin Mohd Yusof, Timbalan Pengurus Besar, Lembaga Kemajuan Terengganu Tengah 107 Encik Shaari bin Ahmad Junid, Pegawai Khas Datuk Bandar, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur 108 Encik Abdul Karim bin Bederon, Pembantu Teknik, Balai Seni Lukis Negara 109 Encik Zahir bin Ahmad,Pengarah, Perbadanan Kemajuan, Kraftangan Terengganu 110 Encik Mohd. Nazari bin Maarus, Pereka, Perbadanan Kemajuan Kraftangan Malaysia 111 Encik Roslan bin Darus, Akauntan, Majlis Bandaraya Shah Alam 112 YBhg. Tuan Haji Ahmat Mohaayen bin Hj. Said, Timbalan Setiausaha, Jabatan Perancangan Pembangunan, Majlis Bandaraya Petaling Jaya 113 Puan Shamsiah binti Osman, Pegawai Teknologi Maklumat & Komunikasi, Majlis Bandaraya Shah Alam 114 Cik Che Norma Noriati binti Tahir, Ketua Penolong Pengarah, Yayasan Terengganu 115 YBhg. Ir.Leong Kok Khaw, Jurutera Kanan, Majlis Perbandaran Pulau Pinang 116 Encik Chu Wing Siew @ Henry Chu bin Andiu, Pengurus Kanan Pentadbiran & Harta, Perbadanan Pinjaman Sabah 117 YBhg. Datin Siti Saroja binti Basri, Naib Pengerusi Jawatankuasa Kebajikan, Kesihatan & Kesenian, Lembaga Kebajikan Perempuan Islam Malaysia (LKPIM) 118 Puan Farah Lau binti Abdullah, Pengerusi Biro Kepenggunaan PUSPANITA Kebangsaan PUSPANITA 119 YBhg. Datin Halimah binti Kamaluddin, Pengerusi Jawatankuasa Kebajikan dan Agama PUSPANITA Kebangsaan, PUSPANITA 120 Puan Noor Hasila binti Ahmad Nazari,Penyelia Asrama, PUSPANITA 121 Puan Azlina binti Md. Ariff, Operator Telefon, PUSPANITA 122 Encik Ahmad Feisal bin Ahmad Tajuddin, Pengerusi Eksekutif, DPMM Pulau Pinang 123 Encik Abdul Aziz bin Mohd Ali, Pengurus, UDA Holdings Berhad 124 Encik Zainal Abiddin bin Ismail, Pengurus Kanan, UDA Holdings Berhad 125 Encik Ahmad Tajuddin bin Mohamed, Pengurus Kanan, UDA Holdings Berhad 126 Encik Ahmad bin Mustafa, Pengurus Kanan, UDA Holdings Berhad 127 Encik Tey Meng Seng, Timbalan Presiden, Kesatuan Perkhidmatan Perguruan Kebangsaan Malaysia 128 Encik Mohd Khair bin Ngadiron, Pengarah Urusan, Institut Terjemahan Negara Malaysia (ITNM) 129 Kapten (B) Yusof bin Haji Yaacob, Yang Dipertua PBTM Negeri Kedah, Persatuan Bekas Tentera Malaysia (PBTM) 130 Encik Abdul Latiff bin Mohd Nor, Yang Dipertua – Pahang, Persatuan Bekas Tentera Malaysia (PBTM) 131 Encik Amiruddin bin Abdul Satar, Pengurus Besar Kanan Kumpulan, KPJ Healthcare Berhad 132 YBhg. Tuan Haji Mohd Shah bin Hj. Johari, Penolong Pengurus Korporat Komunikasi, Northport (Malaysia) Bhd 133 Puan Norsheila binti Abdullah, Naib Presiden, Persatuan Pengasuh Berdaftar Malaysia 134 Encik Cheong Wing Kwang, Ketua Pegawai Pembangunan Sukan Wushu Malaysia, Persekutuan Wushu Malaysia 135 Cik Tan Siew See, Penolong Setiausaha Kehormat, Majlis Olimpik Malaysia 136 Puan Zaiton binti Daud, Pegawai Teknikal Olahraga, Kesatuan Olahraga Amatur Malaysia 137 Encik Rethinam a/l Ponnusamy, Penasihat Khas, Persatuan Seni Sukan Gusti India dan Kazhli 138 Encik Roswadi bin Abdul Rashid, Naib Presiden, Persatuan Angkat Berat Kuala Lumpur 139 Encik Muhamad Bazil bin Badrul Jamil, Pengurus Besar (Pembangunan Infastruktur ICT&Ops), Tenaga Nasional Berhad 140 YBhg. Datin Hajah Rosneli binti Kundor, Pengerusi, Persatuan Suri dan Anggota Wanita Perkhidmatan (PUSPANITA) Cawangan Kelantan

PERKHIDMATAN ANGKATAN TENTERA MALAYSIA

141 YBhg. Datin Faridah binti Ismail, AJK Bakat 142 YBhg. Datin Zaharah binti Ariffin, Pembantu Tadbir, Jabatan Arah, Kementerian Pertahanan 143 YBhg. Datin Hamidah binti Abd Rahman, AJK Bakat 144 YBhg. Datin Norimah @ Norimam binti Mat, AJK Bakat Udara 145 YBhg. Datin Julia binti Jamal, AJK Bakat Darat 146 PW I Shukor bin Mohd Seh, Sarjan Mejar Rejimen, Rejimen Askar Jutra Diraja (Aw) 147 YBhg. Datin Samsiah binti Abdul Samad, Pengerusi BAKAT, Briged Ke 6 Infantri 148 Puan Wan Halimahtun binti Dato’ Wan Abdul Rahman, AJK Bakat 149 Mejar (KM) Janatul Habib bin Mohd Yunus, Kuartermaster, Markas Staf Stesen Seremban, Kem Rasah 150 Mejar (KM) Ravindran a/l Sangkaran, Kuartermaster, Markas Latihan Tentera Darat, Kem Imphal 151 Lt. Kdr. Kamarudin bin Ithnin TLDM, Pegawai Staf Kesiagaan (Komunikasi), Markas Tentera Laut 152 Lt. Kdr.Norman bin Mansor TLDM, Pegawai Staf Tadbir, Kd Sri Gombak 153 Lt. Kdr. Mohamed bin Haji Abd Jabar TLDM, Pegawai Staf 2 Tadbir Am, Markas Tentera Laut 154 YBhg. Datin Khairani binti Mohd Zain, AJK Bakat Udara 155 Lt. Kol.Ridzwan bin Haji Mohd Yusof, Ketua Cawangan Strategik, Markas Angkatan Tentera 156 Lt. Kdr. Ismail bin Mohd Jani TLDM, Pegawai Staf Kebajikan, Kd Sri Gombak 157 Mejar Mohammad Yusuf Johnson bin Abdullah TUDM, PS 2 Teknikal dan Piawaian, Wisma Pertahanan 158 Puan Noorul Badriah binti Hj Mohd Said, AJK Bakat 159 Mejar Wan Ab Rahman bin Wan Ismail, Pegawai Staf 2 Urusetia, Majlis Keselamatan Negara , Negeri Pahang 160 Mejar Noor Zaini bin Mohd Noor, Pegawai Staf 2 Sistem Maklumat, Kem Imphal 161 Mejar Suvinder Singh a/l Bhag Singh, Pegawai Staf 2 Tempur, Pusat Olah Perang Tentera Darat, Kem Segenting 162 Mejar Abdul Rahim bin Mohd Sidek, Ketua Kompeni, Kem Batu Sebelas 163 Mejar Ghazali bin Md Isa, Ketua Kompeni, Kem Jalan Kolam Air 164 Lt. Kdr.Qasim bin Said TLDM, Pegawai Laksana, Kd Sultan Abdul Aziz Shah 165 Mejar Abdul Rani bin Abdul Rahim, Pegawai Staf 2, Wisma Pertahanan 166 Mejar Ahmad bin Ismail, Penuntut Kursus, Kem Imphal 167 Mejar Azli bin Sulaiman, Komandan, Kem Seberang Takir 168 Mejar Fauzi bin Kamaruddin, Pegawai Staf 2, Markas Tentera Darat, Kementerian Pertahanan 169 Mejar Mohd Sabri bin Ali, Penolong Pegawai Memerintah, Kem Batu Kentomen 170 Mejar Mansor bin Yaacob, Ketua Sayap Latihan, Ulangan Lanjutan Gerak/ Statik, Kem Sungai Undang 171 Lt. Kdr.Dzul Karnain bin Ismail,Pegawai Memerintah, Pangkalan TLDM, Lumut 172 Lt. Kdr.Mohd Yussof bin Haji Mohd Ali TLDM, Ketua Pegawai Hidro, Kd Sri Sandakan 173 Mejar Yusof bin Mohd Shahar TUDM, Ketua Cawangan Tadbir, Pangkalan Udara Subang 174 Mejar Md Khaidzir bin Chin TUDM, Ketua Sekolah Sistem, Menara Th Selborn 175 Puan Hajijah binti Nawawi, AJK Bakat 176 Mejar Rozaini bin Abdul Hamid, Pegawai Pukal, Markas Tentera Darat 177 Mejar Mohd Fauzi bin Din, Pegawai Staf 2 Q/Teknikal, Markas Tentera Darat 178 Mejar Mat Sukri bin Yunus, Pegawai Staf 2 Masjid, Markas Tentera Darat 179 PW I Hamzah bin Abd Ghaffar, Sarjan Mejar Rejimen, Universiti Pertahanan Nasional, Kem Perdana 180 Mejar Hamadi bin Hasan, Pegawai Staf 2, Majlis Angkatan Tentera 181 Mejar Azizi bin Mohamad, Ketua Jurulatih, Institut Kejuruteraan Tentera Darat, Kem Mahkota 182 Mejar Ahmad Jafni bin Abdul Ghani, Ketua Cawangan Penyelidikan, dan Pembangunan Latihan, Universiti Pertahanan Nasional Malaysia 183 Kdr.Hazmi bin Hussin TLDM, Ketua Bahagian Teknikal, Kd Sri Sandakan 184 Mejar Mohd Amran bin Mohd Yaakob TUDM, Ketua Skuadron Material, Pangkalan Udara Subang 185 YBhg. Mejar Tuan Haji Abdul Jalil bin Haji Ramli, Pengurus Wisma Perwira, Kem Sungai Besi 186 Mejar Amrin bin Ahmad, Pegawai Staf 2 Reka Bentuk, Markas Tentera Darat 187 Mejar Abd Rais bin Esa, Pegawai Staf 2, Wisma Pertahanan 188 PW I Othman bin Ibrahim, Sarjan Mejar Rejimen, Kem Batu Sebelas 189 YBhg. Datin Anastasia Isobel Nice, AJK Bakat 190 Mejar A. Salihin bin Hamzah TUDM, Pegawai Eksekutif, Pangkalan Udara Kuching 191 Mejar Che Nazzran bin Che Yusof, Jurulatih LPK (L2), Maktab Turus Angkatan Tentera 192 PW I Abd Rahim bin Mat Hashim, Sarjan Mejar Rejimen, PALAPES UKM 193 PW I Razak bin Majid, Pegawai Waran Tadbir, TLDM Lumut 194 Mejar Syed Jamaludin bin Syed Mohamed TUDM, Ketua Skuadron Material, Kolej Tentera Udara Kepala Batas 195 Mejar Roslan bin Al Mustaffa TUDM, Ketua Unit Kenegaraan, Jabatan Latihan Khidmat Negara 196 PW U I Shuhaimi bin Bahari, Pegawai Waran, Markas Tentera Udara 197 PW U I Busu a/k Bidi,Pegawai Waran, Pangkalan Udara Labuan 198 PW U I Zamri bin Awang, Pegawai Waran, Pangkalan Udara Kuala Lumpur 199 PW I Yusuf bin Abu Na’am, Pegawai Waran I, Jabatan Latihan Khidmat Negara 200 PW I Sanap bin Rebu, Ketua Kerani, Pejabat Panglima Angkatan Tentera 201 Mejar Hamdan bin Musa, Pegawai Staf 2 Urusetia RAMD, Markas Tentera Darat 202 Mejar Razali bin Dollah, Penolong Pegawai Memerintah, Kem Rasah 203 PW I Mazlan bin Rigan, Sarjan Mejar Rejimen, Kem Penerissen 204 PW I Abidin bin Kasbola,Sarjan Mejar Rejimen, Kem Gunung Panjang 205 PW I Amirun bin A. Mohidu, Sarjan Mejar Rejimen, Pusat Latihan Tempur Tentera Darat 206 PW I Rosli bin Shafie,Sarjan Mejar Rejimen, Kem Imphal 207 PW I Zaperi bin Lokman,Sarjan Mejar Rejimen, Kem Iskandar 208 PW I Anuar bin Ab Majid,Penyelia Kanan, Dasar dan Teknikal, Wisma Pertahanan 209 Lt. Kdr.Abdul Halim bin Mohamad TLDM, Pegawai Staf 2 Polisi Operasi, Markas Tentera Laut 210 PW I Rosli bin Musa, Ketua Kerani – Sekretariat, Markas Angkatan Tentera 211 Mejar Mohamad Ismail bin Kamarudin, Pegawai Staf Tadbir, Markas Tentera Darat 212 Mejar Roslan bin Zahari, Penolong Pegawai Memerintah, Kem Batu 213 Mejar Norizan bin Salimin, Penolong Pegawai Memerintah, Kem Terendak 214 PW I Obeng a/k Nait,Staf Risik, Markas 1 Divisyen, Kuching 215 PW I Husaini bin Ahmad, Sarjan Mejar Rejimen, Kem Sunggala 216 PW I Mohamad Yusoff bin Ishak, Ketua Kerani, Markas Tentera Darat 217 PW I (FOS)Sabri bin Hassan, Fomen Semboyan, Kem Sungai Besi 218 PW I Ab Samat bin Basiron, Sarjan Mejar Rejimen, Kem Desa Pahlawan 219 PW I PPP (GI)Abdul Manaf bin Ahmad, Pegawai Waran Pangkalan, Pangkalan TLDM, Teluk Sepanggar 220 Mejar Muhd Aznor bin Haji Md Ghazali TUDM, Pegawai Staf 1, Wisma Pertahanan 221 PW U I Zamzuri bin Babjan, Pegawai Waran Udara, Markas Tentera Udara 222 Mejar Azman Shah bin Abdullah, Pegawai Staf 2, Markas Tentera Darat 223 Mejar Norazman bin Ismail, Pegawai Staf 2 Rejimental, Markas Tentera Darat 224 Mejar Ahmad Bakri bin Haji Abdullah, Pegawai Staf 2 Rejimental (Dasar), Markas Tentera Darat 225 Mejar Mohd Ridza bin Deris, Pegawai Staf 2 Bantuan, Markas Angkatan Tentera 226 PW I Muhamad Azmi bin Husin, Sarjan Mejar Rejimen, Markas Tentera Darat 227 PW I Hazlin bin Taharin, Sarjan Mejar Rejimen, Markas Tentera Darat 228 PW I Hairuddin bin Hussain,Pemandu, Istana Negara 229 PW I Mohd Fizol bin Abdullah, Pengurus Wisma, Kem Iskandar 230 PW I Mohd Ghazali bin Ahmad, Ketua Kerani, Kem Wardieburn 231 PW I Mohd Sofi bin Romli, Ketua Kerani, Markas Angkatan Tentera 232 PW I (MG)Fauzi bin Abdullah, Master Gunner, Kem Segenting 233 PW I Mohd Nazul bin Mohd Nawi, Ketua KSOD, Kem Batu Kentonmen 234 PW I Rangga a/k Rabit, Sarjan Mejar Rejimen, Kem Ria 235 PW U I Abdul Rohim bin Saaid, Pegawai Waran Terminal Peluru, Pangkalan Udara Gong Kedak 236 PW U I Hisham bin Bakar, Pegawai Waran Operasi, Pangkalan Udara Labuan 237 Mejar Zaid Fu’ad bin Hashim, Juruarah TSP, Pusat Latihan Tempur Tentera Darat, Ulu Tiram 238 Mejar Zaharudin bin Zainol, Ketua Trup Bantuan, Kem Mahkota 239 PW I Bahaman bin Abu Zarin, Sarjan Mejar Rejimen, Depoh Kesihatan 240 PW I Shahdan bin Sa’at, Sarjan Mejar Rejimen, Kem Sri Miri 241 PW I Mohd Nazir bin Junil @ Chinel, Drum Mejar, Kem Sunggala 242 PW I Mohd Nasli bin Ab Rahman, Sarjan Mejar Rejimen, Rejimen 509 (Aw) 243 PW I Abdul Razak bin Ishak, Sarjan Mejar Rejimen, Kolej Tentera Darat 244 PW I Dulah Aspa bin Rahmat @ Haji Tahir, Ketua Sel Sistem Katalog, Kem Batu Kentonmen 245 PW I Mohamed Saaid bin Abdul Rahman, Sarjan Mejar Rejimen, Kem Lapangan Terbang 246 Kdr. Shaharudin bin Abu Bakar TLDM, Pegawai Staf 1 Organisasi, Markas Tentera Laut 247 PW I KNG Mohamad Shukri bin Ismail, Penyelia Audit Gaji, Pangkalan TLDM Lumut 248 PW U I Mohammad Hisham bin Abdullah, Pegawai Waran Skuadron, Pangkalan Udara Butterworth 249 PW I Zulkefle bin Sahak, Pegawai Waran Latih, Kem Terendak 250 PW I Ab Rahman bin Ripin, Jurulatih, Kem Batu Kentonmen 251 PW I Abdul Jalil bin Misbah, Sarjan Mejar Rejimen, Kem Syed Sirajuddin 252 PW I Hafizi bin Abdul Mutolif, Sarjan Mejar Rejimen, Markas Tentera Darat 253 PW I Ruslan bin Chek Rus, Pemandu Rasmi SPB YDP Agong, Istana Negara 254 PW I Kamalrozaman bin Debab, Penolong Jurulatih, Kem Genting Klang 255 PW I Kamaru Zaman bin Jafar, Waran Regimental, Kem Sungai Besi 256 PW I (Yos)Jasni bin Bastan, Yomen Semboyan, Kem Sungai Besi 257 PW I Mohamad Kamari bin Jamari, Penyelia Ukur Tentera Geospatial, Bahagian Geospatial Pertahanan 258 PW I Zulkarnain bin Khalil, Penyelia Kanan, Markas Tentera Darat 259 PW I Zamri bin Azizan, Penyelia Kurikulum, Markas Tentera Darat 260 Mejar Ramli bin Jusoh TUDM, Pegawai Staf 1, Markas Tentera Udara 261 Puan Farizah binti Haji Abd Rashid,AJK Bakat, Kem Imphal 262 Mejar Mohd Adnan bin Yakub, Penolong Pegawai Memerintah, Kem Mahkota 263 Mejar Mohd Supi bin Ramli, Pegawai Staf 2 Tanah/ Swasta, Markas Tentera Darat 264 PW I (FOS)Zamri bin Mohamed Nor, Fomen Semboyan, Rejimen Semboyan Diraja Medan (Aw) 265 PW I Ghazali bin Zakaria, Sarjan Mejar Rejimen, Kem Syed Sirajuddin 266 PW I Bunawan bin Haji Jamil @ Hj. Sa’id, Ketua Kerani, Markas Tentera Darat 267 PW I Idris bin Awang, Sarjan Mejar Rejimen, Kem Senawang 268 Mejar Amrul bin Yacob TUDM, Ketua Cawang Tadbir, Markas Pangkalan Udara Kuala Lumpur 269 PW U I Samsul Azhar bin Zakaria, Pegawai Waran Sistem Maklumat, Markas Tentera Udara 270 PW I Zainol bin Ahmad, Penyelia Teknikal, Markas Tentera Darat 271 Mejar Yussrizal bin Jamaluddin TUDM, Pegawai Perakaunan, Pangkalan Udara Gong Kedak 272 Lt. Kdr.Ja’afar Sidek bin Budin TLDM, Pegawai Staf 2, Markas Tentera Laut 273 PW I Azmi bin Naamat, Yomen Semboyan, Kem Sungai Besi 274 PW I Kamarul Ariffin bin Abd Rahman, Sarjan Mejar Rejimen, Kem Batu Kentomen

