X Close

Nation

Published: Saturday February 1, 2014 MYT 12:01:00 AM
Updated: Saturday February 1, 2014 MYT 5:12:48 PM

Some 320 individuals awarded in conjunction with Federal Territories Day

PETALING JAYA: Former Federal Territories and Urban Well-being Minister Datuk Raja Nong Chik Raja Zainal Abidin and Chief Secretary to the Government Tan Sri Dr Ali Hamsa head the list of 320 recipients of awards and medals in conjunction with the Federal Territories Day on Saturday.

Both recipients were conferred the Datuk Seri Utama Mahkota Wilayah award, which carries the title Datuk Seri Utama.

The Darjah Seri Mahkota Wilayah award, which carries the title Datuk Seri, was conferred upon 17 individuals including Glomac Bhd group managing director Datuk Seri Fateh Iskandar Mohamed Mansor and Malaysian Indian United Party president Senator Datuk Seri S. Nallakaruppan.

Mohd Zin and Group president Datuk Pang Kan Ti, High Court judges Datuk Noor Azian Shaari, Datuk P.Nallini and Datuk Yeoh Wee Siam, were among the 59 recipients of the Panglima Mahkota Wilayah, which carries the title Datuk.

The awards and medals are to be conferred on Saturday by Yang di-Pertuan Agong Tuanku Abdul Halim Mu’adzam Shah at the Jalan Duta palace.

The remaining recipients will receive the Panglima Mahkota Wilayah, Kesatria Mahkota Wilayah, Ahli Mahkota Wilayah and Pangkuan Mahkota Wilayah medals.

Since 2008, awards and medals have been given out on Federal Territories Day to show appreciation for the contribution of Federal Territories residents towards the development of said territories.


SERI UTAMA MAHKOTA WILAYAH (S.U.M.W.)

membawa gelaran ”Datuk Seri Utama”

 

1. YBhg. Tan Sri Datuk Seri Utama Dr. Ali bin Hamsa

 

Ketua Setiausaha Negara

 

2. YM. Datuk Seri Utama Raja Nong Chik bin Dato’ Raja Zainal Abidin

 

Mantan Menteri Wilayah Persekutuan Dan Kesejahteraan Bandar

SERI MAHKOTA WILAYAH (S.M.W.)

membawa gelaran ”Datuk Seri”

 

1. YB. Datuk Seri Ronald Kiandee

 

Timbalan Yang Di-Pertua Dewan Rakyat

 

2. YBhg. Datuk Seri Ibrahim bin Muhamad

 

Ketua Setiausaha Kementerian Kemajuan Luar Bandar dan Wilayah

 

3. YBhg. Datuk Seri Che Mohd Hashim bin Abdullah

 

Ketua Setiausaha Kementerian Pertanian & Industri Asas Tani

 

4. YBhg. Datuk Seri Nurmala binti Abd. Rahim

 

Ketua Setiausaha Kementerian Perusahaan Perladangan dan Komoditi

 

5. YBhg. Datuk Seri Adnan bin Hj. Md Ikshan

 

Ketua Setiausaha Kementerian Wilayah Persekutuan

 

6. YBhg. Datuk Seri Dr. Victor Wee Eng Lye

 

Pengerusi Bistro & Theatre Restaurant Sdn. Bhd 

 

 7. YB. Senator Datuk Seri Syed Ibrahim Bin Kader

 

Presiden Kongres India Muslim Malaysia (KIMMA)

 

8. YB. Senator Datuk Seri Nallakaruppan a/l Solaimalai

 

Presiden Parti Bersatu India Malaysia (MIUP)

 

9. YBhg. Senior Deputi Komisioner Polis Datuk Seri Mohmad bin Salleh

 

Ketua Polis Kuala Lumpur

 

10. YBhg. Prof Datuk Seri Dr. Md Zabid bin Haji Abdul Rashid

 

Ketua Pegawai Eksekutif Yayasan Pendidikan Tun Abdul Razak

 

11. YBhg. Datuk Seri Dr . K Govindan

 

Ketua Pegawai Eksekutif Kumpulan / Pengarah Eksekutif RAM Holdings

 

12. YBhg. Datuk Seri Yaw Chee Siew

 

Pengerusi Eksekutif Perdana Parkcity Sdn. Bhd.

 

13. YBhg. Datuk Seri Md. Tahir bin Mohammed

 

Pengerusi Eksekutif Asianix Group Sdn Bhd

 

14. YBhg. Datuk Seri Fateh Iskandar bin Tan Sri Dato' Mohamed Mansor

 

Pengarah Urusan Kumpulan / Ketua Pegawai Eksekutif Glomac Berhad

 

15. YBhg. Datuk Seri Tan Jing Nam

 

Pengarah Pengurusan Kumpulan Tanco Holdings Berhad

 

16. YBhg. Datuk Seri Lee Pit Chern

 

Pengarah Nilai Resources Group Sdn. Bhd.