PERKHIDMATAN POLIS DIRAJA MALAYSIA

275 DSP Awang Kasumajaya bin Pengiran Ali Bahar, Ketua Bahagian Ketenteraman Awam/ Ketua Trafik Daerah, Ibu Pejabat Polis Daerah Kuching 276 ASP Ko Tee Aik, Ketua Cawangan Khas Daerah Kampar 277 DSP Adnan bin Mohamad Ali, Timbalan Ketua Polis Daerah Port Dickson 278 DSP Muhamad Hanifah bin Ab. Malek, Timbalan Penguasa Polis, Ibu Pejabat Polis Daerah Jeli 279 DSP Chin bin At, Ketua Cawangan Kaunseling, Ibu Pejabat Polis Kontinjen Pulau Pinang 280 DSP Hong Ek Yeen, Pasukan Petugas Khas (Ops/Counter Terrorism), Bukit Aman 281 DSP Mohamad Mokhtar bin Abd. Majid, Pegawai Pemerintah Unit 7, Pasukan Simpanan Persekutuan, Negeri Sembilan 282 ASP Tamin anak Emperang, Kebajikan Kontinjen Sarawak, Ibu Pejabat Polis Kontinjen 283 ASP Abd. Rahim bin Omar Khan, Pegawai Turus D6, Ibu Pejabat Polis Kontinjen, Jalan Hang Tuah 284 DSP Mohamed Shahar bin Abdul Aziz, Ketua Bahagian Pengurusan Daerah, Ibu Pejabat Polis Daerah Timur Laut Pulau Pinang 285 DSP Mohd. Najid bin Jusoh, Pegawai Turus Trafik Kontinjen, Ibu Pejabat Polis Kontinjen Pahang 286 ASP Kandasamy a/l Palani, Ketua Bahagian Logistik Daerah, Ibu Pejabat Polis Daerah Shah Alam 287 ASP Albert Kunnet ak Pannel @ Kunit ak Panil, Pegawai Turus Logistik Bekalan, Kompleks Pdrm, Batu Kawa 288 C/Insp.Aprjanto bin Nek, Inspektor Urusetia (I) Jabatan KDNK, Ibu Pejabat Polis Bukit Aman 289 DSP Che Nah binti Abdul Hadi, Setiausaha PERKEP Kontinjen Pulau Pinang 290 P/DSP Abdul Rahman bin Hasnan, Ketua Bahagian Pengurusan Daerah, Ibu Pejabat Polis Daerah Ampang Jaya 291 DSP Mohd. Isa bin Ujang, Timbalan Superitenden Polis, Ibu Pejabat Polis Daerah Tampin 292 ASP Siti Hawa binti Hj. Siron, Pegawai Kebajikan PERKEP 293 ASP Ibrahim bin Idris, ASP Trafik, Ibu Pejabat Polis Daerah Kuala Muda 294 ASP Ahmad bin Mat Isa, Ketua Bahagian Pengurusan Daerah, Ibu Pejabat Polis Daerah Tapah 295 C/Insp.Abd. Rahman bin Dollah, Insp. Hal Ehwal Awam, Ibu Pejabat Polis Kuala Terengganu 296 C/Insp.Che Engku Zainuddin bin Che Engku Chik, Pegawai Turus Logistik Persenjataan, Ibu Pejabat Polis Kontinjen Kangar 297 C/Insp.Maimunah binti Ghazali, Insp. Kebajikan/PERKEP 298 Puan Siti Salmiah binti Ibrahim, Pengerusi PERKEP Daerah Cheras 299 Puan Siti Norin binti Hizam Mustapha, Pengerusi PERKEP Batalion 8 300 DSP Abdul Aziz bin Ahmad, Pegawai Turus Perkhidmatan/Perjawatan, Ibu Pejabat Polis Kontinjen Pahang 301 DSP Muhammad Ismail bin Muhammad Yusuf, Pegawai Turus D4 (Risikan Operasi), Ibu Pejabat Polis Kontinjen 302 DSP Ng Thean Leng, Timbalan Superintendan Polis, Kompleks Bukit Perdana 303 DSP Abd. Malik bin Hj. Abd. Rahim, Pegawai Turus Persatuan PDRM, Bukit Aman 304 ASP Razali bin Mat Salleh, Pentadbiran/ Kaunseling (Tatatertib) Perak, Ibu Pejabat Polis Kontinjen Perak 305 ASP Lepi anak Awan, Asisten Suprintenden Polis, Briged Sabah Pga 306 ASP Mokhtar bin Hj. Mohd. Noor, Kompeni Komender ‘A’ 307 ASP Ong Hock Hin, Pegawai Turus Logistik Komunikasi, Ibu Pejabat Polis Kontinjen Perlis 308 Puan Wan Jah binti Wan Ahmad, Pengerusi Perkep Jelebu 309 Puan Norhizan binti Hamzah, Pengerusi Perkep Daerah, Tanah Merah, Ibu Pejabat Polis Daerah Tanah Merah 310 DSP Mansor bin Hussein, Deputi Superintendan Polis, Ibu Pejabat Polis Kontinjen Johor 311 DSP Karunagaran a/l M. Raju, Deputi Superintendan Polis, Ibu Pejabat Polis Daerah Kota Setar 312 DSP Noor Hashim bin Mohamad, Ketua Bahagian Siasatan Jenayah Daerah, Ibu Pejabat Polis Daerah Johor Bahru Selatan 313 DSP Ahmad Tarmizi bin Shaari, Timbalan Penguasa Polis, Ibu Pejabat Polis Diraja Malaysia 314 C/Insp. Anuar bin Abdul Fattah, Inspektor , Unit Penyelidikan Perkhidmatan, Jabatan Pengurusan Bukit Aman 315 Puan Radiah binti Saman, Naib Pengerusi Perkep, Briged Sarawak, Jabatan Kastam Diraja Malaysia 316 DSP Law Pang Tai, Timbalan Pegawai Pemerintah Unit, Polis Diraja Malaysia 317 DSP Nor Azmi bin Hj. Isa, Timbalan Penguasa Polis, Ibu Pejabat Polis Kontinjen Terengganu 318 DSP Wooi Kooi Cheang, Pegawai Turus D9, Ibu Pejabat Polis Kontinjen Kedah 319 ASP Fatimah binti Ahmad, Setiausaha Perkep, Jabatan Logistik 320 C/Insp. Sang Swe Teck, Setiausaha Perkep Kontinjen Melaka, Ibu Pejabat Polis Kontinjen Melaka 321 Puan Shariffah Zubidah binti Syed Zakaria, Pengerusi Perkep, IPD Alor Gajah 322 Puan Naziah binti Tehman, Bendahari Perkep, Briged Utara PGA Ulu Kinta 323 ASP Puan Hajah Maznah binti Md. Yatim, Pensyarah Undang- Undang, Pusat Latihan Polis Kuala Lumpur 324 ASP Sahran bin Harun, Asisten Superintendan Polis, Jabatan Siasatan Jenayah Narkotik 325 ASP Tan Gee Soon, AJK Perkep, Jabatan Siasatan Jenayah Bukit Aman 326 DSP Shaharuddin bin Abdullah, Timbalan Ketua Polis Daerah, Ibu Pejabat Polis Daerah Manjung 327 ASP Lee Kum Yip, Keselamatan/Multimedia, Ibu Pejabat Polis Bukit Aman 328 Puan Akmal Fadzilah binti Mohamad, Pengerusi Perkep, IPD Temerloh 329 DSP Gan Chip Pho, Ketua Bahagian Siasatan Jenayah Daerah, Ibu Pejabat Polis Daerah Melaka 330 DSP Mohd. Azim Khan bin Abdullah, Ketua Polis Daerah Semporna, Ibu Pejabat Polis Daerah Sabah 331 ASP Thurairajah a/l Subramaniam, (Penolong Penguasa Polis), Ibu Pejabat Polis Kontinjen Sabah 332 ASP Mohd. Radzi Woo bin Abdullah, Pegawai Turus Tatatertib, Ibu Pejabat Polis Kontinjen Kelantan 333 ASP Leong Mun Choon, Pegawai Turus D7, Ibu Pejabat Polis Kontinjen Jalan Ayer Keroh 334 P/ASP Md. Isa bin Matt, Perhubungan Antarabangsa, Ibu Pejabat Polis Diraja Malaysia Bukit Aman 335 DSP Ahmad Subri bin Ahmad, Ketua Unit Operasi Bahagian Teknologi Maklumat, Polis Diraja Malaysia Bukit Aman 336 DSP Shahidi bin Abdullah, Timbalan Ketua, Jabatan Siasatan Jenayah Narkotik, Ibu Pejabat Polis Kontinjen Pulau Pinang 337 ASP Foo Chek Seng, Pegawai Turus Pentadbiran, Balai Polis Trafik Kuala Lumpur 338 P/ASP Mohamed Mokhsein bin Mohamed Zon, Juruiring Ketua Polis Negara, Ibu Pejabat Polis Bukit Aman

PERTUBUHAN POLITIK

339 Encik Hakim bin Pie, Ketua UMNO, Cawangan Labuan 340 Puan Kalthum @ Kalsom binti Rabu, Ketua Penerangan, Pergerakan Wanita UMNO Bahagian Muar 341 Encik Ramli bin Mat Daud, Ketua UMNO, UMNO Cawangan Felda Sungai Klah 342 Encik Jaffar bin Matsom, Ahli Jawatankuasa UMNO Cawangan Padang Jambu 343 Puan Jamilah binti Abdullah, Pengerusi Tetap Pergerakan Wanita UMNO Cawangan Bandar Bahagian Kluang 344 YBhg. Tuan Haji Ibrahim bin Hj. Mohammad, Ketua Cawangan, UMNO Bahagian Tanjung Piai 345 YBhg. Tuan Haji Yahya bin Hj. Mohd. Said, Ketua UMNO Bahagian Johor Bahru 346 Encik Saad @ Yaacob bin Hamat, Ahli Jawatankuasa, UMNO Bahagian Bayan Baru 347 Encik Mohd. Nuh bin Abd. Rahman, Ahli Jawatankuasa UMNO Bahagian Pandan 348 Encik Mat Sa’ad bin Bakar, Ketua UMNO, Bahagian Padang Serai 349 Puan Rimbah binti Osman, Ahli Jawatankuasa Pergerakan Wanita UMNO, Bahagian Putatan 350 Encik Sybil bin Mohd. Shah @ Mohd. Sarah, Bendahari, UMNO Cawangan Sri Taman 351 YBhg. Puan Hajah Zabidah binti Hj. Mohd. Tahir, Naib Ketua Wanita UMNO, Bahagian Bagan Datoh 352 Encik Shuib @ Ismail bin Md. Isa, Ketua UMNO, Bahagian Kulai 353 Encik Ismail bin Ahmad, Ketua UMNO Cawangan Kulai 354 YBhg. Puan Hajah Asmah binti Ramli, Ketua Wanita UMNO, Bahagian Larut 355 YBhg. Tuan Haji Mohamed bin Salleh, Ketua Penerangan UMNO, Bahagian Sri Gading 356 Mejar (B) Mohd. Said bin Mohd. Japri, Setiausaha Kerja UMNO, Bahagian Simpang Renggam 357 Encik Abdul Rashid bin Ngah @ Zainal Abidin, Pengerusi Tetap UMNO, Bahagian Bagan Datoh 358 Encik Miskintar bin Marto, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Labis 359 YBhg. Puan Hajah Maimunah binti Abdul Karim, Ketua Pergerakan Wanita UMNO, Bahagian Serdang 360 Encik Abdul Rahman bin Othman, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Gombak 361 Puan Che Rahmah binti Abdul Karim, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Padang Terap 362 Encik Abdul Razak bin Abdul Rahman, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Kubang Pasu 363 Encik Mohd Amin bin Johari, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Tambun 364 YBhg. Puan Hajah Rela binti Ahmad, Ketua Wanita UMNO Negeri Perlis 365 Encik Amirul bin Hj. Imam Pandan, Ahli Jawatankuasa UMNO , Bahagian Kudat 366 Puan Nahar binti Ahmad, Ketua Pergerakan Wanita UMNO, Bahagian Kota Raja Mejar (B) Mohd. Said bin Mohd. Japri, Setiausaha Kerja UMNO, Bahagian Simpang Renggam 357 Encik Abdul Rashid bin Ngah @ Zainal Abidin, Pengerusi Tetap UMNO, Bahagian Bagan Datoh 358 Encik Miskintar bin Marto, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Labis 359 YBhg. Puan Hajah Maimunah binti Abdul Karim, Ketua Pergerakan Wanita UMNO, Bahagian Serdang 360 Encik Abdul Rahman bin Othman, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Gombak 361 Puan Che Rahmah binti Abdul Karim, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Padang Terap 362 Encik Abdul Razak bin Abdul Rahman, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Kubang Pasu 363 Encik Mohd Amin bin Johari, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Tambun 364 YBhg. Puan Hajah Rela binti Ahmad, Ketua Wanita UMNO Negeri Perlis 365 Encik Amirul bin Hj. Imam Pandan, Ahli Jawatankuasa UMNO , Bahagian Kudat 366 Puan Nahar binti Ahmad, Ketua Pergerakan Wanita UMNO, Bahagian Kota Raja 367 YBhg. Tuan Haji Jamil bin Hj. Ariffin, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Ipoh Barat 368 Encik Saharuddin bin Zamri, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Kuala Kangsar 369 Encik Ahmad bin Hj. Kenek, Ahli UMNO, Bahagian Taiping 370 Encik Mohd. Yusof bin Hj. Jalaluddin, Ketua UMNO, Bahagian Bentong 371 Encik Abdul Mutalib bin Ngah Osman, AJK UMNO, Bahagian Kota Raja 372 YBhg. Tuan Haji Sulaiman bin Wanchi, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Labuan 373 Encik Gani bin Juni, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Gelang Patah 374 Encik Mohd Agil bin Awang, Timbalan Ketua UMNO,Bahagian Pasir Puteh 375 Puan Noor Aieni binti Mohd. Ali, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Wangsa Maju 376 Encik Amran bin Rasdi, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Lenggong 377 Encik Mazlan bin Aziz, Ketua UMNO Cawangan Seri Permata Alma 378 YBhg. Tuan Haji Jusih bin Hj. Sarin, Setiausaha MNO, Bahagian Beaufort 379 YBhg. Dato’Abdul Rahman bin Mat Yasin, Ketua Penerangan UMNO Bahagian Setiu 380 YBhg. Puan Hajah Zaitun binti Hj. Mat Amin, Ketua Wanita UMNO, Bahagian Marang 381 Encik Zainol bin Haji Ahmad, Timbalan Ketua Cawangan UMNO, Bahagian Balik Pulau 382 Puan Esah binti Ab. Mutalip, AJK Pergerakan wanita UMNO, Bahagian Dungun 383 Encik Mat Zabidi bin Idris, Ahli Jawatankuasa UMNO Bahagian Gopeng 384 Encik Abdul Karim bin Abdul Wahid, Ketua Penerangan UMNO Bahagian Kalabakan 385 YBhg. Puan Hajah Maisarah binti Dato’ Seri Hj. Abdullah, Ketua Wanita UMNO Bahagian Ipoh Timur 386 Encik Mohd. Ghazali bin Mamat, Pengerusi Tetap, Cawangan UMNO Bahagian Rantau Panjang 387 Encik Ishak bin Mohamed, Setiausaha UMNO, Bahagian Lipis 388 Encik Hadimin bin Jumburi, Setiausaha UMNO, Bahagian Keningau 389 Encik Azmi bin Hassan, Setiausaha UMNO, Bahagian Subang 390 Encik Khadri bin Mustaffa 391 Encik Mahasir bin Daroh, AJK, UMNO Bahagian Bukit Gelugor 392 Encik Kamal bin A.Rahman, Naib Ketua UMNO, Bahagian Segamat 393 Encik Saipolbahari bin Hj. Suib, Ketua Umno, Bahagian Bakri 394 Encik Abd. Hajan bin Gurimbang, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Semporna 395 Encik Abu Bakar bin Md Nor, Setiausaha, UMNO Bahagian Nibong Tebal 396 Encik Mohd. Zin bin Isa, Naib Ketua UMNO, Bahagian Hulu Langat 397 YBhg.Tuan Haji Aznel bin Ibrahim, Naib Ketua UMNO, Bahagian Gerik 398 Encik Abdul Ghani bin Abdul Rashid, Naib KetuaUMNO, Bahagian Sembrong 399 Encik Sharduli bin Rahman, Kakitangan Ibu Pejabat UMNO, UMNO Negeri Wilayah Persekutuan 400 Encik Zaluzi bin Sulaiman, Naib Ketua UMNO, Bahagian Pengkalan Chepa 401 Encik Mohammad Iqbal bin Abd. Samad, Ketua UMNO, Cawangan Bunga Kasturi 402 Encik Mohd. Ismail bin Hj. Mohd. Nor, Penolong Setiausaha Pemuda UMNO, Bahagian Cheras 403 YBhg. Dr. Tidi Maharani binti Hassan, Ahli Jawatankuasa UMNO, Putrajaya 404 Encik Lee Chooi Hoo, Penasihat MCA, Bahagian Kangar 405 Encik Khoo Kay Hean, Naib Pengerusi M.C.A., Bahagian Jelutong 406 Encik Woo Min Sui @ Woo Min Fui, Timbalan Ketua MCA, Bahagian Tawau 407 Encik Chaw Ser Ann @ Chew Ser Ann, Pengerusi M.C.A., Bahagian Rantau Panjang 408 Encik Tan Swee Hoo @ Tan Swee Hoe, Naib Pengerusi MCA, Bahagian Tasek Gelugor 409 Encik Chin Soong Siong, Naib Pengerusi M.C.A., Bahagian Shah Alam 410 Encik Keuk Yu Mak, AJK M.C.A., Bahagian Jasin 411 Encik Pek Yu Hock @ Teh Yu Hock, Penasihat MCA, Cawangan Pangkor 412 Encik Tee Boon Kiong, Ahli Jawatankuasa MCA, Bahagian Alor Gajah 413 Encik Ooi Siaw Kok, Setiausaha M.C.A., Bahagian Balik Pulau 414 Encik Lim Sui Kiong @ Lim Swee Kiang, AJK M.C.A., Bahagian Temerloh 415 Encik Peter Tiew Sii Neng, Naib Pengerusi M.C.A., Bahagian Kota Kinabalu 416 Encik Lau Lee Ngeh, Timbalan Pengerusi M.C.A., Bahagian Bruas 417 Encik Than Chan Seng, Bendahari M.C.A., Bahagian Tanjong Malim 418 Puan Hoo Yook Poon, AJK M.C.A., Bahagian Selayang 419 Encik Lim Chee Fook, Ahli MCA , Cawangan Senawang Jaya 420 Encik Chan Kwok Chin, Bendahari M.C.A., Bahagian Wangsa Maju 421 Encik Yap Cher Choo, Setiausaha Organisasi M.C.A., Bahagian Kota Bharu 422 Encik Kwei Yew Tong, Naib Pengerusi M.C.A., Bahagian Parit Sulong 423 Puan Aik Hui Luan, Naib Pengerusi M.C.A., Bahagian Bandar Tun Razak 424 Encik Than He Chuang, AJK M.C.A., Bahagian Ipoh Timur 425 Encik Tan Cheng Huat, Pengerusi M.C.A., Cawangan Sungai Suloh 426 Puan Koay Meow Im, Penolong Bendahari M.C.A., Bahagian Sungai Petani 427 Encik Tan Eng Kiong, AJK M.C.A., Bahagian Sembrong 428 Encik Tan Seak Sin, Ketua Pemuda M.C.A., Bahagian Gerik 430 Encik Siah Pang Woon, Setiausaha M.C.A., Bahagian Kuala Selangor 431 Encik Lee Kon Min, Naib Pengerusi M.C.A., Bahagian Semporna 432 Encik Lee Chan Fook, Pengerusi M.C.A., Bahagian Besut 433 Encik Daniel Ling Sia Chin, Ketua Pemuda MCA, Bahagian Segambut 434 Encik Khoo Foo Ping, Setiausaha M.C.A., Bahagian Raub 435 Cik Chong Siow Kim, Bendahari Wanita M.C.A., Bahagian Setiawangsa 436 Cik Tan Choo Kuan, Ketua Wanita MCA, Bahagian Camaron Highlands 437 Cik Chia Hui Chin, Pengerusi Wanita M.C.A., Bahagian Tenggara 438 Encik K.T. Balakrishnan a/l K.M. Thanabaloo, M.I.C. 439 Puan P. D. Mary, M.I.C. 440 Encik Nallappen a/l Kolandapayan, M.I.C. 441 Encik Lae Chimanan a/l Ponan, M.I.C. 442 Encik Subramaniam a/l T. Retnam, M.I.C. 443 Encik Karunathi a/l Vyravan, M.I.C. 444 Encik Balagurunathan a/l Sambasivam, M.I.C. 445 Puan Balasaraswathi a/p Appu, M.I.C. 446 Encik Murugan a/l A. Shanmugam, M.I.C. 447 Encik Paneer Selvam a/l Raman, M.I.C. 448 Encik Supramaniam a/l Ramalingam, M.I.C. 449 Encik Supramaniam a/l Rengasamy, M.I.C. 450 Encik Kandiah a/l Palaniappan, M.I.C. 451 Encik V M Vetrivelan a/l L Mahlingam, M.I.C. 452 Encik Magentharan a/l Ramalingam, M.I.C. 453 Encik Anatha Raj Daniel a/l Joseph Thomas, M.I.C. 454 Encik Shanmugiavalloo a/l Govindasamy, M.I.C. 455 Encik Mani Maran a/l Krishnan, M.I.C. 456 Encik Pannir Selvam a/l K.S. Balakrishnan, M.I.C. 457 Encik Subramaniam a/l Surunaryan, M.I.C. 458 Encik Dhinagaran a/l Jayabalan, M.I.C. 459 Encik Kanaswaran a/l Kanagaratnam, Ahli Jawatankuasa GERAKAN Bahagian Rasah 460 Encik Ng Boon Theng, Pengerusi GERAKAN, Cawangan Juru 461 Encik Wai Chan Choo, Setiausaha GERAKAN, Bahagian Gerik 462 Encik Yap Choon Kiat, Naib Pengerusi SUPP, Cawangan Kota Sentosa 463 Encik Chai Hen Fui @ Tsai Hen Fui, Penasihat SUPP, Cawangan Batu Kawa 464 Encik Chan Bak Yaw, Timbalan Setiausaha SUPP, Cawangan Sibu 465 Encik Lim Ah Ted, Timbalan Pengerusi SUPP, Cawangan Batu Kawa 466 Encik Chong Vui Kuat, Bendahari SUPP, Cawangan Lambir 467 Encik Lee Yong Chiang, Ahli Jawatankuasa SUPP,Cawangan Kuching 468 Encik Gan Eng Kie, Pengerusi SUPP, Cawangan Saratok 469 Encik Mahamud bin Ahmad, 470 Encik Jaiping Minsu, 471 Encik Chiang Bhat Sing, Naib Ketua Pemuda LDP Pusat 472 Encik Abdul Razak bin Joni, Bendahari Cawangan, Parti Pesaka Bumiputra Bersatu (PBB) Cawangan Lambir 473 Encik Ayyan Perumal a/l Retnam, Ketua PPP,Cawangan Kamunting Jaya 474 Encik Suppannan a/l Sengadan, Naib Ketua Perhubungan,PPP Negeri Pahang 475 Encik Unini a/l Devakaran Nair, Naib Ketua Perhubungan PPP Negeri, Negeri Sembilan 476 Encik Krishna Kumar a/l Gopala Krishnan, Setiausaha Kerja PPP Pusat 477 Encik Tang Yung Kui @ Anthony Tan, Setiausaha, United Pasokmomogun Kadazandusun Murut Organisation (UPKO) Bahagian Beluran 478 Encik Syam Wee Wet @ Gilbert, Ketua, United Pasokmomogun Kadazandusun Murut Organisation (UPKO) Bahagian Papar 479 Encik Taba Libang,Timbalan Ketua, United Pasokmomogun Kadazandusun Murut Organisation (UPKO) Bahagian Sinbumin, Sipitang 480 YBhg. Haji Suip @ Kanik bin Saninam @ Kadad, Ahli Majlis Tertinggi United Pasokmomogun Kadazandusun Murut Organisation (UPKO) Pusat 481 Puan Chiew Yen Fong @ Chew Yen Chew, Ketua Wanita SPDP, Parti Progresif Demokratik Sarawak (SPDP) Negeri Sarawak 482 Encik Chin Tze Min, Naib Presiden PBS, Parti Bersatu Sabah (PBS) 483 Encik Basul bin Bullah @ Basal, Juru Audit PBS, Parti Bersatu Sabah (PBS) 484 Encik Webly Disim, Setiausaha Pemuda PBS, Parti Bersatu Sabah (PBS) 485 Encik Edward anak Stephens Kurik @ Edward Kurik, Ahli Majlis Tertinggi PRS, Parti Rakyat Sarawak (PRS) 486 YB Snowdan Lawan, Naib Presiden PRS, Parti Rakyat Sarawak (PRS) Pusat

SENARAI PENERIMA PINGAT PANGKUAN NEGARA (PPN) DAN BENTARA SETIA DIRAJA (BSD) TAHUN 2010 PINGAT PANGKUAN NEGARA (P.P.N.) PERKHIDMATAN AWAM