 

17. YBhg. Datuk Seri Abdul Karim bin Hussain

 

PANGLIMA MAHKOTA WILAYAH (P.M.W.)

membawa gelaran ”Datuk”

 

1. YB. Datuk Saravanan Murugan

 

Timbalan Menteri Kementerian Belia Dan Sukan

 

2. YB. Senator Datuk Chiew Lian Keng

 

Ahli Dewan Negara Parlimen Malaysia

 

3. YB. Datuk Rozman bin Datuk Haji Isli

 

Pengerusi Perbadanan Labuan/ Ahli Parlimen Labuan

 

4. YBhg. Datuk Noor Azian binti Shaari

 

Hakim Mahkamah Tinggi Malaya

 

5. YBhg. Datuk Nallini a/p Pathmanathan

 

Hakim Mahkamah Tinggi Kuala Lumpur

 

6. YBhg. Datuk Yeoh Wee Siam

 

Hakim Mahkamah Tinggi Kuala Lumpur

 

7. YBhg. Datuk A Kohilan Pillay A/l G Appu

 

Mantan Timbalan Menteri Kementerian Luar Negeri

 

8. YBhg. Datuk Dr. Haji Abdul Rahman bin Hasan

 

Ketua Pengarah, Jabatan Perangkaan Malaysia, Jabatan Perdana Menteri

 

9. YBhg. Datuk Yogeesvaran a/l Kumaraguru

 

Timbalan Ketua Pengarah (Makro), Unit Perancangan Ekonomi, Jabatan Perdana Menteri

 

10. YBhg. Datuk Nagarajan a/l N. Marie

 

Timbalan Ketua Setiausaha (Perladangan dan Komoditi), Kementerian Perusahaan Perladangan & Komoditi 

 

 

11. YBhg. Datuk Hasan bin Ismail

 

Timbalan Ketua Pengarah (Sektoral), Unit Perancangan Ekonomi, Jabatan Perdana Menteri

 

12. YBhg. Datuk Zulkafli bin Abdul Karim

 

Timbalan Ketua Setiausaha (Dasar), Kementerian Pertahanan

 

13. YBhg. Datuk Ruhaizah binti Mohamed Rashid

 

Timbalan Ketua Setiausaha (Perancangan), Kementerian Pengangkutan

 

14. YBhg. Datuk Ahmad Jamalluddin bin Shaaban

 

Ketua Pengarah Institut Penyelidikan Hidraulik Kebangsaan Malaysia (NAHRIM), Kementerian Sumber Asli Dan Alam Sekitar

 

15. YBhg. Datuk Yong Bun Fou

 

Timbalan Ketua Setiausaha (Dasar dan Pembangunan) Kementerian Kesejahteraan Bandar, Perumahan dan Kerajaan Tempatan

 

16. YBhg. Datuk Haji Mahadi bin C. Ngah

 

Timbalan Ketua Pengarah (Perancangan), Dewan Bandaraya Kuala Lumpur (DBKL)

 

17. YBhg. Datuk Roslan bin Hassan

 

Ketua Pegawai Eksekutif Yayasan Wilayah Persekutuan (YWP)

 

18. YBhg. Datuk Haji Mohd Akhir bin Md Jiwa

 

Ketua Pengarah Jabatan Perkhidmatan Pembentungan

 

19. YBhg. Datuk Dr. Nora'i binti Mohd Said

 

Pengarah Hospital Putrajaya, Kementerian Kesihatan

 

20. YBhg. Datuk Yahaya bin Mohamad

 

Pengarah Tanah Dan Galian Wilayah Persekutuan, Jabatan Perdana Menteri 

 

 

21. YBhg. Prof Datuk Dr. Noriah binti Mohd Ishak

 

Pengarah PERMATA Pintar Negara, Universiti Kebangsaan Malaysia

 

22. YBhg Prof Datuk Dr. Rajendran Nagappan

 

Penyelaras Pelan Tindakan Masa Depan Sekolah Tamil, Jabatan Perdana Menteri

 

23. YBhg. Datuk Saidatu Akhma binti Hassan

 

Setiausaha Bahagian Permata, Jabatan Perdana Menteri

 

24. YBhg. Datuk Mahiran binti Md Isa

 

Setiausaha Perbadanan Putrajaya (Pegawai Undang-Undang )

 

25. YB. Datuk Abdul Shukur bin Haji Idrus

 

Ahli Dewan Undangan Negeri Selangor Kawasan N13 Kuang

 

26. YBhg. Datuk Rozaida binti Omar

 

Ketua Pegawai Kewangan Kumpulan Tabung Haji

 

27. YBhg. Datuk Mohd Rahimi bin Rejab

 

Setiausaha Sulit Kanan YB. Menteri Wilayah Persekutuan

 

28. YBhg. Datuk Wan Ahmad Muazzam bin Wan Ismail

 

Setiausaha Peribadi Kepada YTM Tunku Panglima Besar Kedah

 

29. YBhg. Datuk Sugumaran a/l Parthasarathy

 

Penasihat Parti IPF Malaysia

 

30. YBhg. Datuk Ramesh a/l Raman Kutty

 

Timbalan Presiden Parti Makkal Sakti Malaysia

 

31. YBhg. Datuk Haji Kamarudin bin Haji Hassan

 

Setiausaha Kerja UMNO Negeri Wilayah Persekutuan

 

32. YBhg. Datuk Foo Ton Hin

 

Setiausaha Biro Tatatertib MCA 

 

 

33. YBhg. Datuk Maimunah binti Alwai

 

Ketua Wanita UMNO Bahagian Batu

 

34. YBhg. Datuk Tamunif bin Mokhtar

 

Mantan Ketua UMNO Bahagian Bandar Tun Razak

 

35. YBhg. Datuk Lim Keng Cheng

 

Pengarah Urusan Ekovest Berhad

 

36. YBhg. Datuk Pragasamoorthi a/l Krishnasamy

 

Pengarah KLCC Property Holdings Berhad

 

37. YBhg. Datuk Chiang Heng Kieng

 

Pengarah Urusan Kumpulan Bonia Corporation Berhad

 

38. YBhg. Datuk Rohaizak Bin Shafii

 

Pengurus Perolehan Talisman Malaysia Limited

 

39. YBhg. Datuk Ichiro Suzuki

 

Pengarah Urusan Hiro Food Packages Manufacturing Sdn Bhd

 

40. YBhg. Datuk Humayun Mehboob s/o Mehboob Elahi

 

Pengurus Hotel Pearl Continental Kuala Lumpur

 

41. YBhg. Datuk Pang Kan Ti

 

Pengerusi Mohd Zin & Group

 

42. YBhg. Datuk Haji Che Wan Chik bin Din

 

Pengerusi Eksekutif Perwira Data Adventure Sdn. Bhd.

 

43. YBhg. Datuk Noorilah binti Hassan

 

Pengarah Eksekutif Impessive Comunications Sdn. Bhd.

 

44. YBhg. Datuk Daniel Ling Sia Chin

 

Pengarah Eksekutif Franden Brothers Sdn. Bhd 

 

 

45. YBhg. Datuk Mansor bin Mahamood

 

Ketua Pegawai Eksekutif Simbol Bumimas Sdn. Bhd.

 

46. YBhg. Datuk Mohd Zayad bin Md Ismail

 

Pengerusi Eksekutif MYGAZ Sdn. Bhd.

 

47. YBhg. Datuk Lim Yan Pok

 

Pengarah Urusan Bts Land Capital Sdn. Bhd.

 

48. YBhg. Datuk Muhammad Zubairy bin Husain

 

Pengarah Urusan Ratusan Paksi Security Sdn. Bhd.

 

49. YBhg. Datuk Lim Yoke Siak

 

Pengarah Urusan Victoria Music Centre ( Sg Wang ) Sdn. Bhd.

 

50. YBhg. Datuk Kanagalingam a/l Subramaniam

 

Pengerusi Malaysian Link UK (MLUK)

 

51. YBhg. Datuk Lim Soon Foo

 

Pengerusi Wajah Nichiei Sdn. Bhd.

 

52. YBhg. Datuk Lee Kok Leong

 

Pengarah Urusan SSF Group Of Company

 

53. YBhg. Datuk Abdul Malik bin Abdullah

 

Pengerusi Persatuan Francais Malaysia

 

54. YBhg. Datuk Haji Abdul Rasull bin Abdul Razak

 

Presiden Persatuan Peniaga-Peniaga Lebuh Ampang Kuala Lumpur

 

55. YBhg. Datuk Ng Thien Phing

 

Pengerusi Persatuan Kebangsaan Belia Politeknik Malaysia

 

56. YBhg. Datuk Mahat bin Bahari

 

Pengurus Besar Kelab Golf Perkhidmatan Awam 

 

 57. YBhg. Datuk Shamsudin bin Bardan

 

Pengarah Eksekutif Persekutuan Majikan-Majikan Malaysia

 

58. YBhg. Datuk Vegayathunam a/l Suppermaniam

 

Setiausaha Kehormat Persatuan Olahraga Wilayah Persekutuan

 

59. YBhg. Datuk Haji W Shalihudin bin W Ibrahim

 