1. Encik Walat bin Hassan, Penolong Pegawai Tadbir Kanan, Bahagian Istiadat dan Urusetia Persidangan Antarabangsa, Jabatan Perdana Menteri 2. Puan Faridah binti Rashid, Pembantu Tadbir (P/O), Suruhanjaya Perkhidmatan, Pelajaran Malaysia 3. Encik Ahmad bin Md Tawil, Pemandu Kenderaan Bermotor, Bahagian Penyelidikan, Jabatan Perdana Menteri 4. Puan Mazinah binti Bakar, Penolong Akauntan, Mahkamah Syariah Wilayah Persekutuan 5. Puan Azizah binti Taib, Penolong Pegawai Tadbir, Suruhanjaya Perkhidmatan Pelajaran 6. Puan Ong Wee Ching, Pendaftar Kanan, Pejabat Pendaftaran Mahkamah, Seksyen dan Majistret 7. Puan Sabariah binti Abd. Karim, Pembantu Tadbir (P/O), Suruhanjaya Pilihan Raya Malaysia 8. Encik Bohari bin Sudir, Pembantu Am Rendah, Bahagian Teknologi Maklumat 9. Puan Salmiah binti Mohd Rose, Pembantu Tadbir (Kesetiausahaan), Pejabat Pembangunan Persekutuan Pulau Pinang 10. Encik A. Rahaman bin Abdullah, Pembantu Teknik, Jabatan Perkhidmatan Awam Malaysia 11. Puan Rahmah binti Jamlus, Pembantu Tadbir Rendah, Majlis Keselamatan Negara Cawangan Negeri Sembilan 12. Encik Ramli bin Haji Abdul Aziz, Ketua Pembantu Tadbir, Bahagian Pengambilan Suruhanjaya Perkhidmatan Awam 13. Puan Hamidah binti Harun, Pembantu Am Pejabat, Bahagian Pengurusan Suruhanjaya Perkhidmatan Awam 14. Puan Sharifah Nagiah binti Syed Idrus, Pembantu Tadbir (P/O), Bahagian Guaman Jabatan Peguam Negara 15. Puan Rodziyah binti Abdul Hamid, Penolong Pegawai Tadbir, Bahagian Pentadbiran, Mahkamah Kuala Lumpur 16. Encik Zulkefly bin Md. Zaid, Penolong Pegawai Keselamatan, Pejabat Ketua Pegawai Keselamatan Kerajaan Malaysia, Jabatan Perdana Menteri 17. Puan Hawani binti Khalid, Pembantu Tadbir (Kesetiausahaan), Jabatan Kehakiman Syariah Malaysia 18. Puan Zaiton binti Mohd Yusoff, Pembantu Tadbir (P/O), Bahagian Hal Ehwal Undang-Undang, Jabatan Perdana Menteri 19. Encik Rosman bin Mohd. Rashid, Pembantu Akauntan, Bahagian Akauan, Jabatan Perdana Menteri 20. Puan Norhayati binti Mohd Nor, Pembantu Undang-Undang, Bahagian Perbicaraan dan Rayuan, Jabatan Peguam Negara 21. Encik Mohamad Halmi bin Mohamad Saad, Pemandu, Pejabat Pembangunan Persekutuan Pulau Pinang 22. Puan Harison binti Ariffin, Pegawai Khidmat Pelanggan, Mahkamah Syariah Wilayah Persekutuan Putrajaya 23. Encik Salehuddin bin Muhamad, Ketua Pembantu Tadbir, Pentadbiran Am, Seksyen Pengurusan Aset, Bahagian Kewangan dan Pembangunan, Jabatan Perdana Menteri 24. Puan Zainon binti Hj. Ujang, Penolong Pegawai Tadbir, Jabatan Audit Negara 25. Puan Sabariah binti Hashim, Pembantu Tadbir Suruhanjaya Pencegahan Rasuah Johor 26. Puan Junaidah binti Jais, Pembantu Tadbir (Kesetiausahaan), Jabatan Audit Negara 27. Puan Faridah binti Ahmad, Pembantu Tadbir (Kesetiausahaan), Suruhanjaya Pencegahan Rasuah 28. Encik Abd. Wahab bin Dun, Penolong Pegawai Tadbir, Majlis Keselamatan Negara Negeri Perak 29. Puan Robiah binti Ahmad, Pembantu Tadbir (P/O), Bahagian Akaun, Jabatan Perdana Menteri 30. Cik Muhaini binti Abdullah, Pembantu Tadbir (P/O), Bahagian Kabinet, Perlembagaan dan Perhubungan Antara Kerajaan, Jabatan Perdana Menteri 31. Encik Muhammad Aris bin Ahmad, Penolong Pegawai Tadbir, Bahagian Pengurusan Sumber Manusia, Jabatan Perdana Menteri 32. Encik Arshad bin Abdul Rashid, Pemandu Kenderaan, Bahagian Kabinet, Perlembagaan dan Perhubungan Antara Kerajaan, Jabatan Perdana Menteri 33. Encik Md Saleh bin Ahmad, Penolong Pegawai Tadbir, Lembaga Pelesenan Kenderaan Perdagangan, Jabatan Perdana Menteri 34. Puan Aumiyati binti Md Rashid, Pembantu Tadbir Kewangan 35. Puan Normah binti Mohd Yunus, Ketua Pembantu Tadbir (Kewangan) Seksyen Kewangan, Jabatan Perdana Menteri 36. Puan Hamimah binti Suleiman, Pembantu Tadbir (Kewangan), Bahagian Pengurusan Hartanah, Jabatan Perdana Menteri 37. Encik Razali bin Othman, Penguasa, Suruhanjaya Pilihanraya, Cawangan Seberang Perai 38. Encik Mohd Nawawi bin Che Jusoh, Penolong Pegawai Tadbir , Bahagian Perkhidmatan, Jabatan Perkhidmatan Awam 39. Encik Alias bin Nordin, Pembantu Tadbir (P/O), Bahagian Pengurusan Hartanah Jabatan Perdana Menteri 40. Puan Rodziah binti Ahmad, Pengawal Keselamatan Kanan, Seksyen Keselamatan Bahagian Khidmat Pengurusan, Jabatan Perdana Menteri 41. Encik Zainaldin bin Md Nor, Ketua Pembantu Tadbir 42. Puan Norzaimi binti Othman, Pembantu Tadbir (P/O), Pejabat Pilihanraya Negeri Kedah 43. Puan Fatimah binti Mohamad @ Yousof, Penolong Pegawai Tadbir, Bahagian Pengurusan Sumber Manusia, Jabatan Perdana Menteri 44. Encik Sidek bin Ahmad, Pembantu Tadbir Kanan, Unit Penyelarasan Pelaksanaan Bahagian Khidmat Pengurusan, Jabatan Perdana Menteri 45. Encik Abdul Razak bin Abdul Hamid, Operator Mesin, Bahagian Istiadat dan Urusetia Persidangan Antarabangsa, Jabatan Perdana Menteri 46. Puan Noorliza binti Mohd Dom, Pembantu Tadbir (Kesetiausahaan), Jabatan Audit Negara 47. Puan Zaiton binti Mandalam, Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi), Pejabat Pilihan Raya Negeri Sabah 48. Encik Mohd Shah bin Abd Rahim, Pekerja Rendah Awam, Istana Negara 49. Encik Subri bin Hassan, Pegawai Tadbir Cawangan, APMM Jabatan Perdana Menteri 50. Encik Abdul Rahim bin Hamsan, Pekerja Rendah Awam, Istana Negara 51. Puan Siti Rahani binti Abd Jalil, Pembantu Tadbir (Kewangan), Bahagian Pinjaman Perumahan, Perbendaharan Malaysia, Kementerian Kewangan 52. Puan Furziah binti Ahmin, Pembantu Tadbir, Bahagian Pinjaman Perumahan Perbendaharaan Malaysia 53. Encik Hamdan bin Jidin, Ketua Pengawal Keselamatan, Unit Keselamatan Perbendaharaan Malaysia 54. Encik Shaharuddin bin Abd. Manap, Pembantu Am Pejabat Kanan, Bahagian Perolehan Kerajaan, Kementerian Kewangan Malaysia 55. Encik Abdul Rahman bin Yusak, Penolong Penguasa Kastam, Jabatan Kastam Diraja Malaysia Melaka 56. Encik Abdul Ghafar bin Ahmad, Bahagian Pengurusan Sumber Manusia, MITI 57. Puan Chan Tau Hiang, Pembantu Tadbir (Kewangan), Bahagian Pengurusan Sumber Manusia MITI 58. Encik Hamdan bin Munir, Pemandu, Suruhanjaya Tinggi Malaysia Brunei 59. Encik Abdul Razak bin Mohd Yassin, Pembantu Tadbir Kesetiausahaan, Pejabat Ketua Setiausaha, Kementerian Luar Negeri 60. Encik Nasruddin bin Hashim, Pembantu Am Pejabat, Jabatan Perancangan Dasar dan Strategi, Kementerian Luar Negeri 61. Puan Sadiyah binti Bachik, Pembantu Tadbir Kewangan, Bahagian Akaun Kementerian Kerja Raya 62. Cik Zaidatul Azian binti Haji Mohd. Salim, Penolong Pegawai Tadbir, Bahagian Perancangan Korporat, Kementerian Kerja Raya 63. Encik Othman bin Mat, Penolong Jurutera Mekanikal, Bahagian Pentadbiran Kementerian Kerja Raya 64. Encik Mohd Don bin Ali, Penolong Juruukur Bahan, Bahagian Pembangunan Bumiputera, Kementerian Kerja Raya 65. Encik Zainal Abidin bin Hj. Arshad, Guru Besar Cemerlang, Sek.Keb. Methodist Parit Buntar, Perak 66. YBhg. Tuan Haji Ahmad bin Haji Abd. Wahab, Guru Besar Cemerlang, Sek. Keb. Kesang Tua, Jasin, Melaka 67. Encik Noor Rashid bin Mohd. Ramly, Penyelia Pendidikan Swasta dan Khas Pejabat Pelajaran Daerah Kinta Utara, Perak 68. Encik Radzuan bin Othman, Guru Besar Cemerlang, Sek.Keb.Jalan Matang Buluh Bagan Serai, Perak 69. YBhg. Puan Hajah Puteh Zaliha binti Hj. Yaccob, Pegawai Eksekutif, Pejabat Pelajaran Daerah Manjung, Perak 70. Encik Haneefa bin Sharanee, Guru Besar Cemerlang, Sek.Keb. Behrang, Perak 71. Encik Lim Choy Kim, Guru Besar Cemerlang Sek. Jenis. Keb. Salak South Kuala Lumpur 72. Puan Khalilah binti Yahaya, Guru Besar Cemerlang, Sek. Keb. Desa Pandan Kuala Lumpur 73. Encik Mohammad Nordin bin Mohammad Amin, Guru Besar Cemerlang, Sek.Keb. St. Anthony, Teluk Intan, Perak 74. Encik Kamarudin bin Jahaya, Pembantu Am Pejabat, Jabatan Pelajaran Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur 75. Puan Fuziah binti Abd. Rahaman, Pembantu Tadbir (P/O), Bahagian Pengurusan Sumber Manusia, Kementerian Pelajaran 76. Encik Zafian bin Kasim, Penyelia Perhubungan dan Pendaftaran, Jabatan Pelajaran Perak 77. Puan Hapshah binti Pardi, Pembantu Tadbir (Kewangan), Bahagian Perolehan dan Pengurusan Aset, Kementerian Pelajaran 78. Encik Hamdan bin Kamaruddin, Penyelia Kanan Peperiksaan, Pejabat Pelajaran Daerah Raub 79. Encik Md. Ali bin Shaari, Penolong Pegawai Pelajaran Daerah (Rendah), Pejabat Pelajaran Daerah Parit Buntar, Perak 80. Puan Hasidah binti Abu, Guru Besar, Sek.Keb. Batu Kapor 81. Puan Shommaiyah binti Mat Din, Ketua Pembantu Tadbir, Bahagian Teknologi Pendidikan, Kementerian Pelajaran 82. Encik Ahmad Sapian bin Baker, Ketua Pembantu Am Pejabat, Bahagian , Pengurusan Sumber Manusia, Kementerian Pelajaran 83. Encik Md. Mukhtar bin Ibrahim, Penyelia Kanan, Sektor Penilaian dan Peperiksaan Jabatan Pelajaran Pahang 84. Encik Jaafar bin Choremi, Pembantu Tadbir 85. Encik Lokmanhakim bin Ahmad, Penolong Pegawai Tadbir, Bahagian Pembangunan, Kementerian Pelajaran 86. Puan Maimunah binti Husin, Pembantu Tadbir, Bahagian Pembangunan Kementerian Pelajaran 87. Puan Rathina Thilagam a/p P. Subramaniam, Guru Besar, Sek.Jenis Keb. (Tamil) Khir Johari, Tapah Road, Perak 88. YBhg. Puan Hajah Sariah binti Hj. Abu, Pegawai Eksekutif Tertinggi Politeknik Merlimau, Melaka 89. Encik Kamarudin bin Baharom, Penolong Pegawai Tadbir, Cawangan Pengurusan Sumber Manusia, Kementerian Pertanian dan Industri Asas Tani 90. Puan Che Rahanam binti Che Ngah, Pembantu Tadbir, Kementerian Pertanian dan Industri Asas Tani, Terengganu 91. Encik Musa bin Ahmad, Tukang Masak, Jabatan Dietetik dan Sajian, Hospital Melaka 92. Puan Kamariah binti Zainal, Pembantu Tadbir, Hospital Melaka 93. Puan Fuziah binti Mohd Yunus, Jururawat, Pusat Darah Negara 94. Puan S.A. Rajeswari a/p Angamuthu, Penolong Pegawai Tadbir, Pejabat Kesihatan Daerah Hulu Selangor 95. Puan Siti Azizah binti Paiman, Pembantu Tadbir, Pejabat Kesihatan Daerah Batu Pahat , Johor 96. Puan Rahani binti Seman, Jururawat Masyarakat, Pejabat Kesihatan Daerah Setiu Terengganu 97. Puan Thangaratnam a/p Vellautham, Jururawat, Unit Pengurusan Penderma Pusat Darah Negara 98. Puan Che Chah binti Kanchil, Tukang Masak Kanan, Jabatan Dietetik dan Sajian Hospital Melaka 99. Puan Azizah binti Abd. Rashid, Pembantu Tadbir Rendah, Hospital Jelebu,Negeri Sembilan 100. Encik Ahmad bin Yusoff, Pemandu Kenderaan, Pejabat Kesihatan Daerah Tampin 101. Encik Karim bin Mad Rejab, Pemandu, Hospital Sik, Kedah 102. Puan Maimonah binti Mohd, Pembantu Tadbir Kanan, Jabatan Kesihatan Negeri Kedah 103. Puan Salmah Bibi binti Abdul Aziz, Penolong Pegawai Tadbir, Stor Perubatan Hospital Kulim 104. Encik Tu Win a/l Endin Sui, Pembantu Tadbir, Hospital Kulim 105. Puan Siti Marlina @ Meirin binti Mobingin, Pembantu Teknologi Makmal Perubatan, Pusat Darah Negara 106. 