Ahli Jawatankuasa Tan Sri Muhyiddin Charity Golf

 

JOHAN MAHKOTA WILAYAH (J.M.W)

 

1. YBrs. Dr. Za'aba bin Zainol Abidin, Jabatan Perlindungan Hidupan Liar dan Taman Negara (PERHILITAN)

 

2. Encik Mohamad bin A Shukor, Perbadanan Putrajaya

 

3. YBhg. Dato' Md Yusoff bin Pardi, Jabatan Perdana Menteri

 

4. Encik Abdul Aziz bin Muhamad, Jabatan Perdana Menteri

 

5. Encik Kamarul Zaman bin Shaharudin, Dewan Bahasa dan Pustaka

 

6. Puan Ee Hong, Kementerian Pendidikan Malaysia

 

7. Encik Leong Siew Mun, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

 

8. Encik Tiew Hai San, Kementerian Wilayah Persekutuan

 

9. Encik Mohd Khairul Adib bin Abd Rahman, Kementerian Sains, Teknologi dan Inovasi

 

10. Puan Rozita binti Ramli, Jabatan Peguam Negara

 

11. Encik Haned bin Masjak, Lembaga Pembangunan Seni Visual Negara

 

12. Tuan Hj. Ja'afar bin Sahari, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

 

13. Tuan Haji Ishak bin Lebai Omar, Kementerian Sumber Manusia

 

14. YBrs. Sr. Roslan bin Mohd Tawi, Perbadanan Putrajaya

 

15. Puan Normah binti Sheikh Abdullah, Jabatan Arkib Negara Malaysia

 

16. Puan Siti Normah binti Abdul Aziz, Kementerian Pertahanan Malaysia

 

17. Puan Norieh binti Mat, Perbadanan Putrajaya

 

18. Encik Tamjis bin Dasim, Perbadanan Putrajaya

 

19. Encik Azuan Effendy bin Zairakithnaini, Istana Negara

 

20. Encik Lim Wen Yeh, Big House Management Services Sdn. Bhd.

 

21. Encik Kee Yong Chin, Co-Wise Resources (M) Sdn. Bhd.

 

22. Tuan Haji Zamri bin Hashim @ Abdullah, Bukit Damar Properties

23. YBrs. Prof. Dr. Madya Hafriza binti Burhanudeen, Persatuan Yayasan Cemerlang

 

24. Puan Hamidah binti Naziadin, CIMB Group

 

25. Encik Mohamad Reza bin Abu Hassan, Raja Riza & Associates

 

26. Encik Chin Yen Foo, Persatuan Penduduk De Tropicana Condo

 

27. Encik Goh Huang Yong, Persatuan Kwang Tang

 

28. Encik Chin Chan Lee, Persatuan Hakka

 

29. Encik Chia Su Jin, Persatuan Vui Neng

 

30. Deputi Superintenden Polis ( R ) Shingara Singh a/l Hazara Singh, Persatuan Pegawai-Pegawai Kanan Polis Bersara Malaysia (RESPA)

 

31. Encik Foo Chek Lee, Persatuan Pemborong Binaan Malaysia (MBAM)

 

32. Encik Siow Chee Meng, Parti Gerakan Rakyat Malaysia (P.G.R.M.)

 

33. Cik A. Samalah a/p A. Arumugan, Parti Progresif Penduduk (P.P.P.)

 

34. Encik Sakthivel a/l Alagappan, Kongres India Se-Malaysia (MIC)

 

35. Encik Yap Tin Pow, Persatuan Cina Malaysia (MCA)

 

36. Encik Ahmed Zaharani bin Yusof Omar, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

37. Encik Abdullah bin Saad, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

38. Encik Abdullah bin Mohamed, Majlis Pemuafakatan Masjid & Surau (MAPEMS)

 

39. Encik Baharuddin bin Mustaffa, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 KESATRIA MAHKOTA WILAYAH (K.M.W)

 

1. Kolonel Dr. Fazil bin Ibrahim, Hospital Angkatan Tentera Tuanku Mizan

 

2. Encik Che Azhar bin Che Abdullah, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

 

3. Encik Sollehuddin Alyubi bin Zakaria, Kementerian Pertahanan Malaysia

 

4. Encik Abdul Aziz bin Yusoff, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

 

5. Puan Farizah binti Mohamed Onn, Majlis Amanah Raya (MARA)

 

6. Puan Salmah binti Hj. Salman, Perbadanan Putrajaya

 

7. Encik Marzuki bin Abdullah, Perbadanan Putrajaya

 

8. ACP Zakaria bin Pagan, Polis Diraja Malaysia

 

9. Encik Zolkaplie bin Mustapa, Perbadanan Putrajaya

 

10. Encik Mohamed Nazri bin Baharuddin, Pihak Berkuasa Kemajuan Pekebun Kecil Perusahaan Getah (RISDA)

 

11. Encik Gan Kim Sai, Kementerian Sains, Teknologi Dan Inovasi

 

12. Puan Hajah Zainah binti Mohd Said, Kementerian Kerja Raya Malaysia

 

13. Encik Mazlan bin Sulong, Jabatan Perangkaan Malaysia

 

14. Encik Mohd Salehim bin Hj. Ibrahim, Kementerian Perusahaan Perladangan Dan Komoditi

 

15. Puan Zaiton binti Abd. Rahman, Jabatan Agama Islam Wilayah Persekutuan

 

16. YBrs. Dr. Ida binti Mohd Md. Yassin, Perbadanan Produktiviti Malaysia

 

17. Encik Zaharudin bin Basiron, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

 

18. ACP Tang Ngat Ngoh, Polis Diraja Malaysia

 

19. Puan Noraida binti Abdul Rani, Kementerian Wilayah Persekutuan

 

20. Superintenden Chew Boon Hoo, Polis Diraja Malaysia

21. YM. Tengku Suriani binti Tengku Anuar Zainal Abidin, Pihak Berkuasa Kemajuan Pekebun Kecil Perusahaan Getah (RISDA)

 

22. Puan Rozila binti Megat Othman, Kementerian Wilayah Persekutuan

 

23. Puan Julina binti Johan, Kementerian Wilayah Persekutuan

 

24. Superintenden Samsudin bin Haji Ismail, Polis Diraja Malaysia

 

25. YM. Raja Izaham bin Raja Iskandar, Majlis Amanah Raya (MARA)

 

26. Lt. Kol. Muhammad Huzaimi bin Sabri, Tentera Darat Malaysia

 

27. Puan Noor Zakiah binti Othman, Lembaga Perindustrian Kayu Malaysia

 

28. Encik Noorazmin bin Hassan, Lembaga Pembangunan Seni Visual Negara

 

29. Encik Norizan bin Sulaiman, Kementerian Kesejahteraan Bandar, Perumahan Dan Kerajaan Tempatan

 

30. Encik Ahmad Faedzal bin Md Ramli, Majlis Kebajikan Dan Sukan Anggota-Anggota Kerajaan Malaysia (MAKSAK)

 

31. Superintenden Hj. Hassan bin A Rahman, Polis Diraja Malaysia

 

32. Encik Ahmad Azuddin bin Arshad, Perbadanan Putrajaya

 

33. Encik Mohd Aminudin bin Mustapha, Era Tropika Development Sdn. Bhd.

 

34. Encik Tan Pei Leong, Presiden Pergerakan Pemuda Malaysia

 

35. Encik Ong Yeow Fooi, Persatuan Pengusaha Hadiah dan Cenderamata Malaysia

 

36. Encik Baharom bin Embi, Bank Kerjasama Rakyat Malaysia Berhad

 

37. Tuan Hj. Mohammad Yusoff Bin Hj. Hassan Basri, Persatuan Mencegah Dadah Malaysia PEMADAM

 

38. Encik Chua Siew Kiat, Persatuan Dewan Perniagaan Dan Perindustrian Cina Kuala Lumpur Dan Selangor

 

39. Cik Irene Goh Lay Hoon, M. Zain Logistics Sdn. Bhd.

 

40. Encik Rizal Hamzah bin Hamzah, Jet Premier One (M) Sdn.Bhd.

 41. Encik Murugarpillai a/l P Kuppan, Parti Gerakan Rakyat Malaysia (PGRM)

 

42. Encik Mohd Ismail bin Haji Mohd Nor, Parti Gerakan Rakyat Malaysia (PGRM)

 

43. Puan Busroo binti Yusoff, Parti Gerakan Rakyat Malaysia (PGRM)

 

44. Puan Rohani binti Che Ling, Parti Gerakan Rakyat Malaysia (PGRM)

 

45. Encik Yap Hai Ann, Persatuan Cina Malaysia (MCA)

 

46. Encik Sivakumar a/l Suparamaniom, Barisan Kemajuan India Se-Malaysia (IPF )

 

47. Encik Ho Sai Kai, Persatuan Cina Malaysia (MCA)

 

48. Encik Abd. Rahman bin Asri, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

49. Encik Abd. Razak bin Muhamad, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

50. Encik Jamaluddin bin Abdul Rani, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

51. Encik Muharral bin Abdul Kadir, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

52. Puan Nait Bibe binti Jan Mohamad, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

53. Encik Veeran @ Veerah a/l Arunasalam, Kongres India Semalaysia (MIC)

 