107. Puan Devi Rani a/p Kuruppan, Penolong Pegawai Penyediaan Makanan Jabatan Sajian dan Dietetik, Hospital Melaka Puan Absah binti Kidan, Pembantu Perawatan Kesihatan, Jabatan Ortopedik, Hospital Melaka 108. Puan Lathipah binti Hassan, Penyelia Asrama, Hospital Jitra, Kedah 109. Puan Aminah binti Baharum, Penyelia Jururawat Pergigian, Pejabat Pengarah Kesihatan, Negeri (Pergigian), Pulau Pinang Timbalan 110. Puan Rosnani binti Mhd Yusoff, Pembantu Tadbir, Institut Penyelidikan Sistem Kesihatan, Kementerian Kesihatan 111. Puan Asmah binti Thamby Chik, Pembantu Tadbir, Unit Hasil, Hospital Melaka 112. Encik Mohd Segamat Yatim bin Ahmad, Pemandu Kenderaan, Klinik Pergigian Daerah 113. Encik Saharit bin Lias, Pembantu Tadbir, Makmal Ubat dan Stor Negeri, Kuching, Sarawak 114. Puan Lau Wang Hing, Sri Aman, Sarawak Pembantu Tadbir Rendah, Pejabat Kesihatan Bahagian, 115. Encik Ramlee Selangor bin Tahir, Pekerja Rendah Awam, Pejabat Kesihatan, Daerah 116. Encik Santhirasegar a/l Sangunney, Pemandu, Hospital Raub, Pahang 117. Puan Zauyah binti Malek, Pembantu Tadbir, Pejabat Kesihatan Daerah Temerloh Pahang 118. Encik Kamarudin bin Omar, Pembantu Kesihatan, Pejabat Kesihatan Daerah Setiu Terengganu 119. Puan Razmah Terengganu binti Mansor, Jururawat, Pejabat Kesihatan Daerah Setiu, 120. Encik Tan Kim Wat, Tukang Masak, Jabatan Dietetik dan Sajian, Hospital Melaka 121. Encik Kupusamy a/l Ragavan, Pemandu Kenderaan, Jabatan Kesihatan, Negeri Pulau Pinang 122. Puan Sakinah Terengganu binti Meli, Penolong Jururawat, Pejabat Kesihatan Daerah Setiu 123. Puan Napisah binti Daud, Pembantu Jabatan Kesihatan Negeri Kedah Am Pejabat, Bahagian Pentadbiran 124. Encik Mohamad Robia bin Sidek, Pemandu, Hospital Pekan, Pahang 125. Puan Kamaliah binti Ismail, Bidan, Pejabat Kesihatan Daerah Setiu, Terengganu 126. Puan Teng Get Sim, Jururawat, Hospital Bukit Mertajam, Pulau Pinang 127. Puan Ng Yee Chiew, Penolong Pegawai Tadbir, Bahagian Pengurusan, Hospital Melaka 128. Encik Seluamany a/l Muniandy, Bainun, Ipoh, Perak Pemandu Kenderaan, Hospital Raja Permaisuri 129. Puan Rokiah Terengganu binti Abu Bakar, Jururawat, Pejabat Kesihatan Daerah Setiu, 130. Puan Naharizah binti Ghazali, Pembantu Tadbir Perkhidmatan Farmasi, Kementerian Kesihatan Kesetiausahaan, Bahagaian 131. Puan Samsiah binti Deraman, Bidan, Pejabat Kesihatan Daerah Setiu, Terengganu 132. Encik Rosle bin Hassan, Pemandu Kenderaan, Pejabat Pergiggian Daerah SPU Pulau Pinang 133. Puan Khadijah binti Abdullah, Diagnostik, Hospital Melaka Juru X-Ray Diagnostik, Jabatan Pengimejan 134. Puan Norlidah binti Talib, Ketua Jururawat, Dewan Bedah, Hospital Melaka 135. Encik Sahdan bin Abu Bakar, Pemandu Kenderaan, Pejabat Kesihatan Bahagian Seri Aman, Sarawak 136. Encik Richard Sarawak anak Baya, Pemandu, Pejabat Kesihatan Bahagian, Sri Aman, 137. Puan Rohana Kuala Lumpur binti Rahamat, Pembantu Tadbir, Institu Penyelidikan Perubatan 138. Puan Azizah binti Haji Abu Bakar, Penolong Pegawai Tadbir, Jabatan Kesihatan Kedah 139. Encik Zainul Abidin bin Sikandar, Pemandu Kenderaan, Pejabat Pergigian Daerah Barat Daya, Klinik Kesihatan Bayan Baru, Pulau Pinang 140. Puan Rosnani binti Said, Penyelia Asrama, Hospital Tampin, Negeri Sembilan 141. Encik Norkamarulzaman bin Hj. Sudiat, Pembantu Tadbir, Unit Daftar Masuk/Unit Hasil, Hospital Melaka 142. YBhg. Tuan Haji Mohd. Nor bin Abd Shukor, Ketua Pembantu Tadbir, Jabatan Pengangkutan Jalan Negeri Kedah 143. YBhg. Puan Hajah Noriah binti Othman, Pembantu Tadbir, Jabatan Keselamatan Jalan Raya Negeri Sembilan 144. Encik Salleh Kedah bin Hashim, Pekerja Awam, Jabatan Pengangkutan Jalan Negeri 145. Encik Amzah bin Baba, Pegawai Keselamatan Jalan Raya, Jabatan Keselamatan Jalan Raya Melaka 146. Encik M. Hamzah Malaysia bin Abd. Ghani, Pencari Fail, Kementerian Pengangkutan 147. Puan Noorpiah Malaysia binti Khadith, Pembantu Akauntan, Kementerian Pengangkutan 148. Puan Rukiah binti Suki, Pembantu Penerbangan Awam Malaysia Tadbir (Perkeranian/Operasi), Jabatan 149. YBhg. Tuan Haji Zubir bin Haji Bakar, Penolong Pegawai Penguatkuasa. Jabatan Pengangkutan Jalan, Negeri Kedah 150. Encik Shith bin Yaakub, Penolong Pegawai Penguatkuasa, Bahagian Korporat dan Penyelidikan, Jabatan Pengangkutan Jalan 151. Encik Abdullah Malaysia bin Othman, Pembantu Akauntan, Kementerian Pengangkutan 152. YBhg. Puan Hajah Nor Hayati binti L. Yusof, Pembantu Tadbir (P/O), Ibu Pejabat Jabatan Pengangkutan Jalan 153. Encik Joseph Gomez, Pegawai Khidmat Pelanggan, Jabatan Alam Sekitar Malaysia 154. Puan Latipah @ Latifah binti Hashim, Pembantu Tadbir, Bahagian Pentadbiran dan Kewangan, Kementerian Sumber Asli dan Alam Sekitar 155. Puan Hamidah binti Hassan, Pembantu Tadbir, Jabatan Perlindungan Hidupan Liar dan Taman Negara (PERHILITAN) 156. Puan Sharifah Rokiah binti Jabatan Alam Sekitar Malaysia Syed Walad, Pegawai Perkhidmatan Pelanggan 157. Puan Fadillah binti Mohd Dom, Pembantu Tadbir, Jabatan Alam Sekitar 158. Puan Rohani binti Geosains Malaysia Mat Yasan, Penolong Pegawai Tadbir, Jabatan Mineral dan 159. Puan Limah @ Sarimah Geosains Malaysia binti Baada, Pembantu Tadbir, Jabatan Mineral dan 160. Encik Jalil bin Sabudin, Penolong Pegawai Tanah, Institut Tanah dan Ukur Negara Behrang Stesen, Perak 161. 162. Encik Noerhelmy bin Mohd Ali, Pembantu Tadbir, Kementerian Pembangunan Wanita, Keluarga dan Masyarakat Puan Jamilah binti Che Mat, Penolong Pegawai Tadbir Kanan, Bahagian Pengurusan Sumber Manusia, Kementerian Sains, Teknologi dan Inovasi 163. Cik Siti Norzehan binti Mohd Ali, Pembantu Tadbir, Jabatan Meteorologi Malaysia Kementerian Sains, Teknologi dan Inovasi 164. Encik Md Saleh bin Harun, Pembantu Kajicuaca, Jabatan Meteorologi Malaysia Kementerian Sains, Teknologi dan Inovasi 165. Puan Rohana binti Jamaluddin, Semenanjung Malaysia Pembantu Tadbir (P/O), Jabatan Tenaga Kerja 166. Encik Abdul Rahim bin Hashim, Penolong Pemeriksa Kilang dan Jentera, Jabatan Keselamatan dan Kesihatan Pekerjaan 167. Puan Fatimah binti Hashim, Penolong Pegawai Jabatan Belia dan Sukan Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur Belia dan Sukan 168. Encik Badri bin Ahmad, Pekerja Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur Rendah Awam, Jabatan Belia dsn Sukan 169. Puan Aini binti Abdullah, Pembantu Persekutuan dan Kesejahteraan Bandar Tadbir Tinggi, Kementerian Wilayah 170. Puan Nor Anita binti Murad, Pembantu Tadbir, Kementerian Wilayah Persekutuan dan Kesejahteraan Bandar 171. Puan Hamidah binti Jantan, Pembantu Tadbir, Kementerian Wilayah Persekutuan dan Kesejahteraan Bandar 172. Encik Basiron bin Ahmad, Pembantu Pendaftaran, Bahagian Kelahiran, Kematian dan Anak Angkat, Jabatan Pendaftaran Negara 173. Encik Nor Azlan bin Mat Isa, Pembantu Pendaftaran, Jabatan Pendaftaran Negara Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur 174. Encik Sharani bin Afdzari, Pembantu Pendaftaran, Jabatan Pendaftaran Negara Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur 175. Puan Mariah binti Md Hilmi, Pembantu Pendaftaran Negara Negeri Melaka Tadbir (Perkeranian/Opreasi),Jabatan 176. Puan Permai binti Yusoff, Pembantu Pendaftaran, Cawangan Bachang Baru, Melaka Jabatan Pendaftaran Negara 177. Encik Mat Sarit bin Mat Sam, Pekerja Am, Pejabat PDNKK Temerloh, Pahang 178. Encik Ibrahim bin Mat Diah, Pekerja Am, Bahagian Kementerian Penerangan, Komunikasi dan Kebudayaan Khidmat Pengurusan 179. Encik Mohamed Kesenian Negara Ramly bin Abu Bakar, Juruteknik, Jabatan Kebudayaan dan 180. Puan Rugayah binti Ab. Rahman, Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi), Seksyen Sumber Manusia, Jabatan Penyiaran 181. Puan Siti Rajmah binti Adon, Pembantu Tadbir (Kesetiausahaan), Bahagian Akaun, Kementerian Penerangan Komunikasi dan Kebudayaan 182. Encik Mohd Radi bin Razali, Pemandu Kenderaan, Jabatan Penerangan Malaysia 183. Encik Ab. Karim bin Moslim, Juruteknik Awam, Jabatan Bekalan Air, Kementerian Tenaga, Teknologi Hijau dan Air 184. Puan Hamidah binti Hijau dan Air Ahmad, Pembantu Tadbir, Kementerian Tenaga, Teknologi 185. Puan Supiah binti Haji Reduan, Pembantu Tadbir, Pejabat Pilihanraya Negeri Johor 186. Encik Md. Zainuddin bin Ma’som, Pembantu Tadbir, Pejabat Pilihanraya Negeri Johor 187. Encik Mat Isa bin Harun, Daerah/Tanah Kuala Langat Penolong Pegawai Tadbir (Penghulu), Pejabat 188. Encik Abdul Murat bin Abdul Latif, Juruteknik, JKR Daerah Sepang, Selangor 189. Puan dan Fatimah binti Ali, Pembantu Tanah Hulu Selangor Tadbir (Kesetiausahaan), Pejabat Daerah 190. Encik Mhd Halil bin Mahfodz, Juruteknik Awam, JKR Daerah Sepang, Selangor 191. Encik Ishak bin Ismail, Pemandu Kenderaan, Jabatan Mufti Negeri Melaka 192. Puan Hasibah binti Ab. Samad, Pembantu Hal Ehwal Islam, Pejabat Agama Islam Daerah Melaka Tengah 193. Encik Bong Chong Peng, Pelukis Pelan, Jabatan Perancangan Bandar dan Desa Negeri Melaka 194. Encik Azizan bin Ismail, Pembantu Tadbir Kanan, Pejabat Daerah dan Tanah SPU Pulau Pinang 195. Puan Ramlah binti Awang, Penolong Pegawai Pembangunan Masyarakat, Pejabat Kebajikan Masyarakat Daerah Seberang Perai Tengah 196. Encik Surender Singh a/l Pritam Singh, Penolong Pegawai Penguatkuasa, Pejabat Perkhidmatan Veterinar, Pulau Pinang Ibu 197. 198. Encik Shaari bin Hussain, Pembantu Tadbir Tinggi, Pejabat Daerah dan Tanah Seberang Perai Selatan, Pulau Pinang Encik Awang @ Kassim bin Utu, Pembantu Penerbitan, Jabatan Cetak Kerajan Kota Kinabalu, Sabah 199. YBhg. Tuan Haji Abdul Sallek bin Haji Salleh, Penolong Kementerian Pembangunan Luar Bandar Kota Kinabalu, Sabah Pegawai Tadbir 200. Puan Rusni binti Abdul Rahman, Pembantu Tadbir, Kementerian Belia dan Sukan Sabah 201. Puan Ellen Assan Gaban @ Tati, Pembantu Tadbir, Kementerian Belia dan Sukan Sabah 202. Encik Golkasah @ Goldkasa bin Haji Keri, Pembantu Tadbir, Kementerian Belia dan Sukan Sabah 203. Puan Dayang Zainon binti Ahmad, Pembangunan Luar Bandar Sabah Penolong Pegawai Tadbir, Kementerian PINGAT PANGKUAN NEGARA (P.P.N.) PIHAK BERKUASA TEMPATAN/ BADAN BERKANUN 204. Encik Mohd Said bin Mat Yussoff, Penolong Pengarah, Lembaga Hasil Dalam Negeri 205. Puan Nor Hasani binti Mohd Yussup, Penolong Pegawai Hasil, Pejabat Pengarah Negeri Selangor, Lembaga Hasil Dalam Negeri 206. Encik Abd. Aziz bin Hj. Ali, Penolong Pegawai 1 Eksekutif, Jabatan Perolehan dan Aset, Lembaga Hasil Dalam Negeri 207. Cik Hajar binti Mohd Salleh, Setiausaha Perbadanan Perusahaan Kecil dan Sederhana Malaysia (SME) 208. Encik Paniriselvam a/l P. Packirisamy, Perbadanan Perusahaan Kecil dan Sederhana Malaysia (MATRADE) 209. Encik Abdul Kadir bin Ismail, Pembantu Tadbir (P/O), Perbadanan Perusahaan Kecil dan Sederhana Malaysia (MATRADE) 210. Puan Latifah binti Abdul Rahman, Pembantu Eksekutif, Perbadanan Perusahaan Kecil dan Sederhana Malaysia (MATRADE) 211. Encik Hassan bin Abdullah, Penolong Pengurus Kanan, Bahagian Antarabangsa Lembaga Pembangunan Industri Pembinaan Malaysia (CIDB) 212. Puan Siti Sahara binti Haron, Lembaga Lebuhraya Malaysia Pembantu Tadbir (Kesetiausahaan), Ibu Pejabat 213. Puan Zaleha binti Abdul Latif, Jururawat, PTJ Pentadbiran Kejururawatan Pusat Perubatan Universiti Malaya 214. Puan Hasnah binti Sulaiman, Pembantu Pertubuhan Peladang, Kuala Lumpur Tadbir (Kesetiausahaan), Lembaga 215. Puan Zarah binti Bachik, Pembantu Tadbir, Cawangan Pengurusan Harta Intelek Institut Penyelidikan Perhutanan Malaysia (FRIM) 216. Encik Roszalli bin Mohd, Penolong Perhutanan Malaysia (FRIM) Pegawai Penyelidik, Institut Penyelidikan 217. Encik Mohd bin Md Sahat, Penolong Pegawai Penyelidik, Bahagian Perhutanan Institut Penyelidikan Perhutanan Malaysia (FRIM) 218. Puan Norziah binti Salleh, Pembantu Penyelidik Perhutanan, Malaysia (FRIM) Tadbir, Bahagian Kewangan, Institut 219. Encik Mohd Haris bin Chik, Ibu Pejabat RISDA, Kuala Lumpur Penolong Pegawai Teknologi Maklumat 220. Encik Samsul bin Sudin, Pembantu Pertanian, Ibu Pejabat RISDA, Kuala Lumpur 221. Encik Ahmad Zamli bin Ali Piah, Penolong Pegawai Tadbir, Bahagian Sumber Manusia Mara, Kementerian Kemajuan Luar Bandar dan Wilayah 222. Encik Abd Latiff bin Mohd Bandaraya Kuala Lumpur Ali, Pembantu Tadbir, Jabatan Perlesenan, Dewan 223. Encik Sapuan bin Yunus, 224. Encik Azmi bin Abdul Razak, Penolong Pegawai Pertanian, Jabatan Seni Taman dan Kawalan Pembersihan Bandar, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur 225. Encik Mohamed Razip bin Ismail, Penolong Pegawai Belia & Sukan, Jabatan Kebudayaan, Kesenian, Pelancongan dan Sukan, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur 226. Puan Khalijah binti Mohd Noor, Pereka, Kraftangan Malaysia, Kompleks Kraf Kuala Lumpur 227. Encik Ibrahim bin Utis, Pembantu Am Pejabat, Kraftangan Malaysia, Kompleks Kraf Kuala Lumpur 228. Encik K.Sandrasegan a/l Krishnan, Pekerja Awam, Majlis Daerah Sabak Bernam 229. Encik Wan Rasmi bin Wan Ahmad, Pemandu Kenderaan Bermotor, Setiausaha Kerajaan Negeri Selangor 230. Encik Basir Selangor bin Jekan, Pembantu Perpustakaan, Setiausaha Kerajaan Negeri 231. Puan Wong Nyok Hing, Pekerja Awam, Majlis Perbandaran Subang Jaya 232. Encik Safaruan bin Karimon, Pembantu Negeri Selangor Kesihatan Awam, Setiausaha Kerajaan 233. Puan Seh Ai Hiong, Pekerja Awam, Majlis Perbandaran Subang Jaya 234. Encik Zaki bin Ismail, Pembantu Kesihatan Awam, Majlis Daerah Hulu Terengganu 235. Puan Marisah binti Laten, Penolong Pegawai Tadbir, Perbadanan Pinjaman Sabah Setiausaha Kerajaan Negeri Sabah