54. Encik Abdul Khalid bin Salleh, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

55. Encik Ravindar a/l Ayyovo, Kementerian Sumber Asli dan Alam Sekitar

AHLI MAHKOTA WILAYAH (A.M.W)

 

1. Encik Mohd Khadri bin Suray, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

 

2. Puan Hajah Ch'ng Gaik Bee, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

 

3. Mejar Mohd Zaini bin Hashim, Tentera Darat Malaysia

 

4. YBrs. Ir. Azli Shah bin Ali Bashah, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

 

5. Encik Painoh bin Othman, Kementerian Pendidikan Malaysia

 

6. Encik Gilbert Chin Hsing Lin, Perbadanan Labuan

 

7. Puan Hajijah binti Samian, Kementerian Wilayah Persekutuan

 

8. Encik Mohammad Ghazali bin Mohd Daud, Lembaga Perindustrian Kayu Malaysia

 

9. Encik Azmi bin Ibat, Jabatan Hal Ehwal Kesatuan Sekerja

 

10. Asisten Superintenden Polis Zolkifli bin Mohd Yasin, Polis Diraja Malaysia

 

11. Encik Hairulazam bin Ramli, Kementerian Pelancongan Dan Kebudayaan Malaysia

 

12. Encik Azman bin Ab Kadir, Kementerian Pendidikan Malaysia

 

13. Encik Noor Arzmi bin Mohd Yusoff, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

 

14. Encik Perumal a/l Govindarajoo, Suruhanjaya Perkhidmatan Awam

 

15. Inspektor Jamaludin bin Abu Hassan, Polis Diraja Malaysia

 

16. Puan Hajah Raja Bi binti Noordin, Dewan Bahasa dan Pustaka

 

17. Inspektor Amir Saifuddin bin Ariffin, Polis Diraja Malaysia

 

18. Inspektor Azmi bin Hashim, Polis Diraja Malaysia

 

19. Puan Dayang Salmah binti Abbas, Perbadanan Labuan

 

20. Inspektor Tan Tiong Guan, Polis Diraja Malaysia

 

21. YM. Tengku Mazuki bin Tengku Ismail, Perbadanan Putrajaya

 

22. Leftenan Jantan bin Abdul Hamid, Tentera Laut Diraja Malaysia

 

23. Cik M. Mary Ann Thomas, Jabatan Perdana Menteri

 

24. Encik Abidin bin Supardi, Kementerian Perusahaan Perladangan Dan Komoditi

25. Sub Inspektor Jalil bin Ariff, Polis Diraja Malaysia

 

26. Puan Rahani binti Hashim, Kementerian Wilayah Persekutuan

 

27. Encik Rosli bin Aw Ahmad, Jabatan Audit Negara

 

28. Encik Ahmad Mazlan bin Abdul Rahaman, Perbadanan Putrajaya

 

29. Encik Pehisar @ Faisal bin Hamzah, Perbadanan Putrajaya

 

30. Encik Rahim bin Ibrahim, Perbadanan Putrajaya

 

31. Encik Azizan bin Abd. Aziz, Persatuan Majlis Belia Kawasan Putrajaya

 

32. Encik Dharmalingam a/l Perumal, Kesatuan Kebangsaan Guru-Guru Sekolah Tamil Malaysia

 

33. Cik Meenachy a/p K.Samynathan, Persatuan Malaysia Hindu Sangam

 

34. Encik Kamarul Zaman bin Yussoff, Persatuan Bekas Pemain Bolasepak Negeri dan Malaysia

 

35. Encik Subramaniam a/l M. Battumal, Jurulatih Karate-Do-Oi-Zuki

 

36. Encik Samhan bin Adnan, Jurulatih Bina Badan

 

37. Encik Abdul Samat @ Latip bin Maidin, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

38. Encik Abu Bakar bin Ludin, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

39. Encik Halim bin Mohd Hidir, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

40. Encik Ismail bin Shaari, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

41. Puan Jaimah binti Abd. Karim, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

42. Encik Megat Zulhazmi bin Megat Abdullah RafaiePertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

43. Encik Mohd Azizi bin Elias, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

44. Encik Nurul Aini bin Sidik, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

45. Encik Omar bin Hj. Masir, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

46. Encik Ramli bin Sulaiman, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

47. Encik Rusli bin Hj. Sapar, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

48. Encik Sariful Akmal bin Mokhtar, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

49. Encik Zainal bin Tamby, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

50. Cik Rafeah binti Omar, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

51. Encik Loke Sim Fatt, Persatuan Cina Malaysia (MCA)

 

52. Puan Ong Sook Lay, Persatuan Cina Malaysia (MCA)

 

53. Encik Manikam a/l Nadasan, Kongres India Se-Malaysia (MIC)

 

54. Encik Nayasiderin a/l Subramaniam, Kongres India Se-Malaysia (MIC)

 

55. Encik Low Tee San, Parti Gerakan Rakyat Malaysia (PGRM)

 

56. Encik Yap Pow Choy, Parti Gerakan Rakyat Malaysia (PGRM)

 

57. Encik Leong Siew Fye, Parti Gerakan Rakyat Malaysia (PGRM)

 

58. Encik Muraleethran a/l Nalliah, Parti Progresif Penduduk (PPP)

 

59. Encik Tan Peng Beng, Parti Progresif Penduduk (PPP)

PANGKUAN MAHKOTA WILAYAH (P.P.W)

 

1. Pegawai Waran I Haji Abd Rahaman bin Sadalli, Angkatan Tentera Malaysia

 

2. Sarjan Mohd Nasir bin Hashim, Tentera Darat Malaysia

 

3. Encik Johar bin Adam, Jabatan Perkhidmatan Awam

 

4. Encik Kamaruddin bin Zainal, Institut Tadbiran Awam Negara (INTAN)

 

5. Encik Mohd Ismadi bin Aris, Jabatan Agama Islam Wilayah Persekutuan

 

6. Puan Robiah binti Mohd Tahar, Suruhanjaya Perkhidmatan Pelajaran

 

7. Puan Wan Ngah binti Wan Yahya, Jabatan Agama Islam Wilayah Persekutuan

 

8. Puan Zadurah binti Md.Zain, Kementerian Pendidikan Malaysia

 

9. Encik Abdullah bin Ismail, Jabatan Pertanian Malaysia

 

10. Puan Maimon binti Abdul Aziz, Kementerian Pertahanan

 

11. Puan Hajah Zaiton binti Kamrin, Kementerian Komunikasi dan Multimedia

 

12. Encik Mohd Azaly bin Md Lazim, Perbadanan Putrajaya

 

13. Puan Kamariah binti Abdullah, Lembaga Pembangunan Seni Visual Negara

 

14. Sarjan Salim bin Selamat, Pejabat Ketua Pegawai Keselamatan Istana Negara

 

15. Encik Mohd Yusoff bin Mohamed Nor, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

 

16. Tuan Haji Abu Bakar bin Buyong, Dewan Bahasa dan Pustaka

 

17. Sarjan Md Nor bin Kahir, Polis Diraja Malaysia

 

18. Sarjan Misah binti Abdul Aziz, Polis Diraja Malaysia

 

19. Sarjan Parthipan a/l Sinnakutti, Polis Diraja Malaysia

20. Puan Zaimah binti Mustaffa, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

 

21. Cik Radin Azlina binti Radin Yahaya, Kementerian Wilayah Persekutuan

 

22. Encik Hassan bin Hamidun, Kementerian Pendidikan Malaysia

 

23. Puan Hajah Hasmah binti Hassan, Jabatan Audit Negara

 

24. Puan Noriah binti Husin, Jabatan Perancangan Bandar Semenanjung Malaysia

 

25. Encik Kamel Abdul Azem bin Othman, Perbadanan Putrajaya

 

26. Encik Khairul Anor bin Yusoff, Kementerian Wilayah Persekutuan

 

27. Encik Suhaili bin Abd. Rahim, Kementerian Wilayah Persekutuan

 

28. Encik Zaki bin Megat Selan, Kementerian Wilayah Persekutuan

 

29. Puan Hajah Ahtapah binti Chupani, Biro Tatanegara Wilayah Persekutuan

 

30. Cik Noriah binti Abd Latiff, Jabatan Perkhidmatan Awam

 

31. Encik Salleh bin Abdul Rahman, Bahagian Pengurusan Hartanah

 

32. Puan Sopeah binti Said, Jabatan Agama Islam Wilayah Persekutuan

 

33. Cik Souvdha binti Mohidin, Jabatan Perkhidmatan Awam

 

34. Encik Wan Abdul Rahim bin Wan Ahmad, Jabatan Perangkaan Malaysia

 

35. Puan Zawiah binti Awab, Suruhanjaya Perkhidmatan Pelajaran

 

36. Puan Nani Rahayu binti Harip Shah, Kementerian Perdagangan Antarabangsa dan Industri

 

37. Puan Sabariah binti Ab.Karim , Kementerian Kerja Raya

 

38. Puan Ruslaini binti Awang, Kementerian Pengangkutan Malaysia

 

39. Puan Inora binti Mohd Shariff, Jabatan Kebajikan Masyarakat Wilayah Persekutuan

 

40. Puan Siti Wilis binti Khalib, Jabatan Pembangunan Wanita

 

41. Encik Ibrahim bin Haji Masran @ Masrin, Kementerian Sains, Teknologi dan Inovasi

42. Encik Mahiazal bin Razak, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

 