PINGAT PANGKUAN NEGARA (P.P.N.) SWASTA/ PERSATUAN/ SUKARELA/ SUKAN 236. Encik Abdul Halim bin Khalid, Penolong Pengurus Bangunan, Persatuan Suri dan Anggota Wanita Perkhidmatan Awam Malaysia 237. Encik Hamzah bin Arof, Eksekutif, UDA Holdings Berhad 238. Encik Jamil bin Suraji, Eksekutif, UDA Holdings Berhad 239. Encik K. Ramadass a/l Kanapathy, AJK Pusat, Persatuan Majlis Kelab Belia India Malaysia 240. Encik Mohd Munir bin Masri, Setiausaha, Persatuan Kakitangan Islam DBKL

PINGAT PANGKUAN NEGARA (P.P.N.) PERKHIDMATAN ANGKATAN TENTERA MALAYSIA 241. PW I KMT (I), Roslan bin Akin, Penyelia Sekolah Komunikasi, KD Pelandok Pangkalan TLDM, Lumut 242. PW I TLR Azman bin Talib, Pegawai Waran TLDM, Markas Tentera Laut 243. Puan Shamsinah binti Ismail, AJK Bakat Udara 244. PW II Mahusin bin Ismail, Ketua Kerani, Batalion Ke-18, Rejimen Askar Melayu Diraja, Kem Seberang Takir, Terengganu 245. PW I PPP (GI) Norzi bin Hassan, Penyelia, Markas Armada, Pangkalan TLDM, Lumut 246. PW II Mas Adde bin Jamaludin, Sarjan Rejimen, Rejimen 514 (AW), Kem Bukit Beruang, Melaka 247. PW II Kamadi bin Mohd Nawi, Kompeni Sarjan Mejar, Pejabat Kenderaan 4 Divisyen Kem Wardieburn, Kuala Lumpur 248. PW I TMK Md Yusoff Markas Tentera Laut bin Omar, Penyelia, Pembangunan Projek -Sel PPAKS, 249. PW II Salman bin Muhamad, Ketua Kerani, Bahagian Perkhidmatan Anggota dan Cawangan Tenaga Kerja, Markas Angkatan Tentera 250. PW I Abd Rahan bin Tokachil, Staf Risik, Jabatan Arah Risik, Markas Tentera Darat 251. PW II Fusli bin Abd Majeed, Kompeni Sarjan Mejar, Perkhidmatan Diraja, Kem Sirusa, Negeri Sembilan 1 Kompeni Angkut, Kor 252. PW II Zamri bin Ismail, PW II, Penasihat Sajian, Institut Pengurusan Tentera Darat Kem Sirusa, Negeri Sembilan 253. PW II Azman bin Aziz, Rejimen Kuartermaster, Batalion Ke-3 Kor Armor Diraja Kem Lapangan Terbang, SUNGAI PETANI, KEDAH 254. PW II Mohd Nazir bin Mat Hassan, Sarjan Rejimen, Rejimen Ke 5 Kem Desa Pahlawan Kota Bharu, Kkelantan Artileri Diraja, 255. PW II Mohamad Fadzil bin Hashim, Ketua Kerani, Batalion Ke-4, Rejimen Askar Melayu Diraja, Kem Tapah, Tapah, Perak 256. PW II Syed Ahmad Shahabuddin bin Syed Badaruddin, Ketua Kerani, Batalion Ke-17 Rejimen Askar Melayu Diraja Para, Kem Terendak, Melaka 257. PW II Alias bin Mohamad, Sarjan Rejimen, Rejimen 515 Askar Wataniah, Kuala Lumpur 258. S/ Sarjan Utam bin Lamau, Penolong Ketua Kerani, Pejabat Panglima Tentera Darat, Markas Tentera Darat 259. PW I KNA Mohd Shamsuri bin Abdul Logistik, Markas Angkatan Bersama Hamid, Ketua Kerani, Bahagian Operasi 260. PW U II Mohd Sani bin Muhamad Yunos, Pegawai Logistik Udara, Pangkalan Udara Kuala Lumpur Waran Pembaikan, Markas 261. PW II Mohd Faisol bin Mohd Hashim, Penyelia Teknikal, Jabatan Arah Jurutera Markas Tentera Darat 262. PW I Mohamad Sukri bin Muslim, Master Gunner (MG), Rejimen Ke-2 Artileri Diraja Kem Mahkota, Kluang, Johor 263. PW II Zulhisham bin Ahmad Nazar, Kompeni Sarjan Meja, Batalion Ke-15, Rejimen Askar Melayu Diraja, Kem Senawang, Seremban, Negeri Sembilan 264. PW I Arman bin Saad, Sarjan Mejar Rejimen, Batalion Ke-4, Rejimen Renjer Diraja, Kem Oran, Kangar, Perlis 265. PW II Mohd Zulizan bin Kasim, Penyelia Sel LLP, Jabatan Arah Jurutera, Markas Tentera Darat 266. PW II Ahmad Rusli bin Shafie, Ketua Kerani, Batalion Pertama, Rejimen Askar Melayu Diraja, Kem Perdana Sungai 267. PW II Shamsudin bin Ahmad, Kompeni Sarjan Mejar, Batalion Ke-19, Rejimen Askar Melayu Diraja Mekanise, Kem Lapangan, Sungai Petani, Kedah 268. PW II Abd Hamid bin Tukiran, Ketua Kerani, Batalion Ke-20, Rejimen Askar Melayu Diraja, Kem Sri Miri, Miri, Sarawak 269. PW II Azhar bin Abd Azizi, Kompeni Sarjan Mejar, Wisma Bentara, Batalion Kedua Rejimen Sempadan, Kem Batu Melintang, Jeli Kelantan 270. Flait Sarjan Abu Samah bin Ibrahim,271. PW II Abdullah bin Taib, Ketua Kerani, Rejimen 513 (AW), Kem Jalan Kolam Air, Sungai Petani, Kedah 272. PW II Zollaili bin Ibrahim, Ketua Kerani, Jabatan Arah Infantri, Markas Tentera Darat 273. PW II Gopie a/k Sebastian Rikan, Kompeni Sarjan Mejar, Kem Bumi Mas, Sibu, Sarawak 274. PW II Ahmad bin Ariffin, KMSR, Batalion Ke-10, Skuadron Semboyan Diraja Kem Terendak, Melaka

PINGAT PANGKUAN NEGARA (P.P.N.) PERKHIDMATAN POLIS DIRAJA MALAYSIA

275. S/Mejar D. Zakaria bin Sihat, Detektif Cawangan Khas, Ibu Pejabat Polis Daerah (Cawangan Khas), Tangkak, Johor 276. L/Kpl. Azmi bin Shahidan, Konstabel Bilik Gerakan, Bilik Gerakan, Ibu Pejabat Polis Daerah Seberang Perai Tengah, Pulau Pinang 277. Puan Kamariah binti Haji Ibrahim, Pembantu Tadbir (Kesetiausahaan), Ibu Pejabat Polis Cawangan Khas Kontinjen Sabah, Kota Kinabalu, Sabah 278. Puan Rukiah binti Md. Zain, Pembantu Tadbir (P/O), Ibu Pejabat Polis Kontinjen Negeri Sembilan 279. S/Insp. D. Muslim bin Elias, Detektif Sub Inspektor, Jabatan Siasatan Jenayah Narkotik Ibu Pejabat Polis Kontinjen Kedah, Alor Star, Kedah 280. S/Mejar Chang Mong Soong, Ketua Bahagian Kawalan Stor, Pusat Bekalan SMS Ibu Pejabat Polis Kontinjen Sarawak 281. S/Mejar D. Hamdan bin Alias, Sarjan Mejor Detektif Cawangan Khas, Ibu Pejabat Polis Daerah Padang Terap, Kedah 282. S/Mejar D.Azalli bin Din, Sarjan Mejor Detektif, Ibu Pejabat Polis Daerah Maran 283. Sjn.Norfadzir bin Sulong, Sarjan, Bahagian Siasatan Khas D9, Jabatan Siasatan Jenayah, Ibu Pejabat Polis Kontinjen Pulau Pinang 284. Sjn. Sarippudin bin Hj. Abd. Aziz, Sarjan Operasi, Balai Polis Tanjong Malim, Perak 285. Encik Mohd. Azmi bin Mahayuddin, Pendaftar, Cawangan Khas Kontinjen Pulau Pinang 286. S/Insp. Saen bin Md. Arif, Ketua Polis Balai, Balai Polis Air Bemban Kulai Jaya, Johor 287. S/Insp. Haji Ismail bin Razid, Ketua Polis Balai, Balai Polis Kota Kinabalu 288. S/Insp. Mohd. Salleh bin Timin, Sub Inspektor Pengangkutan (Teknikal), Cawangan Pengangkutan, Polis Diraja Malaysia, Jalan Pudu, Kuala Lumpur 289. S/Insp. Rahim bin Darus, Sub Inspektor, Pusat Bekalan PDRM, Kompleks Logistik, Batu Kawa, Kuching, Sarawak 290. S/Mejar Nor Hashim bin Jantan, Sarjan Mejar Tatatertib, IPK Negeri Sembilan 291. Sjn. Ishak bin Salleh, Sarjan, Pejabat Unit 7, Pasukan Simpanan Persekutuan, Jalan Cambell, Seremban, Negeri Sembilan 292. Puan Rafiah binti Mamat, Pembantu Tadbir (P/O), Cawangan Pendaftaran Rahsia Ibu Pejabat Polis Kontinjen Kelantan 293. Puan Nahariah binti Jahidin, Pembantu Tadbir (P/O), Unit Pendaftaran, Jabatan Siasatan Jenayah Komersil, Jalan Dato’ Onn, Kuala Lumpur 294. Puan Hassenah binti Mohd. Noor, Pembantu Tadbir (P/O), Ibu Pejabat Polis Daerah Polis Diraja Malaysia, Besut, Terengganu 295. Puan Ramlah binti Lumpur Abdul Wahid, Pembantu Tadbir (P/O), Maktab PDRM Kuala 296. S/Insp. Ghulam bin Taib, S/Insp. Tatatertib, Ibu Pejabat Polis Daerah Terengganu 297. S/Insp. Masri bin Mansor, Sub Inspektor Gerakan, Jabatan Ketenteraman Awam, Bukit Beruang Melaka 298. S/Insp. Yusof bin Hj. Muda, Ketua Polis Balai, Balai Polis Bandar Tenggara 299. S/Mejar D. Jantan bin Othman, Detektif Cawangan Kontinjen(Cawangan Khas) Bukit Beruang Melaka Khas, Ibu Pejabat Polis 300. Sjn. Yahaya bin Ibrahim, Sarjan, Pejabat Unit Penyeludupan, Padang Besar, Perlis 301. Kpl. Md. Ismail bin Hashim, Ketua Pondok Polis, Pondok Polis Wang Kelian 302. Encik Abd. Rahim bin Abu Bakar, Pembantu Tadbir (P/O), Ibu Pejabat Cawangan Khas Ipk Kedah 303. Puan Maimunah binti Kontinjen Perak Abdul Samad, Pembantu Tadbir (P/O), Ibu Pejabat Polis 304. Encik Muhamad Sani bin Muhamad Saleh, Pembantu Tadbir (P/O), Pusat Latihan Polis Kuala Lumpur 305. Puan Nabon binti Abdul, Pembantu Tadbir (P/O), Ibu Pejabat, Batalion 2 Pasukan Gerakan Am Kulim 306. S/Insp. Jaafar bin Ahmad, Detektif Sub Inspektor, Ibu Pejabat Polis Daerah Kuala Muda 307. D/Sjn. Loh Kim Hok, Detektif Siasatan JSJK IPK Melaka, Ibu Pejabat Polis Kontinjen Bukit Beruang, Melaka 308. Puan Azizah binti Mamat, Narkotik Bukit Aman Pembantu Tadbir (P/O), Jabatan Siasatan Jenayah 309. Puan Hamidah binti Husain, Pembantu Tadbir (Kesetiausahaan), Ibu Pejabat Polis Diraja Malaysia Bukit Aman 310. Puan Jamaliah binti Sulaiman, Ahli PERKEP, Kontinjen Perak 311. S/Insp. Razali bin Din, Penyelia Detektif (BPH) JSJ Narkotik, Ibu Pejabat Polis Kontinjen Polis Perak 312. S/Insp. Sulaiman bin Hj. Rahmat, Ketua Polis Balai, Balai Polis Menggatal 313. Sjn. /D. Raja Mohan a/l Rathinasamy, Sarjan Detektif, Jabatan Siasatan Jenayah Komersil Bukit Aman 314. Puan Siti Faredah binti Ahmad, Ketua Kerani Perkhidmatan/Perjawatan, Ibu Pejabat Polis Kontinjen Bukit Beruang 315. Encik Harith Thani bin Abdullah, Pembantu Tadbir (P/O), Pejabat Ketua Pegawai Keselamatan Istana Negara 316. Puan Sharipah Safiyah binti Syed Ahmad, Penolong Bendahari PERKEP, Logistik Bukit Aman 317. S/Insp. Rosdizan bin Ibrahim, Ketua Polis Balai, Ibu Pejabat Polis Daerah Pasir Puteh 318. Sjn. Ng Annam, Sarjan Detektif Cawangan Khas, Ibu Pejabat Polis Daerah Sri Aman 319. Sjn.Tanzali bin Ya, Sarjan, Hal Ehwal IPK Perlis 320. Encik Ahmad Shah bin Kassim, Pembantu Tadbir (P/O), Ibu Pejabat Polis Diraja Malaysia Bukit Aman 321. Puan Rukiah binti Haji Abdullah Sani, Pembantu Tadbir, (Kesetiausahaan), Ibu Pejabat Polis Kontinjen Negeri Sembilan 322. Sjn. D. Chung Bee Bee, AJK, PERKEP Negeri Sembilan 323. Puan Ramlah Kuantan binti Hussain, AJK, PERKEP Batalion 7 PGA Kem Bukit Galing 324. S/Insp. Mohd. Ibrahim bin Abd. Rahman, Ketua Polis Balai Trafik, Balai Polis Trafik Jalan Tun H.S. Lee 325. S/Mejar Azis bin Ismail, Sarjan Mejar Komunikasi, Ibu Pejabat Gerakan Am Pengkalan Hulu Batalion 18 Pasukan 326. S/Mejar Zaibidi bin Alias, Sarjan Mejar Politik, Ibu Pejabat Polis Daerah Kuala Krai 327. S/Mejar Abd. Razak bin Abd. Aziz, Sarjan Mejar Pengangkutan (Operasi), Pejabat Batalion 1, Pasukan Gerakan Am Ulu Kinta 328. S/Mejar Saad bin Daerah Kuala Muda Ahmad, Timbalan Ketua Polis Balai, Ibu Pejabat Polis 329. Sjn. Zainal bin Ali, Sarjan Pelupusan, Jabatan Logistik Bukit Aman 330. Sjn. Wan Mansor bin Wan Abdullah, Sarjan Pemandu Pertadbiran, Ibu Pejabat Polis Kontinjen Terengganu 331. Puan Saemah binti Ithnain, Pembantu Tadbir (P/O), Ibu Pejabat Briged Tengah Pasukan Gerakan Am Cheras Selangor 327. Kpl. Che Sah binti Hj. Ismail, AJK PERKEP Negeri Sembilan, Ibu Pejabat Polis Kontinjen Negeri Sembilan 333. Puan Sharifah Bahyah binti Din, Ahli PERKEP, Logistik Bukit Aman 334. S/Mejar Normah binti Basri, Sarjan Mejar Pentadbiran Tatatertib, Ibu Pejabat Polis Diraja Malaysia Bukit Aman 335. S/Mejar Hamzah bin Esmong, Sarjan Mejar, Markas PSP CheraS 336. Sjn. Onn bin Jhaffar, Sarjan Krew Water Cannon, Unit 3 P.S.P. Jalan Sempadan Pulau Pinang 337. Sjn. Kasmah binti M.A. Zakaria, Sjn. Pengurusan Aset, Ibu Pejabat Polis Diraja Malaysia Bukit Aman 338. Kpl/S. Wan Selan bin Wan Jebah, Kpl/S Pejabat Setiausaha Polis Malaysia, Ibu Pejabat Polis Diraja Malaysia Bukit Aman 339. Puan Zahariah binti Bahudin, AJK PERKEP PULAPOL, Pusat Latihan Polis Air Hitam 340. S/Mejar Che Ismail bin Che Min, Sarjan Mejar, Ibu Pejabat Briged Tengah Pga Cheras 341. Puan Atmi binti Sarno, AJK PERKEP Balai Polis, Taman Pasir Putih Seri Alam 342. Puan Rohana binti Hassan, Pembantu Tadbir (P/O), Ibu Pejabat Polis Diraja Malaysia Bukit Aman 343. S/Insp. Faridah binti Said, Penolong Setiausaha, PERKEP Kontinjen Melaka 344. Puan Rosminah binti Sinong, AJK, PERKEP Maktab PDRM Kuala Kubu Bharu 345. S/Mejar Mohd. Dalila bin Mansor, Sarjan Mejar, Jabatan Siasatan Jenayah Narkotik Bukit Aman 346. Encik Saiful Azirin bin Salehhudin, Pembantu Tadbir (P/O), Ibu Pejabat Polis Diraja Malaysia Bukit Aman 347. Puan Nor Samsina binti Ismail, Pembantu Tadbir (Kesetiausahaan), Ibu Pejabat Polis Diraja Malaysia Bukit Aman