43. Encik Mohd Shafiaai bin Mat Dahan, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

 

44. Encik Musa bin Ahmad, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

 

45. Encik Nasir bin Sahar, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

 

46. Encik Ahmad Saufi bin Mohd Yunus, Perbadanan Putrajaya

 

47. Encik Khalid bin Nordin, Perbadanan Putrajaya

 

48. Encik Zaid bin Hamid, Perbadanan Putrajaya

 

49. Encik Ismail bin Latip, Perbadanan Labuan

 

50. Puan Suzanah binti M.Saad, Perbadanan Labuan

 

51. Encik Syed Mashor bin Syed Mustapha, Dewan Bahasa dan Pustaka

 

52. Koperal Nazri bin Saari, Pejabat Ketua Pegawai Keselamatan Istana Negara

 

53. Puan Hamidah binti Hassan, Jabatan Agama Islam Wilayah Persekutuan

 

54. Puan Mazlan binti Abd. Aziz, Suruhanjaya Perkhidmatan Pelajaran

 

55. Puan Fatimah binti Hussain@Ismail, Jabatan Hal Ehwal Kesatuan Sekerja

 

56. Encik Razak bin Md.Yusof, Perbadanan Putrajaya

 

57. Encik Sidi bin Yusof, Perbadanan Labuan

 

58. Encik Halim bin A. Rahim, Jabatan Perdana Menteri

 

59. Encik Musa bin Abu Bakar, Perbadanan Harta Intelek Malaysia

 

60. Encik Mastor bin Matnor @ Madnu, Perbadanan Labuan

 

61. Encik Abdul Jalil bin Mat Noh, Kementerian Wilayah Persekutuan

 

62. Encik Zulkifli bin Abdul Rahman, Jabatan Perkhidmatan Awam

 

63. Encik Abd Rahim bin Azizi, Kementerian Pendidikan Malaysia

 

64. Encik Jamanuri bin Othman, Jabatan Perkhidmatan Veterinar

 

65. Encik Hashim bin Haji Mohd Yasin, Kementerian Sumber Manusia

 

66. Encik Rashid bin Ramle, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

67. Encik Salamat bin Ahmat, Perbadanan Labuan

 

68. Encik Zamri bin Mohd Yusoff, Kementerian Wilayah Persekutuan

 

69. Encik Mohamed Naseer bin Mohamed, Pergerakan Belia India Muslim Malaysia (GEPIMA) Negeri Wilayah Persekutuan

 

70. Puan Fong Mei Mei, Majlis Belia Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

 

71. Puan Patmavathy a/p S.M. Palanee, Pertubuhan Kesenian dan Kebudayaan India Malaysia (PKKIM)

 

72. Encik Pavitern a/l Prataban, Ahli Sukan Karate Wilayah Persekutuan

 

73. Encik Basheer Ahamed bin Syed Ahamad, Kongres India Muslim Malaysia (KIMMA)

 

74. Encik Mohamed Ghazali bin Haji Jainul Abidin, Kongres India Muslim Malaysia (KIMMA)

 

75. Puan Manomani a/p Mariappan, Parti Progresif Penduduk Malaysia (PPP)

 

76. Puan Wong Soo Lan, Persatuan Cina Malaysia (MCA)

 

77. Puan Malathi a/p Chinnathambi, Parti Progresif Penduduk Malaysia (PPP)

 

78. Encik Ramachandran a/l Muthu, Parti Progresif Penduduk Malaysia (PPP)

 

79. Encik Ali Shajahan bin Kamaruddin, Kongres India Muslim Malaysia (KIMMA)

 

80. Encik Tejwant a/l Bajwant Singh, Parti Progresif Penduduk Malaysia (PPP)

 

81. Encik Arumugam a/l Muniandy, Barisan Kemajuan India Se-Malaysia (IPF WP)

 

82. Encik Nor Hisham bin Mohamad Nordin, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

83. Encik Mohamad Bin Suboh, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

84. Encik Balakrishan a/l Tharumalingam, Kongres India Se- Malaysia (MIC)

 

85. Encik Kwange Rahman a/l Cherukandan, Parti Progresif Penduduk Malaysia (PPP)

 

86. Puan Nor Aini @ Ishah binti Mohd Yatan, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

87. Puan Norsiah binti Haji Kamaruddin, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

88. Encik Roslee bin Ibrahim, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 

89. Encik Mohd Razalan bin Abd Aziz, Pertubuhan Kebangsaan Melayu Bersatu (UMNO)

 



Tags / Keywords: Federal Territories day, awards list, Raja Nong Chik, Ali Hamsa, Fateh Iskandar, Nallakaruppan, Pang Kan Ti

advertisement

Most Viewed

advertisement

advertisement