PINGAT PANGKUAN NEGARA (P.P.N.) PERTUBUHAN POLITIK

348. Encik Ab. Rani bin Badu, Ketua UMNO, Cawangan Selekoh 349. YBhg. Tuan Haji Said bin Sarmin, Ahli Jawatankuasa, UMNO, Bahagian Sri Gading 350. Encik Mokhtar bin Mat Piah, Ketua UMNO, Cawangan Ketari 351. Puan Fatimah binti Din, Naib Ketua Wanita UMNO, Bahagian Bayan Baru 352. Encik Jantan bin Ismail, AJK UMNO, Bahagian Petaling Jaya (U) 353. Encik Said bin Salleh, Ketua UMNO, Cawangan Keladi 354. Puan Hasinah binti Ahmad, Naib Ketua Wanita UMNO, Bahagian Kepala Batas 355. Puan Zainiah binti Ahmad, AJK UMNO, Bahagian Gombak 356. Encik Mohamad bin Samaluddin, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Semporna 357. YBhg. Tuan Haji Yahaya bin Ahmad, Pengerusi Tetap UMNO, Bahagian Bukit Mertajam 358. YBhg. Tuan Haji Sulaiman bin Sutar, AJK UMNO, Bahagian Simpang Renggam 359. Encik Alias bin Hamid, Setiausaha UMNO, Bahagian Sekijang 360. Encik Abas bin Mohd Jani, AJK UMNO, Bahagian Gombak 361. Puan Sarimah @ Paimah binti Sarjono, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Sandakan 362. Puan Halimah binti Yahya, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Kalabakan 363. Encik Ahmad bin Omar, Ketua UMNO, Cawangan Teluk Bahang 364. Encik Mohamed bin Awang, Setiausaha Kerja UMNO, Bahagian Kuala Nerus 365. Encik Mohamed Jalaludin bin Mohd. Noor, AJK UMNO, Bahagian Alor Star 366. Encik Rosli bin Sulong, AJK UMNO, Kg. Paya Jaras Dalam 367. YBhg. Tuan Haji Omar bin Shariff, Ahli Jawatankuasa, UMNO, Bahagian Pulai 368. Encik Sukaimi bin Boyamin, Ahli Jawatankuasa, UMNO, Bahagian Labis 369. Puan Sapiah binti Mahadan, Setiausaha Wanita, UMNO, Bahagian Pengerang 370. Encik Mokhtar bin Jaamat, Ahli Jawatankuasa, UMNO, Bahagian Klang 371. YBhg. Tuan Haji Janisan bin Wahid, Ahli Jawatankuasa, UMNO, Bahagian Gelang Patah 372. Encik Yunos bin Husin, Naib Ketua UMNO, Bahagian Sungai Siput 373. Encik Daut bin Baba, Ketua UMNO, Cawangan Kg. Padang Merbok 374. Encik Abdul Hamid bin Abu Bakar, AJK UMNO, Bahagian Bandar Tun Razak 375. Encik Razali bin Muhamad, Timbalan Ketua UMNO, Bahagian Pasir Puteh 376. Encik Sarman bin Amat Simito, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Tawau 377. Encik Baharudin bin Zakaria, Ahli Jawatankuasa, UMNO, Bahagian Putrajaya 378. Encik Abdul Syukor bin Abdullah, AJK UMNO, Bahagian Merbok 379. Encik Md. Yusoff bin Mohd Noor, AJK UMNO, Bahagian Bukit Gelugor 380. Encik Azman bin Dawam, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Johor Bahru 381. YBhg. Cik Hajjah Normah binti AC. Podesingho, Ketua Wanita, UMNO, Cawangan Selandar 382. Encik Muhammad Shukri bin Md. Zin, AJK UMNO, Bahagian Kubang Pasu 383. Encik Makbul Ilahi bin Haji Hashim, AJK UMNO, Bahagian Sungai Petani 384. YBhg. Puan Hajah Sakina Bi binti Mohamed Sadique, AJK UMNO, Bahagian Kluang 385. Encik Azman bin Mahadi, AJK UMNO, Bahagian Kuala Lipis 386. Encik A.Azaman bin Arshad, AJK UMNO, Bahagian Petaling Jaya 387. Encik Sohadi bin Limin, Ketua Penerangan UMNO, Bahagian Sabak Bernam 388. Encik Mohd Anuar bin Mestar, Ketua Penerangan UMNO, Bahagian Teluk Intan 389. Encik Mohamad Yusof bin Endut, Timbalan Ketua, UMNO, Cawangan Bunga Kiambang 390. Encik Mohd Ramazan bin Haji Hashim, Ketua Penerangan, UMNO, Bahagian Kuala Langat 391. Encik Md Foad bin Jawadi, Ahli Jawatankuasa, UMNO, Bahagian Tanjung Piai 392. Encik Hanan bin Elias, Ahli Jawatankuasa UMNO, Cawangan Seremban 393. Encik Ramli bin Abd. Mutalib, AJK UMNO, Bahagian Padang Terap 394. Encik Baharum bin Saad, AJK UMNO, Bahagian Sungai Petani 395. Encik Mustafa Bakri bin Amran, UMNO Bahagian Ipoh Barat 396. YBhg. Tuan Haji Rahman bin Abdul Wahid, Ketua UMNO, Cawangan Ampang 397. Encik Ismail bin Omar, UMNO Kota Bharu 398. Encik Ahzan bin Saad, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Serdang 399. Encik Faisal bin Yahya, Ketua Penerangan UMNO, Bahagian Kapar 400. Puan Norma binti Ismail, AJK Wanita UMNO, Bahagian Parit Buntar 401. Encik Basri bin Mohd Nor, AJK UMNO, Bahagian Ipoh 402. Encik Sabtu bin Abu Hainin, Ketua UMNO, Cawangan Segamat 403. YB Mohd Shohaimi bin Jusoh, Naib Ketua UMNO, Bahagian Kuantan 404. Encik Marzuki bin Ibrahim, Ketua Penerangan, UMNO Bahagian Hulu Terengganu 405. Encik Wan Nazli bin Wan Nawang, Ahli UMNO, Kota Bharu 406. Puan Salmah binti Sait @ Salmah binti Said, Penolong Setiausaha Wanita, UMNO Bahagian Putatan 407. Encik Ibrahim bin Embi, Ketua Penerangan UMNO, Bahagian Senawang 408. Encik Mohd Junaidi bin Kamari, Naib Ketua, UMNO Bahagian Ayer Hitam 409. Encik Shaini bin Ahmad, Ketua, UMNO Cawangan Sg. Petani 410. YBhg. Dr. Muhammad Raini bin Mat Rahim, Pengerusi Tetap, UMNO Bahagian Gelugor 411. Encik Megat Fudzil bin Megat Mohamad, Ahli Jawatankuasa, UMNO Bahagian Parit 412. Encik Nor Azli bin Hashim, Ahli Jawatankuasa UMNO, Bahagian Putrajaya 413. Encik Rozman bin Datuk Haji Isli, Setiausaha, UMNO Bahagian Labuan 414. Encik Noor Rahim bin Abdul Wahab, Setiausaha, UMNO Bahagian Tanjong 415. Encik Mohamad Rahim bin Md. Salleh, Ketua Penerangan, UMNO Bahagian Pasir Gudang 416. Encik Zulkarnain bin Zainal Abidin, Ahli Jawatankuasa, UMNO Bahagian Padang Besar 417. Encik Jailani bin Arshad, Ketua Penerangan, UMNO Bahagian Tg. Karang 418. Encik Abd. Razak bin Abdullah, Bendahari, UMNO Bahagian Gopeng 419. Encik Azimi bin Samsuddin, Ahli Jawatankuasa, UMNO Bahagian Tanjong Karang 420. Encik Fazul Rahman bin Haji Lalong, Bendahari, UMNO Bahagian Kudat 421. Encik Hamdan bin Rukun, AJK, UMNO Bahagian Padang Rengas 422. Encik Ahmad Daud bin Salim, Setiausaha, UMNO Bahagian Sembrong 423. Encik Mohd Ramli bin Mohamad, Setiausaha, UMNO Bahagian Pengkalan Berangan 424. Encik Zulkarnain bin Yaacob, Setiausaha, UMNO Bahagian Pandan 425. Encik Abdollah bin Che Hashim, Setiausaha Pemuda UMNO Bahagian Kelana Jaya 426. Encik Hamdan bin Hamzah, Ahli Jawatankuasa, UMNO Bahagian Tanjung Malim 427. Encik Azmi bin Ismail, Bendahari, UMNO Bahagian Tasek Gelugor 428. Encik Azhar bin Jambol, Ketua Pemuda, UMNO Bahagian Dungun 429. Encik Azmi bin Hasan, Setiausaha, UMNO Bahagian Bandar Tun Razak 430. Encik Rosli bin Ahmad, Setiausaha, UMNO Bahagian Kemaman 431. Encik Azhari bin Shaari, Ketua Pemuda, UMNO Bahagian Shah Alam 432. Encik Azhar bin Hambali, Ketua Pemuda UMNO, Bahagian Hulu Langat 433. Encik Budiman bin Mohd Zohdi, Ketua Pemuda, UMNO, Bahagian Sungai Besar 434. Encik Kazren Jusri bin Abdul Karim, Bendahari, UMNO Bahagian Batu Kawan 435. Encik Nur Azman bin Anuarul Perat, Ketua Pemuda, UMNO Bahagian Kota Raja 436. Encik Mohd Azman bin Datuk Hj. Lajim, Naib Ketua Pemuda, UMNO Bahagian Beaufort 437. YBhg. Tuan Syed Binyamin Alsagoff bin Syed Imran, Setiausaha, UMNO Bahagian Cheras 438. Encik Zuraimi bin Khamis, Ahli Jawatankuasa, UMNO Bahagian Tebrau 439. Cik Nor Hazreena binti Mohamad Hashim, Ketua Pergerakan Puteri, UMNO Bahagian Batu 440. Encik Lee Yok Yee, Ahli Jawatankuasa, MCA Bahagian Tampin 441. Puan Pang Thin Lan, Timbalan Pengerusi, MCA Bahagian Bakri 442. Encik Cham Ah Kyo @ Ah Poh, Timbalan Pengerusi, MCA, Bahagian Jasin 443. Encik Yeap Ah Teik, Ahli Jawatankuasa MCA, Bahagian Bayan Baru 444. Puan Por Gaik Yean, Timbalan Setiausaha Wanita, MCA, Bahagian Pandan 445. Encik Wong Chee Mun, Ahli Jawatankuasa MCA, Bahagian Gombak 446. Encik Akow @ Lee Eng Hua, Bendahari MCA, Cawangan Brickfields 447. Encik Choo Meo @ Wan Choo Meo, AJK, M.C.A. Bahagian Bera 448. Encik Ngui Kiu @ Wee Sey Yek, Ahli Jawatankuasa MCA, Bahagian Alor Gajah 449. Encik Lee Kwai Fong, Bendahari MCA, Bahagian Puchong 450. Encik Wong Soa Hoa, Timbalan Setiausaha MCA, Bahagian Lembah Pantai 451. Encik Chew Tham Swee, Pengerusi MCA, Bahagian Hulu Langat 452. Encik See Ah Ba, Pengerusi MCA, Cawangan Lana Bulu 453. Encik Cham Fook Siong @ Chan Fook Siong, Naib Pengerusi MCA, Cawangan Bukit Lemon 454. Puan Leong Miee Siaw, Pengerusi Wanita MCA, Cawangan Malim Nawar 455. Encik Soo Thim Wa, Bendahari MCA, Bahagian Kota Bharu 456. Encik Lai Keng Guan, Bendahari MCA, Bahagian Kepong 457. Encik Woo Kok Woon, Penolong Setiausaha, MCA Bahagian Batu Gajah 458. Encik Tan Teck Thai, Ahli Jawatankuasa, MCA Bahagian Segamat 459. Encik Tay Soo Keong, Pengerusi, MCA Cawangan Jalan Bukit Bintang 460. Encik Leng Gook Tong, Naib Pengerusi, MCA Bahagian Pengkalan Chepa 461. Encik Lee Kong Wing, Pengerusi, MCA Bahagian Tebrau 462. Encik Foo Lim Get, Pengerusi M.C.A, Bahagian Ipoh Barat 463. Encik Chua Chang Mong, Ahli Jawatankuasa, MCA Bahagian Ledang 464. Encik Tan Boon Leong, Timbalan Setiausaha Organisasi, MCA Bahagian Alor Setar 465. Encik Teo Mew Hook, Ahli Jawatankuasa, MCA Bahagian Sri Gading 466. Encik Chin Sim Lai, Setiausaha MCA, Bahagian Kluang 467. Encik Chia Boon Hoe, Bendahari MCA, Bahagian Segambut 468. Encik Teong Choon Choong, 469. Encik Khoo Mum Huah, Naib Pengerusi, MCA Bahagian Tawau 470. Encik Phoo Meng Hong, Naib Pengerusi, MCA Bahagian Padang Serai 471. Puan Lim Henn Jin @ Margaret Lim, Pengerusi Wanita, MCA Bahagian Putatan 472. Puan Chiam Tock Boon, Ahli Jawatankuasa MCA, Bahagian Muar 473. Encik Goh Then Sin, Ahli Jawatankuasa MCA, Bahagian Kluang 474. Cik Tee Ah Eng, Naib Pengerusi MCA, Bahagian Sungai Besar 475. Encik Wong Leng Chin, Ahli Jawatankuasa MCA, Bahagian Labis 476. Encik Tan Chin Hock, Bendahari MCA, Bahagian Pontian 477. Encik Khoo Soon Hin, Naib Pengerusi MCA, Bahagian Bukit Bendera 478. Puan Lim Juat Lan, Naib Pengerusi Wanita MCA, Bahagian Kuala Terengganu 479. Encik Yee Sai Hian, Ahli Jawatankuasa MCA, Bahagian Ayer Hitam 480. Encik Leow Khim Shoo, Ahli Jawatankuasa MCA, Bahagian Kuala Terengganu 481. Encik Lee Chin Hua, 482. Cik Saw Lee Tan, Naib Pengerusi Wanita, MCA Bahagian Kota Bharu 483. Encik Loh Meng Wang, Setiausaha Pengelola, MCA Bahagian Sungai Siput 484. Encik Tan Eng Tang, Naib Ketua Pemuda, MCA Bahagian Bagan Datoh 485. Encik Ong Wee Jeen, Ahli Jawatankuasa, MCA Bahagian Pasir Mas 486. Encik Goh Kim Swee, Setiausaha, MCA Bahagian Tanjong Malim 487. Encik Chen Siang Hooi, Bendahari MCA, Bahagian Kelana Jaya 488. Puan Shum Hon Mei, Pengerusi Wanita MCA, Cawangan Guar Sanji Arau 489. Encik Chiam Teik Hooi, Ahli Jawatankuasa MCA, Bahagian Bukit Mertajam 490. Encik Chang Chin Kok, Ketua Biro Aduan MCA, Bahagian Gua Musang 491. Encik Teh Ngin Si, Timbalan Pengerusi MCA, Bahagian Pasir Salak 492. Cik Chew Ee Lean, Naib Pengerusi Wanita MCA, Bahagian Segambut 493. Encik Pang Quee Huat, Timbalan Ketua Pemuda, MCA, Bahagian Kuantan 494. Encik Lee Wen Chyuan, Pengerusi, MCA Cawangan Rumah Pangsa Taman Shamelin 495. Encik Diew Sen Peng, Bendahari Pemuda, M.C.A. Bahagian Lumut 496. Encik Lim Kim Tong, AJK, M.C.A. Bahagian Rompin 497. Encik Tan How Huat, Ahli Jawatankuasa, MCA Bahagian Lenggong 498. Encik Lim Hun Kow, Ahli Jawatankuasa, MCA Bahagian Nibong Tebal 499. Encik Ng Chee Heng, Ketua Pemuda MCA, Bahagian Tambun 500. Encik Tan Kok Hor, Ketua Pemuda MCA, Bahagian Ampang 501. Encik Yue Chen Peng, Ahli Jawatankuasa, MCA Bahagian Sabak Bernam 502. Puan Chitto a/p Ramasamy 503. Encik Muniandy a/l Sinnasamy 504. Encik Kandasamy a/l Pachiappan 505. Encik Tarmalingam @ Thangavelu a/l Sinno 506. Encik Shanmugam a/l Santhanam 507. Encik Papu @ ignatius a/l Rayappan 508. Encik Subramaniam a/l Ramalingam 509. Encik Ramanaidu a/l Atchanah 510. Encik Appana a/l Sommulu 511. Encik Namusu @ Kumar a/l Subramaniam 512. Encik Gubachen Singh a/l Mana Singh 513. Encik Ramasindarum a/l K. Muniandy 514. Encik Murthy a/l Batharajoo 515. Encik Darman a/l Vedasalam 516. Encik Sakarapani a/l Munusamy 517. Encik Parliya a/l Periasamy 518. Puan Magaswari a/p Nadason 519. Puan Lachumi a/p S Muthu Chettiar 520. Encik Ramakrishnan a/l Tharumaini 521. Encik Aridas a/l Muniandi 522. Encik Nadason a/l Thilavanam 523. Encik Francis a/l Savirimuthu 524. Encik Veerappan a/l Subramaniam 525. Puan Josephine Saraswathy a/p James 526. Encik Suthakaran a/l Kunju 527. Encik Valath Arasu a/l Palanysamy 528. Puan Vasindi a/p K Aruchunan 529. Puan Thangarani a/p Thiagarajan 530. Encik Muniandy@ Seenivasagam a/l Muniandy 531. Encik Rajan a/l Ramasamy 532. Encik Vivekanandan a/l A.M.S. Periasamy Pillai 533. Encik Subramaniam a/l Muniandy 534. Puan M. Vickenswari a/p R. Muthukrishnan 535. Encik Chelliah a/l Velan @ Veloo 536. Encik Parmasivam a/l Manickam 537. Encik Ramani a/l Rajagobel 538. Puan Shanthi a/p Palaniandy 539. Encik Karthigesan a/l Shanmugam 540. Encik Devavijayan a/l Devamurthy 541. Encik Tay Meng Kai, Naib Ketua Biro Ahli Veteran, GERAKAN Negeri Johor 542. Puan Khoo Siew Giok, Naib Bendahari Wanita, GERAKAN Negeri Terengganu 543. Encik Wong Kam Sui, Ahli Jawatankuasa, GERAKAN Bahagian Kuala Kangsar 544. Encik Murthi a/l Shanmugam, Naib Pengerusi, GERAKAN Bahagian Hulu Langat 545. Encik Yue Kong Min, Ahli Jawatankuasa, GERAKAN Bahagian Raub 546. Puan Al’Ahadzha binti Mohamed Liza, Ketua Penerangan, GERAKAN Cawangan Danau Kota 547. Encik Sikta @ Stephen Lewin @ Liwin 548. Encik Handry bin Luaran 549. Puan Annie Tseu Shui Ghen, Ahli Jawatankuasa Wanita, LDP Pusat 550. Puan Lily Chung Shak Mee, Ahli Jawatankuasa Wanita, LDP Pusat 551. Puan Pon @ Salhah binti Zulhaini, Ahli Jawatankuasa PBB, Parti Pesaka Bumiputra Bersatu 552. Encik Umek Jeno, Naib Ketua PBB, Parti Pesaka Bumiputra Bersatu (PBB) Cawangan Belaga 553. Encik Abang Ideris bin Abang Jemali, Ketua Penerangan PBB, Parti Pesaka Bumiputra Bersatu (PBB) Cawangan Simunjan 554. Puan Elizabeth Deng, Naib Yang Di Pertua Pergerakan Wanita PBB Perhubungan, Parti Pesaka Bumiputra Bersatu (PBB) Negeri Sarawak 555. Encik Hadi bin Sariman, Setiausaha PBB, Parti Pesaka Bumiputra Bersatu (PBB) Bahagian Batu Kawa 556. Encik Jampi anak Tutong, Ahli Majlis Tertinggi Pergerakan Pemuda PBB, Parti Pesaka Bumiputra Bersatu (PBB) Pusat 557. Encik Vengtraman a/l Raju, Ahli Jawatankuasa, PPP Bahagian 558. Encik Krishnan a/l Kunjampoo, Naib Ketua, PPP Bahagian 559. Encik Ramasamy a/l Vadivelu, Naib Ketua Perhubungan, PPP Negeri Johor 560. Encik Maria PPP Negeri Muthu a/l K.Palaniappan, Ahli Jawatankuasa Perhubungan, 561. Puan Kan Lai Fun, Setiausaha Jawatankuasa Khas, PPP Pusat 562. Encik Nedumaran a/l Subramaniam, Ahli Majlis Tertinggi,PPP Pusat 563. Encik Kumara Kuru a/l Bangaro PPP Negeri Wilayah Persekutuan Govindasamy, Setiausaha Perhubungan, 564. Encik Jubin bin Omboh, Ahli Jawatankuasa, United Pasokmomogun Kadazandusun Murut Organisation (UPKO) Bahagian Kota Marudu 565. Encik Duang bin Sitang @ Dzulkifly, Pengerusi Tetap, United Kadazandusun Murut Organisation (UPKO) Bahagian WP Labuan Pasokmomogun 566. YBhg. Datin Saniah Tuak, Ketua Wanita, United Pasokmomogun Kadazandusun Murut Organisation (UPKO) Negeri Kadamaian 567. Encik Assan @ Robert Assan bin Gunting, Ahli Jawatankuasa, United Pasokmomogun Kadazandusun Murut Organisation (UPKO) Bahagian Tuaran 568. Encik Abidi Palangang, Naib Ketua, United Pasokmomogun Kadazandusun Murut Organisation (UPKO) Bahagian Ranau 569. Encik Patrin bin Jiliwin, Penolong Bendahari, United Pasokmomogun Kadazandusun Murut Organisation (UPKO) Bahagian Petagas/Putatan 570. Puan Kapit @ Aminah Dali, Ketua Wanita, United Pasokmomogun Kadazandusun Murut Organisation (UPKO) Bahagian Nabawan 571. Puan Juliana Bragai anak Philip Bedus, Naib Pengerusi 3 SPDP, Parti Progresif Demokratik Sarawak (SPDP) Cawangan Awik Ili 572. Encik Sibang Sultan @ Andrew Libang Sultan, Ketua Penerangan SPDP, Progresif Demokratik Sarawak (SPDP) Bahagian Bakelalan Parti 573. Encik Nawan Bala, Timbalan Pengerusi SPDP, Parti Progresif Demokratik Sarawak (SPDP) Bahagian Bakelalan 574. Encik Sallih anak Bitin, Timbalan Parti Progresif Demokratik Sarawak (SPDP) Pusat Setiausaha Kerja SPDP 575. Puan Nawa anak Jarom, AJK Wanita SPDP, Parti Progresif Demokratik Sarawak (SPDP) Pusat 576. Encik David Dian Langkau, AJK PRS, Parti Rakyat Sarawak (PRS) Bahagian Baleh 577. Tuai Rumah Melintang anak Leng, Parti Rakyat Sarawak (PRS)

BENTARA SETIA DI RAJA (B.S.D.) PERKHIDMATAN AWAM

1. Puan Sarifah Nor binti Syed Ishak, Pesara (Pembantu Tadbir Kanan) 2. Puan Latifah binti Othman, Ketua Pembantu Tadbir (Kewangan), Bahagian Istiadat dan Urusetia Persidangan Antarabangsa, Jabatan Perdana Menteri 3. Encik Razali bin Yaacob, Penolong Pegawai Tadbir, Bahagian Istiadat dan Urusetia Persidangan Antarabangsa, Jabatan Perdana Menteri 4. Encik Ahmad Fadzli bin Yusof, Tukang Masak, Istana Negara 5. Encik Suhaile bin Mohamad, Tukang Masak, Istana Negara 6. Encik Mohd Shahpizan bin Hassan, Penolong Penyelia Istana, Istana Negara 7. Encik Ahmad Zailan bin Zulkapli, Istana Negara 8. Puan Zurina binti Hamzah, Penyelia Jururawat, Hospital Kuala Lumpur 9. Puan Zainap binti Subir, Jururawat Terlatih, Hospital Kuala Lumpur 10. Encik Zahari Afandi bin Yaafar, Senior Physiotherapist, Hospital Kuala Lumpur

BENTARA SETIA DI RAJA (B.S.D.) PERKHIDMATAN ANGKATAN TENTERA MALAYSIA

11. PW U I Zainal bin Ahmad, Pemandu Rasmi SPB Yang di-Pertuan Agong 12. PW I Zailani bin Ismail, Rejimen Sarjan Mejar, Markas Kompeni, Kem Wardieburn

BENTARA SETIA DI RAJA (B.S.D.) PERKHIDMATAN POLIS DIRAJA MALAYSIA

13. Sjn. Mohd. Aswan bin Yahya, Sjn., Ketua Penyelia Kompeni ‘A’, Batalion 19 PGA (Kawalan Keselamatan), PGA, Cheras

advertisement

advertisement

advertisement